Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Tropheus sp. Moliro red - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Jezioro Tanganika (https://cichlidae.pl/forum-57.html)
+---- Wątek: Tropheus sp. Moliro red (/thread-9798.html)



Tropheus sp. Moliro red - rufus - 04-02-2019

Kolejny trofeus w "kolekcji". Tym razem jest to trofeus formy południowej z grupy "red", tj. Tropheus sp. Moliro. Są to osobniki dość młode, pokolenia F1.

       
       
       
       


Tropheus sp. Moliro red - mikonw - 04-02-2019

Świetne są. Ile ich masz i w jakim zbiorniku?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tropheus sp. Moliro red - Sendog - 04-02-2019

przy okazji podpytam Smile Leszek co to za tabletki roślinne stosujesz? Szukam coś dla Orthochromisów żywiących się glonami. Do tej pory używałem krążków Vitalis.


RE: Tropheus sp. Moliro red - rufus - 04-02-2019

Witam,
młodych Moliro jest ok. 25 sztuk. Akwarium w jakim pływają to zbiornik o wymiarach 150x60x60 cm. Są same. Filtracja to kubeł Eheim XL 2080 oraz filtr panelowy.

Krzysztof, te tabletki to Tropical Spirulina 36% Forte, a dokładniej nazywają się SUPER SPIRULINA FORTE TABLETS.

Poniżej fotki filtra panelowego i w jaki sposób karmię min. trofeusy za pomocą tabletek. Jeżeli w akwarium są jakieś płaskie kamienie spokojnie można przykleić te tabletki do powierzchni kamienia i ryby będą skubać. Ja przyklejam kilka tabletek obok siebie. Można też tabletki "rzucić" luźno na dno. Tu plusem jest też fakt, że wraz z skubaniem tabletek młode trofeusy pobierają trochę piasku (widać to w odchodach).

       
       
       


RE: Tropheus sp. Moliro red - piotrK - 05-02-2019

Panel wygląda porządnie, ale czy taka gruba warstwa wkładów nie obniża przepustowości filtra?


RE: Tropheus sp. Moliro red - Sendog - 05-02-2019

Rzeczywiście fajny panel. Jak Ty utrzymujesz te Valisnerie? Rolleyes U mnie wszystkie rośliny znikają w tydzień.


RE: Tropheus sp. Moliro red - rufus - 05-02-2019

Witam,
Piotrze złoże w panelu filtracyjny jest dość swobodne i przepustowe. To typowe wkłady mechaniczne, mech-bio i biologiczne. Gąbka jest PPI20. Woda spokojnie przez to złoże przepływa, ale chodzi o to żeby nie za szybko. Jeżeli obniża się poziom w pierwszej komorze, tj. ssącej to powodem jest tego zabrudzony pre - filtr którym jest włóknina (czyszczę lub wymieniam ja co tydzień). Wymiary filtra: 58 x 57 (wysokość) x 14 (szerokość) cm. Jako pompy użyłem pompę obiegową Aqua-Nova N-RMC-2000 (inaczej Jebao DC 2000) z kontrolerem przepływu od 900 do 2000l/h, 20W. Filtr miał dwa etapy prób ze złożem. W początkowej wersji objętość masy filtrujące (gąbki + ceramika) wynosiła 18,8 litra i według mnie wkłady były "mniej" biologiczne. Obecnie zmieniłem wkłady na "bardziej" biologiczne i objętość wkładów filtracyjnych wynosi 23 litry [Obrazek: icon_exclaim.gif] [Obrazek: icon_mrgreen.gif]
Przepływ wody przez filtr jest dodatkowo wspomagany przez filtr Kubełkowy EHEIM PROFESSIONEL 3e 2078 gdzie rurka ssąca jest w ostatniej komorze (to komora pompy obiegowej). Zarówno pompa obiegowa i kubełek przepływ mają ustawiony tak na ok. 70% mocy przepływu. Jak narazie nie było potrzeby ustawienia na maxa.

Krzysztof, ta Vallisneria na początku rosła dość słabo, ale później zaskoczyła i zaczęła się dość mocno rozrastać co mnie wkurzało. Wywaliłem ja do innego akwarium.


RE: Tropheus sp. Moliro red - rufus - 16-06-2019

Witam,
odświeżam temat. Ryby rosną i zaczynają się wybarwiać. Jak widać po fotkach wybarwienie jest różne w zależności od nastroju.

       
       
       
   


RE: Tropheus sp. Moliro red - luki2323 - 21-06-2019

są fantastyczne! skąd je masz? jest jakiś sklep wysyłający ryby do Irlandii? bo tu to ciężko cokolwiek dostać.


RE: Tropheus sp. Moliro red - rufus - 30-11-2020

Witam,
odświeżam temat. Trochę czasu minęło. ryby nieco podrosły i zaczęły się pierwsze tarła na większą skalę. Coraz więcej samiczek inkubuje i ma wypuszczone pokładełko. Kolorystyka ryb również się zmieniła, na korzyść. Barwy ryb są bardziej intensywne i wyraziste.