• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Duże akwarium na piętrze

Koszt szkła to nie wszystko, do tego dochodzi koszt transportu bo wiadomo - na plecach sobie tego nie przyniesiesz Wink
Czyli ogólny koszt czy to za jedną szybę czy za komplet na sklejenie akwarium nie jest przeliczalny w prosty sposób, bo dostawca inaczej policzy dowóz jednej szyby a inaczej potraktuje zestaw szyb na całe akwarium, ale to szczegóły. Jeżeli chodzi o obciążanie mnie to się nie martw, ja tego osobiście nie robię, kopiuję wymiary logiście zaprzyjaźnionej firmy i tyle. Za chwilę mamy święta i pewnie zapytanie i tak zostanie rozpatrzone po nich więc daj sobie chwilę na zastanowienie i umówmy się, że po świętach dasz mi dokładną rozpiskę co byś miał na myśli odnośnie szkła. Zrób dwa warianty - sama frontowa lub całe akwarium i będziesz miał porównanie.
Podaj mi również dokładną miejscowość gdzie miało by być dostarczone szkło bo to ważne. Możesz tutaj na forum albo możesz na PW jak nie chcesz oficjalnie.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Super, na pewno się odezwę Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Sprawę wyboru materiału do budowy terrarium faktycznie zostawię sobie do rozmyślań przy świątecznym stole. Niestety roboty na budowie idą w szalonym tempie i muszę na szybko podjąc inna decyzje.
W pomieszczeniu akwariowym nie ma możliwości dania grubszej wylewki niż 2-3cm. Siłą rzeczy żadnej kratki ściekowej też nie wcisnę. Jedyny pomysł żeby tuż przed akwarium zrobic schodek i zamontowac takie coś jak w linku:
http://allegro.pl/bielbet-odwodnienie-li...24069.html

Taka kratka prowadziłaby do pomieszczenia z sumpem w którym kratka będzie w podłodze szła do kanalizacji. Ma to jakiś sens czy jak je.... to i tak woda ominie kratkę i poleci na pokój? Tfu tfu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ma sens. lekki spad w stronę kratki załatwi sprawę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ale to byłoby tuż przed przednią szybą więc gdzie miał by byc ten spad?
Dodam kolejne moje dzieło żeby zobrazowac sprawę. Na rysunku widac dwuteowniki o których była mowa w wątku.
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zrób szerszy schodek, kratka plus płytka ceramiczna ze spadem w stronę kratki / akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie bardzo rozumiem ten rysunek - ta kratka ma wystawać ponad posadzkę? A te szare prostokąty za i pod akwarium to rozumiem że wersja betonowa akwarium?
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tak to wersja betonowa.Ta kratka była by taka jak podawałem w linku czyli w tym schodku jest rynna pod kratką, ale niestety wyżej niż posadzka w pomieszczeniu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(22-12-2017, 10:16 AM)Morelia napisał(a): ale niestety wyżej niż posadzka w pomieszczeniu.

To po co taka kratka?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(22-12-2017, 11:31 AM)Lech-u napisał(a): To po co taka kratka?

Bo zwykły odpływ za łatwo jest zrobić a widocznie jest ambitny i nie idzie na łatwiznę. Ja mam korek fi50 od rury kanalizacyjnej zaraz nad podłogą w ścianie. Bez kombinowania i pchają się w koszty z odpływa itp. To ma działać a nie wyglądać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości