• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Jakia marka filtrów zewnętrznych jest wg Ciebie najlepsza?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Aquael
12.18%
38 12.18%
Aqua Nova
2.24%
7 2.24%
Eheim
34.29%
107 34.29%
Hagen (Fluval)
11.22%
35 11.22%
Ikola
0.32%
1 0.32%
JBL
20.19%
63 20.19%
Resun
0.32%
1 0.32%
Sera
0.96%
3 0.96%
Tetra
9.62%
30 9.62%
Inne rozwiązanie (sump, FBF, itd.)
8.65%
27 8.65%
Razem 312 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Title: Najchętniej używana marka filtrów zewnętrznych przez hodowców pielęgnic

#1
Mimo iż filtry zewnętrzne to nie produkty kierowane typowo do akwariów z pielęgnicami, to jednak jest to temat dla nas bardzo istotny, gdyż zdecydowana większość z nas ich używa i na pewno ma już swoich faworytów w tej dziedzinie.

Jak zwykle oprócz samego oddania głosu, zachęcam do komentarzy, gdyż będzie to na pewno bardzo przydatny temat dla tych, którzy właśnie zastanawiają się, jaki filtr zewnętrzny wybrać do swojego akwarium Smile

Dodatkowo, aby Ci, którzy mają inne sposoby na filtrację biologiczną nie czuli się pokrzywdzeni, w tej ankiecie będzie można wybrać dodatkowe odpowiedzi i w takich przypadkach tym bardziej zachęcam do umotywowania swojego wyboru!

Standardowo, jeśli pominąłem markę filtra, którego używasz, daj znać, a dodam ją do ankiety.

Prosimy o maksimum 3 głosy, jeśli ktoś nie jest zdecydowany co do jednej marki, a może z czystym sumieniem polecić również inne.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Adam, dodaj Fluvala. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ależ jest - Hagen Wink
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(29-02-2012, 15:16 PM)Topielec napisał(a): Ależ jest - Hagen Wink
Sorry. Big Grin
Mimo, że posiadam Fluvala nie wiedziałem, że jest on od Hagena. Angel

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Zaznaczyłem JBLSmile Wydaje mi się, że są to filtry gdzie jest zachowany dobry stosunek jakości do ceny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Spoko, też dowiedziałem się o tym przy tworzeniu ankiety Smile Ale coś musi być na rzeczy - ciekawe jaki jest powód tego, że Fluvale w ogóle nie kojarzą się z Hagenem. Na pudełku jest logo Hagena?

Aha i jeszcze jedno - zmieniłem ankietę w wielokrotnego wyboru - jakby ktoś miał więcej niż jedną ulubioną markę, ale proszę nie głosować na więcej niż 3.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
zaznaczyłem 3 odpowiedzi już wyjaśniam dlaczego Wink
Aquael- dość spora powierzchnia filtracyjna kiedy kubeł ma służyć za biologa
Eheim- mimo mniejszej pojemności niż marka wyżej ma znacznie większą moc co sprawia, że jest dobrym filtrem mechanicznym (nie wspomnę o niezawodności sprzętu.)
Sump- w ogóle bajer Big Grin można schować wszystkie sprzęty do środka.
Miejsce w środku stwarza ogromne możliwość zarówno do filtracji mechanicznej jak i biologicznej
dodatkowym plusem jest koszt takiego projektu oraz możliwość rozbudowy...
... no i zawsze można zostawić jedną komorę wolną na hodowlę kraba Big Grin Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja glosuje na Eheima,JBLa i Sere. Dlaczego? Bo mam filtry tych marek i jestem zadowolony. Nie mialem z nimi problemow i dostep do czesci zamiennych, mozliwosci rozbudowy np.o UV jest bezproblemowy, zarowno w kraju jak i na tzw. Zachodzie.
Co do Fluvala to z tego co pamietam na kartonie jest info, ze to Hagen. Hagen przjal marke Fluval juz ladne lata temu ale nazwa zostala bo Fluval to marka dobra. Podobnie dzieje sie na calym swiecie, wezmy spozywcza marke Winiary Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Adam, może dodać w ankiecie w nawiasie przy Hagenie - Fluval, bo może wiele osób tak je kojarzyć.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ja od roku używam Aquael Unimax 250 do baniaka 250L i sobie chwalę. Bardzo łatwo się składa i rozkłada, póki co żadnych problemów z przeciekaniem itp. Jest też bardzo cichy. Dosyć dobrze są przemyślane wszystkie rurki wlotowe i wylotowe. Dla mnie też duży plus za deszczownicę w częściach po ok. 10cm. Dzięki temu łatwo się czyści i można dobrze dopasować długość do swoich potrzeb. No i oczywiście dobrze oczyszcza wodę. W kuble dodatkowo mam miejsce do umieszczenia grzałki i filtra UV ale z tego jeszcze nie korzystałam. U mnie pracuje on jako biolog, do mechanicznej filtracji mam dodatkowo Aquael Fan 3+. Wcześniej kilka lat używałam 2x Tetra tec EX1200 i jeden Tetra tec EX600. Wszystkie trzy filtry co jakiś czas przeciekały, trudno się składało koszyczki i były głośniejsze niż Aquael. W dwóch Tetrach samoistnie wygięły się głowice a koszt nowych jest dosyć spory, więc kubły poszły w odstawkę.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości