• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [CA]-1440l domek dla maluszków

Nieźle ci syfia ja po po 3 miesiącach takiej nie mam Big Grin
A młode fajna szarańcza Haha
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Przypuszczam że Vieje i Astatherosy obgryzają drewno i cały syf leci w filtry.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Piotr, może być bo co jakiś czas obserwuje białe punkty wśród śluzowców na korzeniach. Do tego kopią cały czas, non stop. Nie dość że się wzięły za tarła to macracanthusy przesiewają piach w poszukiwaniu pokarmu.
Przynajmniej nie jest nudno Big Grin
Bart, dzięki Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
U mnie nawet A. nanolutea dziobały korzenie i było widać ślady ich ząbków. Mogą nawet nie zjadać tylko pogniotą zębami gardłowymi i wyplują i robi się błotko Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Cześć,
Macie jakiś pomysł jak powoli zredukować obsadę ? Mam minimum 3 pary vieji, 3 pary macracanthusów oraz 3 dobrane pary meeki. Wszystko się wyciera, w akwarium jest sajgon.
Generalnie vieji mam dalej 11 sztuk. Macrusów jest 7 plus meeki. Myślałem zostawić macry i meeki a z viej zostawić te 3 dobrane pary. Z drugiej strony nie wiem czy to nie zaburzy funkcjonowania akwarium ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja bym zredukował macry do pary, zostawił 3 pary vieja i wszystkie Meeki. Z tymi macracanthus piszę według twoich doświadczeń, tj. że to największe rozbójniki.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To zrobię tak: 3 pary viej, 2 pary macrów, wszystkie meeki. Ma ktoś jakiś pomysł jak odłowić ryby w tym klocu oraz jak nie pomylić przy odławianiu samic od pary ? Sad
Niemniej, szkoda mi tych moich ryb. Zrobiłbym wielki błąd jakbym zostawił wszystkie ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wiesz, jeżeli nie ma zgonów podczas tareł, filtracja daje radę, itp. itd. to możesz je trzymać dalej. Ale jeżeli drażni cię przerybienie to pewnie z czasem i tak je odłowisz.

Myślę że jeżeli łowić to tylko w nocy, upuścić wodę o co najmniej połowę (będą skakać!), i delikatnie zaganiać ryby do wiaderka lub podbieraka.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Najlepiej przedzielić w poprzek zbiornik moskitierą, np. Moskitiera na ramie z rurek pvc w celu oddzielenia pary od reszty i zmniejszeniu powierzchni do odławiania. No i jedynie próbować odlawiać w nocy na śpiocha.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Cześć,
Coraz bardziej dojrzewam do decyzji o zmianach. Chciałbym wprowadzić jakiś nowy, mały gatunek. W moim umyśle robi się taka wizja:
-3 dobrane pary vieji
-3 pary meeki
-tutaj chciałbym wycofać macracanthusy ze względu na ich terroryzm. Myślałem o dodaniu 2 mały gatunków w docelowej liczbie 2 par?
Zastanawiam się również nad spuszczeniem połowy piachu i dosypaniem żwiru różnej gradacji (wymieszać np serpentynit z grysem itp i to wsypać powoli do akwa).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości