• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Oczka wodne, stawiki, żabie dołki

#61
           


Załączone pliki Miniatury
   
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
[-] Post novi otrzymał 7 Lubię to od:
  • Darek, filas, hubar, LukaszW85, mimo12, piotrK, takro
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
Hej, zaprezentuje moje bajorko kąpielowe Smile  
Fotki z czerwca z lekkim Tongue zakwitem Tongue

       

I z jesieni ubiegłego roku.

       
[-] Post MichalS otrzymał 9 Lubię to od:
  • -KUBA-, Darek, dzikakuna, filas, LukaszW85, novi, piotrK, Ruki, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
@MichalS piękna sprawa. Myślałem o czymś takim u siebie (jest nawet wątek na forum) ale jak poczytałem że najlepiej jest zrobić taki staw kąpielowy jak największy, no i to że w sumie nie jest to takie bezobsługowe, to dałem sobie spokój. Jak to się u Ciebie sprawdza?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
(15-07-2022, 10:42 AM)piotrK napisał(a): @MichalS piękna sprawa. Myślałem o czymś takim u siebie (jest nawet wątek na forum) ale jak poczytałem że najlepiej jest zrobić taki staw kąpielowy jak największy, no i to że w sumie nie jest to takie bezobsługowe, to dałem sobie spokój. Jak to się u Ciebie sprawdza?

Obsługowe to jest i to bardzo. Codziennie jest co do roboty. A jak chcesz się kąpać (a przede wszystkim dzieci) to trzeba bardzo dbać o jakość wody. A na świeżym powietrzu jest problem ze wszystkim Tongue.
Ja już 10 lat się uczę prowadzić i dalej jestem głupi. Koszty też są znaczne (filtracja, pompy i UV). Ja mam około 55 m3.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
(15-07-2022, 10:59 AM)MichalS napisał(a):
(15-07-2022, 10:42 AM)piotrK napisał(a): @MichalS piękna sprawa. Myślałem o czymś takim u siebie (jest nawet wątek na forum) ale jak poczytałem że najlepiej jest zrobić taki staw kąpielowy jak największy, no i to że w sumie nie jest to takie bezobsługowe, to dałem sobie spokój. Jak to się u Ciebie sprawdza?

Obsługowe to jest i to bardzo. Codziennie jest co do roboty. A jak chcesz się kąpać (a przede wszystkim dzieci) to trzeba bardzo dbać o jakość wody. A na świeżym powietrzu jest problem ze wszystkim Tongue.
Ja już 10 lat się uczę prowadzić i dalej jestem głupi. Koszty też są znaczne (filtracja, pompy i UV). Ja mam około 55 m3.

Jak masz pytania to jak najbardziej odpowiem bo sam nie wiem od czego zacząć tyle jest tego Smile
Wiem najlepiej od początku a to 10 lat jest 

Ps. podeślij linka do (jest nawet wątek na forum)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
Wg mnie najlepiej jak jest w pobliżu ciek wodny lub ze studni głębinowej można wykorzystać (pompa - fotowoltaika/czasowo np w południe) przepływ wtedy dużo mniej roboty. I czym większe tym proporcjonalnie mniej roboty.
MichalS = jesienne fotki boskie
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
(15-07-2022, 11:03 AM)MichalS napisał(a): podeślij linka do (jest nawet wątek na forum)

A tu pisałem: https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=10786

Ale jak ze wszystkim, im więcej czytałem tym bardziej przekonywałem się, że to nie dla mnie Smile W jakimś artykule była mowa, że najlepiej zaczynać od minimum 100m2, tj. jak z akwariami - im większe tym stabilniejsze. Jeżeli już to plan na bardzo odległą przyszłość.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
Strefa kąpielowa to 8x4 m2 (przy głębokości 1,6m)  + strefa regeneracyjna (głębokość do max. 0,5m) razem około 14 x 8 m2. Jest to już sporo. 

Koszty budowy i potem utrzymania bardzo duże. Jeśli interesuje Was co i jak było od początku to poszukam zdjęć i spróbuje opisać.

Utworzyłem (a przynajmniej tak się wydaje) nowy wątek aby nie zaśmiecać tutaj. Staw kąpielowy - czy warto ? (cichlidae.pl)

Postaram się zaprezentować wypociny moje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
(15-07-2022, 19:51 PM)MichalS napisał(a): Strefa kąpielowa to 8x4 m2 (przy głębokości 1,6m) . Jest to już sporo. 

Koszty budowy i potem utrzymania bardzo duże.

Taka strefa kąpielowa w ogrodzie to większe zagrożenie - dziecko - niż pożytek. Tak się zastanawiam - jaki sens pływanie w 8x4? dwa machnięcia rękoma?
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#70
(15-07-2022, 19:56 PM)novi napisał(a):
(15-07-2022, 19:51 PM)MichalS napisał(a):  
Taka strefa kąpielowa w ogrodzie to większe zagrożenie - dziecko - niż pożytek. Tak się zastanawiam - jaki sens pływanie w 8x4? dwa machnięcia rękoma?

Niestety na tyle maiłem miejsca Smile Materace 2 wejdą i można się relaksować Tongue 

Dla dzieci (szczególnie tych mniejszych ) świetna jest strefa regeneracyjna - rzucanie kamyczkami i kopanie w nim.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości