• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium 50x30x30

#11
(29-06-2019, 16:19 PM)4ear napisał(a): tak tylko on idealnie pasuje na głowicę pata mini,takie zastosowanie sprawdza się idealnie w krewetkariach.

No to jak sie sprawdza to dobrze. Ja jestem fanem aquael turbo 500 do malych akwariow. Mialem w akwarim 54 l z krewetkami z Sulawesi i bylo dobrze. Mozna zamontowac deszczownie i jest pojemnik na wklady, nie tylko gabka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Dlatego myślę nad hamburgiem,tak aby powierzchnia filtracyjna była jak największa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
A mam pytanie co do hamburga,rozumie że kątowniki czarne ale jaki wymiar 3x3 czy jakie i jaką odległość odznaczyć od rogu akwarium tak żeby głowica pata mini i grzałka się schowały bo myślałem o 15x15cm przy gąbce 30x30x3cm.I jeszcze pytanie co do silikonu jaki polecacie do klejenia kątowników ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Podpowie ktoś coś ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Najlepiej zmierzyć przy próbie na sucho. Montujesz sprzęt, przykładasz gąbkę i mierzysz.
Gąbkę raczej dotnij na tyle, ile wyjdzie. Nie ma potrzeby robić niepotrzebnie nie wiadomo jak dużego łuku w tej wielkości akwarium.
Polecam też znaleźć kawałek plastiku, który da się wygiąć i zaczepić o szyny tak, by oddzielić gąbkę od piasku. Ułatwi to przyszłą obsługę- wyciągnięcie gąbki do przepłukania.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
mimo12 czyli przy akwarium 50x30x30 nie dawać aż takiej odległości na hamburg,czyli 15x15 od narożnika ? i jeszcze jak możesz podpowiedz jakim klejem lub silikonem przykleić te kątowniki tak aby nie odpadły ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Ja do klejenia kątowników wykorzystywałem silikon akwarystyczny w małych tubkach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Nie ma co przesadzać. Baniak nie jest duży. Duży hamburg zabierze mnóstwo miejsca, a obsada takiego zbiornika nie może być duża, więc i dodanie większej ilości gąbki niewiele zmieni. Lepiej dać dopasowanego hamburga i wrzucić za niego trochę dobrej jakości ceramiki.

Na pewno nie klej kropelką. Po kilku tygodniach odpada plastikowa szyna. Ja używam szklanych szyn, więc się nie wypowiem, czym kleić, ale już dostałeś odpowiedź od kolegi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Witam może głupie pytanie ale czy na podłożu aktywnym da rade założyć akwarium dla pielęgniczek ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Niby tak, bo nieźle stabilizuje parametry wody. Ale z drugiej strony jego granulacja uniemożliwia swobodne przesiewanie, co jest arcyważne przy pielęgniczkach.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości