• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [249,5] Towarzyski mix CA

#21
(26-04-2020, 13:54 PM)13wolfgar13 napisał(a): Jakich używasz wkładów w biologu w takim akwa bez roslin?
We Fluvalu jest ponad 1L siporaxu (w miejscu gdzie były gąbki), jeden kosz jest z ceramiką Fluvala (była przy filtrze), jeden z matrixem a ostatni kosz to chyba substrat pro eheima.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Witam. Aranżacja akwa bardzo przypadła mi do gustu. Pomyślałbym tylko nad pokrywą...ale nie o tym chciałem. Jak Ci się sprawuje ten fluval? Chodzi mi o głośność pracy, czy szybko spada przepływ z upływem czasu, jakość plastików i spasowanie elementów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(22-04-2020, 20:26 PM)Mike77 napisał(a): Odsuwam szybę (ciężka jest krowa - 60x60), trochę hałasu robi i muszę poczekać 10-15 minut zanim wyjdą. Specjalnie kupiłem dwa uchwyty łazienkowe żeby ciszej ją przesuwać - wygląda okrutnie ale zadanie spełnia.

Czy Ty tę szybę musisz zdejmować za każdym razem jak karmisz?
Ja od kolegi Massacry zgapiłem taki patent, że w szybie jest otwór przez który wrzucam mrożonki, suchy pokarm itp i przykrywam pokrywką ze szkła która jest trochę większa od otworu. Żadnego hałasu się nie robi.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Mocno po niewczasie ale dziękuję Przemkowski Wink. Jeśli moja rada na coś się jeszcze przyda nie brał bym fluvala jeśli szukasz cichego filtra. Miałem eheima, miałem tetrę i były naprawdę bardziej ciche. Wykonanie i spasowanie jest super, co do wydajności to ciężko mi powiedzieć bo mam przed nim prefiltr Sery - tam zostaje większość syfu. Wydajność prawie po roku jest na podobnym poziomie (sam filtr nie był czyszczony)
@Sloma - szyby nie dźwigam tylko przesuwam. Mam takie dwa uchwyty - widać na wcześniejszych zdjęciach. Dziury mam nawiercone w innych akwariach. Przy tym nie chciałem tego robić.

Akwarium lada moment będzie mieć rok a zmian w sumie niewiele.
Meeki jedzą, tłuką się między sobą i przekopują piach. Ani myślą łączyć się w pary.
U nano mam układ 2+4. Jeden samiec ma już partnerkę, drugi wciąż samotnik. Dwie z czterech samic mocno pociemniały, a plamy na płetwie grzbietowej są bardzo jasne - wręcz fosforyzują. Czy to oznaką gotowości do tarła? Późno wracam i trudno mi zrobić sensowną fotkę. Może w sobotę.
Niestety u zmienniaków średnio. Pokusiło mnie dokupić drugiego samca i dziś wiem, że układ z dwoma samcami to najgorszy wybór. Pomimo dość dużego zbiornika finalnie samiec padł - nie miał życia, został zamęczony. "Przy okazji" padła jedna z samic. Pomimo prawie roku w akwarium nie udało mi się odchować ani jednej sztuki narybku. Jedenaście pielęgnic robi robote..
Stąd pomysł na czasową przeprowadzkę do 54l w celu pozyskania młodych. Po dwóch nocnych łowach teraz są w nowym lokum.

[Obrazek: fc80ca9178b5b54c03a9b83fbd4c178c.jpg]
[Obrazek: 5678367c7571eee2e44bde245d0df79c.jpg]
[Obrazek: 6f567a53f163f3cfce0427c332760689.jpg]
Notabene dziwnie patrzy mi się na nie w tak małym akwarium Wink

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Pomóżcie. Dwie samice znowu trzaskają się że żal patrzeć. Mam układ 2+4 z czego jeden samiec póki co nie zainteresowany żadną partnerką a drugi raz z jedną raz z drugą. Pozbyć się samic? Tylko pozostałe dwie samice są spokojne i nie pokazują się na oczy. Chciałem zostawić dwie pary ale póki co trudno mi określić z którą trzyma...

[Obrazek: 6f7b753276b01a601749fcb84010adf2.jpg]
[Obrazek: 3b22de6ace0eb39872db5efd81f4f889.jpg]
[Obrazek: defa89b6a626b19ac2782097739da752.jpg]
[Obrazek: 76eb20db0e24b82ef8d2c7ca3dc3b109.jpg]

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Oddając agresywne samice ryzykujesz, że te dwie do tej pory spokojne przejmą rolę bardziej agresywnych.
Ja bym chyba poszedł w lekkie zmiany w aranżacji tak, żeby stworzyć więcej podzielonych terytoriów i przeszkód optycznych. Niech się ryby mają możliwość przed sobą schronić i osłonić.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Strefa przejściowa Jeziora Malawi...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Akwarium nie jest wielgachne, a nano choć spokojne jak na swój rodzaj to jednak nie są aniołkami. Jak masz gdzie to je oddaj.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 1 polubień od:
  • Stan
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Specem nie jestem ale tak mi się wydaje, że Limak ma rację. Zerknołem jeszcze raz na fotki całego akwa i jeśli nic się nie zmieniło, to faktycznie jest tam jak na placu boju. Przy 11 pielęgnicach miejsc na kryjówki jest niewiele. 115 x 60 to wcale nie tak dużo bo na jedną rybkę przypada tylko 20x30 cm. I jak widać na załączonych fotkach to nie tylko dla mnie ale i dla rybek jest to " TYLKO " .
Działaj, bo szkoda rybek.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Przez dłuższą chwilę im się przyglądałem i okazuje się że jedną jame zajęły nie dwie a trzy samice! Dwie są w typowo godowym ubarwieniu, trzecia ma zwykłe. Dziś już zgasło światło i nie chce robić im dymu ale jutro rozbroje i zmienię cześć aranżacji a w weekend dokupię kamieni i zobaczymy. Dziwi mnie fakt, że pomimo barw godowych samic, samce w ogólne nie są zaangażowane. Nawet nie wiem czy tam jakaś para jest.
Piotrek a może Ty byś wziął je ode mnie? Wink Papja dorzuci Ci samce - mówiłeś że chcesz wrócić do nano Wink

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Ja nie mam chwilowo gdzie, ale może ktoś inny się zgłosi Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości