• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 300l - obsada

#1
Jestem w trackie zakładania zbiornika.

Ostatecznie po wielu przymiarkach, zmianach itp. padło na klasyczne 300l akwarium 120x50x50


Mam mętlik w głowie na jaki biotop się zdecydować.

Głównie waham się miedzy malawi, a tanganiką - najbardziej zależy mi na tym aby ryby były widoczne chętnie pływały ale i żeby było co poobserwować. Poza tym zależy mi żeby rybki były dość pokaźnych rozmiarów takie min.10 cm

Miałem muszlowce z tangi do tej pory w mniejszym akwarium, ale z wyjątkiem multikow i caudo nic na mnie zbytnio wrażenia nie zrobiło Smile

Doradzi ktoś, coś ciekawego ?

Wiem też, że jest jezioro Wiktoria, może warto pójść w ten biotop ?

Reasumując co w 300l będzie widoczne, dość kolorowe ale i ciekawe w zachowaniu ?

Biotopy preferuję dość surowe, nie przepadam za nadmiarem roślin, woda w kranie twarda, więc stąd pomysł na Malawi, Tange, Wiktorie.

Lubię też ryby, które są agresywne - ataki na dłoń, odbicia w lustrze akwarium itp. - nie lubię ryb plochliwych oraz skrytych gdzieś w skałach czy przy dnie

Z góry dzięki za pomoc.

Maruudaaa.. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
kolorowe i widoczne na pewno będą c. saulosi
pytanie czy ciekawe? ale tam chyba wszystko "tylko żre" Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Może np. Astatotilapia calliptera? Coś innego niż typowe Malawi, samce są pięknie ubarwione.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(16-07-2019, 10:33 AM)piotrK napisał(a): Może np. Astatotilapia calliptera? Coś innego niż typowe Malawi, samce są pięknie ubarwione.

A jak jest z ich zachowaniem ? Da się je z czymś połączyć na moim dnie ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Grzałka zamiast na 26-28 stopni to na 30, do podmian trochę sody z solą kuchenną i wpuszczaj Alcolapia alcalica z Danakilia sp. Shukoray Wink. Będziesz miał wyjątkowe ryby, bardzo wdzięczne i bezproblemowe. Danakilia dorosłe haremy mam już teraz na wydanie, a Alcolapia mogę Ci odchować Smile. Ryby ciągle widoczne, ciągle przy przedniej szybie, stale w ruchu. Żerują non-stop, niczego się nie boją.

Jak nie, to idź w jakieś fajne gębacze od Sendoga- szkoda akwariów na miksy dostępne w szerokim handlu.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Kurcze całkiem fajne te rybki, a jakie to jest pokolenie i czy te ryby razem występuja w naturze ? Oraz jaki uklad tych ryb moglbym miec w swoim akwarium ? Zasiedlaja cala ton wodną ? Chetnie się "trą" ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Nie występują razem w naturze, ale w zgoła tych samych warunkach Wink. W obydwu przypadkach to nie jest jakieś pokolenie FXX bo tych ryb nie ma w hodowlach, u młodych brak jakichkolwiek wad genetycznych, ale dokładnego pokolenia nie znam.

Możesz wpuścić nawet z 10 Alcolapia i z 6 Danakilia- przewaga samic. Zasiedlają całe akwarium, w dobrych warunkach samice prawie ciągle inkubują.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości