• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 720l Geaophagus RHT + Skalary

#1
Mam do Was prośbę jako do osób zdecydowanie bardziej doświadczonych ode mnie w temacie ziemiojadów.
Akwarium jak w temacie - standardowe 720l.
Woda obecnie to 50/50 kranowit i osmoza, troszkę szyszek olchy, troszkę liści dębowych, kupa drewna i trochę roślin.
Obsada to podeszłe wiekiem Nannacara anomala 3 samce i chyba nadal 5 samic, pokurcz z sieciówki Apistogramma agassizii wraz z samicą i mąż mi podrzucił harem młodziutkich Apistogramma cacatuoides samca i dwie samice. Troszkę jestem zła bo od pielęgniczek chciałam odejść, trudno. Trochę się tutaj zrobiło ciasno, ale jest sporo kryjówek także nawet bez mocnych przepychanek się obywa. 
Do tego towarzystwa pływa 10 skalarów, kundli totalnych, aczkolwiek wybierałam takie wyglądające najbardziej naturalnie. Rosną na maksa nierówno, jeden nie ma płetw piersiowych, drugi tylko jedną, kolejny miał dziadka weloniastego, niezgrabne, nierówne, pokręcone towarzystwo z zoologa na "K" ...
Jako tło pływają także Paracheirodon innesi ok 60 szt i pozostałości poprzedniej obsady z akwarium męża - gupiki endlera.
Po dnie plączą się jeszcze jakieś  20 Corydoras panda i kilka  miks miksów zbrojnika pokolenie xxx po L-zoolog ...

A ja zakochałam się w ziemkach. Dzisiaj dodałam 6 sztuk ok 5-6 cm Geaophagus Red Head Tapajos z delikatną nadzieją, że jak podrosną to zajmą się nadmiarem obsady i zamiast zupy rybnej będzie dosyć ok.


Czy Waszym zdaniem zejść z osmozy na rzecz czystej kranówki ? Czy mocno przesadziłam dokładając ziemiojady ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Przydałyby się jakieś zdjęcia ukazujące te przerybienie lub nie.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Bardzo proszę. Jakość bez szału bo robione telefonem.
[Obrazek: ebddab0f432afa4c4eac868612a54330.jpg]

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka

[Obrazek: b279d0b1ea458c19840dddcec773d0d2.jpg][Obrazek: 77e0722c18da380d1fa118e3f365b552.jpg]

[Obrazek: f1ca600cdf2279fe7d76f10dd32dffd4.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości