• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Crenicichla notophthalmus

#91
Powiem szczerze, że o ile wcześniej zdarzały się jedynie podgryzione płetwy ogonowe, gdzie nie byłem nawet pewny czy to wina Crenicichli czy to one same sobie je podgryzają, to teraz to co zastałem było aż przykre. Ciała tych bystrzyków były wręcz zmasakrowane Undecided.

EDIT: wczoraj znalazłem też jednego martwego bystrzyka(ogon i płetwy całe, samiec musiał go po prostu "przetrącić" swoją masą), ale był to najmniejszy osobnik, a zachowanie Crenicichli z tego co widziałem polegało jedynie na odganianiu ich od młodych, więc stwierdziłem(niestety mylnie :/), że reszta jest bezpieczna.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#92
Papja, a co jeszcze masz z nimi? Czy tylko crenie i bystrzyki byly? Kurcze bystrzyki przecież nie sa najmniejsze... Mam nadzieję, ze będą sie dalej tak zajmowac narybkiem, i odchowaja, oby bez kolejnych strat w obsadzie. Czy juz nic innego nie masz tam?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#93
Miałem z nimi Guianacara geayi- 2 sztuki. Były od samca mniejsze o 2-3cm, wpuściłem je gdy zacząłem mieć problemy z agresją samca do samicy. O ile do bystrzyków poza tarłem agresji praktycznie nie było, to z gujankami Crenicichle stroszyły się często, a nawet przeganiały- tylko bez żadnych strat w rybach oczywiście Tongue. Czasami zdarzało się tak, że samiec próbował pogonić samicę, a wpadał na Guianacarę, która lekko się nastroszyła i zaraz on sam zatrzymywał się, również się napuszył, postał chwilę w takiej pozycji i odpływał w spokoju. Po tym jak para się porządnie dobrała to gujanki odłowiłem do innego akwarium i zostawiłem z nimi same bystrzyki. Wydaje mi się, że stałe połączenie z mniejszymi pielęgnicami byłoby tutaj jednak dużo lepsze i gdy zauważę agresję u Crenicichli to wpuszczę jakąś parę. Jeżeli takiej agresji nie zauważę, to moje Crenicichle pozostaną same w akwarium Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#94
No niestety, kłótnia małżeńska- samiec zabrał samicy młode i odgania ją ze swojego terenu. Nie widzę prób ataku, jedynie ją przegania, mimo to nie będę ryzykować i wsadzę tymczasowo siatkę, a samemu poszukam parki jakiś odpowiednich pielęgnic na przyszłość.

Po wybiciu bystrzyków stwierdziły, że nie ma się przed kim wdzięczyć i straciły ubarwienie Tongue. Mimo to samiec dalej robi wrażenie po napuszeniu Big Grin.

   
   
   


EDIT:. Telenowela po prostu, patrzę co się dzieje w akwarium i oczom nie wierzę. Okazało się, że parka w 100% zgodnie zapędziła młode do rurki i teraz razem ich pilnują. Zostawię je do jutra bez rozdzielania i będę uważnie obserwował, mam nadzieję, że to tylko było krótkie spięcie Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#95
Jestem w zaskoczony wielkością i stopniem rozwoju pływających młodych. U moich C. regani młode po rozpoczęciu pływania były o wiele większe i mniej przypominały larwy. Liczyłeś ile dni od tarła minęło aż młode zaczęły pływać?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#96
Niestety nie mam pojęcia kiedy było tarło :/.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#97
dokarmiasz je czymś?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#98
Dostają banana wormsy Tongue.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#99
Pasowałoby coś treściwszego, najlepiej artemia albo drobny plankton. Wszelakie nicienie są mało kaloryczne...
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zamówię więc artemię jak najszybciej, na przyszłe tarło będę już przygotowany od początku Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości