• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3]

Witam wszystkich aquamaniaków i wielbicieli pielęgnic. Mam na imię Michał i po dość długiej przerwie postanowiłem powrócić do jakże pięknej dziedziny życia jaką jest akwarystykaSmile. Pomału szykuje duże akwarium i zamierzam hodować pielęgnice z Ameryki centralnej. Pozdrawiam wszystkich.
 
Podziękowania złożone przez:
Witam wszystkich miłośników tego pięknego hobby. Mam na imię Piotrek i.... I jestem w ciężkim szoku Big Grin Nie spodziewałem się, że na tym forum znajdę tak wiele ciekawych linków oraz rozmów na temat różnorodnych zagadnień dotyczących akwarystyki (i nie tylko). Śledzę je od niedawna, a jest tu multum rzeczy interesujących, których nie liznąłem z braku czasu Confused No, to wracając do przedstawienia się... Akwaria u mnie w domu są obecne, hmmmm chyba od kiedy przyszedłem na świat Smile Bakcyla złapałem od taty, który "bawił się" w pielęgnice niebieskołuskie oraz Malawi. Obecnie ze względów finansowych stoi tylko 25 litrowy baniak, w którym pływają dwa samczyki Poecilia wingei, a już niedługą dołączą do nich Neocaridina cf heteropoda var Sakura. Na zimę tego roku planujemy z wybranką bliżej nieokreślonych rozmiarów (duży Big Grin) baniaczek z CA. Czytając to forum, jestem pełen podziwu dla ludzi, którzy posiadają ogrom wiedzy, jednocześnie dzielą się nią z innymi akwamaniakami Smile Pozdrawiam wszystkich i życzę samych sukcesów w hodowlach Big Grin 
 
Podziękowania złożone przez:
Perfect, wygląda na to, że to forum to perfekcyjny wybór Wink Rozgośćcie się Wink

Aha, jeszcze jedno:
(08-10-2013, 19:48 PM)piotrK napisał(a): To ja witam. 

I wita każdy, kto jest tu (na forum) od jakiegoś czasu. Zgodnie z naszą tradycją gość nie mówi/pisze "Witam" (co jest domeną gospodarza lub osoby starszej, również stażem), a raczej "Dzień Dobry" albo "Cześć".
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Podziękowania złożone przez:
witam wszystkich forumowiczow i mam nadzieje na owocne korzystanie z forum i otrzymanie masy cennych wskazowek. pielegnice to jedne z niewatpliwie najbardziej interesujacych ryb w swiecie wody Wink
 
Podziękowania złożone przez:
Witajcie na pokładzie C.pl

(08-10-2013, 19:48 PM)piotrK napisał(a): To ja witam. 

I wita każdy, kto jest tu (na forum) od jakiegoś czasu. Zgodnie z naszą tradycją gość nie mówi/pisze "Witam" (co jest domeną gospodarza lub osoby starszej, również stażem), a raczej "Dzień Dobry" albo "Cześć".
 
Podziękowania złożone przez:
Witam wszystkich Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Podziękowania złożone przez:
Cześć Smile
Jestem Julka, przybyłam na to forum z Facebooka. Tongue Niektórzy może mnie kojarzą. Mam 112 l akwa z dwoma gatunkami Betta, razborami, w przyszłości planuję cierniooczki. Drugie akwarium 25 l jest puste i czeka na krewety z Sulawesi. Planuję także założyć akwa dla apisto i babek. Pozdrawiam wszystkich akwarystów z forum.
 
Podziękowania złożone przez:
Witam serdecznie wszystkim miłośników pielęgnic. Do zalogowania się na tym forum namówił mnie jeden z jego użytkowników. Nigdy nie mówię nigdy, ale ze względu na bardzo poważną chorobę żony, nie mam zbyt wiele czasu aby udzielać się na forum. Więc prawdopodobnie będę tu więcej czytał, niż pisał. Zwłaszcza że jestem założycielem innego forum, któremu obecnie prawie w ogóle nie poświęcam czasu, a moralnie nie czuję się z tym dobrze. No ale to temat aby się przywitać, więc do rzeczy.
Akwarystyką interesuję się od roku 1980. Na początku było to raczej bierne przyglądanie się rybką które pływały w 45 l. zbiorniku mich rodziców. Były to w większości ryby żyworodne. W 1987r. namówiłem rodziców na postawienie większego baniaka. Miejsca starczyło na zbiornik o pojemności 96 l. Było ono klejone na wymiar. Obudowę zrobił mi starszy kolega, a oświetlenie pod jego nadzorem zrobiłem ja. Obsadę stanowiły pielęgnice miodowe, meeka, oraz barwniaki czerwonobrzuche. Tym pierwszym udało się kilka razy wychować potomstwo. W 1990r. wstąpiłem w związek małżeński. Niedługo później przeprowadziliśmy się i w nowym mieszkaniu nie było miejsca na akwarium. Zmiana aranżacji mieszkania(rok 1995), spowodowała że baniak staną ponownie. Tym razem obsadę stanowiły pyszczaki z grupy mbuna. W roku 2005 Miałem trochę problemów zdrowotnych, a także konieczność drugiej przeprowadzki, dlatego nastąpiła kolejna przymusowa przerwa. Trzeci raz odpaliłem baniak w roku 2009. Po krótkim czasie od jego uruchomienia stanął kolejny, a od listopada 2013 mam już trzy akwaria. Wszystkie są małe. Dwa z nich to standardowe stu dwunastki, a trzeci, robiony pod wymiar obudowy ma długość jednego metra. W nim własnie od bardzo niedawna hoduję parkę Geophagus winemilleri.

 
 
Podziękowania złożone przez:
Z tym witaniem chyba trzeba napisać w tytule działu bo nikt tego nie zauważa Big Grin
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Podziękowania złożone przez:
Zgodnie z dobrym obyczajem, w pierwszym poście, pragnę się przywitać z wszystkimi Forumowiczami Smile

Na imię mam Grzesiek, wiek 29 lat, z akwarystyką styczność mam od dziecka, jednak "na poważnie" interesuję się tym od 3 lat. Obecnie posiadam dwa baniaki 125l (trochę roślin+ryby z Azji) oraz 100 z Pielęgniczkami Kakadu. Od kilku miesięcy sukcesywnie przeglądałem i czytałem forum jako anonim. Zarejestrowałem się, gdyż planuje "porwać się" na Czarne Wody, więc będę potrzebował fachowej pomocy Smile

Na co dzień, mieszkam i pracuję w UK. Moje obecne miejsce zamieszkania przysparza mi sporo kłopotów z zapewnieniem moim podopiecznym odpowiednich warunków, gdyż woda w moim rejonie jest bardzo twarda. Nie poddaje się tak prosto i staram się z tym walczyć Smile

Pozdrawiam.
WodnikSzuwarek
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 7 gości