Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[375l][Ameryka] Guianacara Geayi - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje zbiorników (https://cichlidae.pl/forum-24.html)
+---- Dział: Akwaria z pielęgnicami (https://cichlidae.pl/forum-69.html)
+---- Wątek: [375l][Ameryka] Guianacara Geayi (/thread-9737.html)

Strony: 1 2 3 4 5


[375l][Ameryka] Guianacara Geayi - Awokado - 12-01-2019

Witajcie Smile

Jest to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym pokazać Wam swój zbiornik, w którym od października 2018r. hoduje grupkę Guianacara Geayi w towarzystwie zbrojników, kirysów i kąsaczy. 

Akwarium: 150x50x50 - 375l

Filtracja: JBL 1501e - filtracja biologiczna
              Aquael Circulator 1500l - filtr mechaniczny

Oświetlenie: Belka DIY - belka składa się z 1W diód led 6500K + 8500K oraz paska ledowego typu grow. W sumie moc 50W

Obsada: Guianacara Geayi - 7szt
             Corydoras Panda - 15szt
             Hyphessobrycon Megalopterus - 10szt
             Hyphessobrycon Sweglesi - 10szt
             Rinerolicaria sp. red. - 6szt
             L 340 - 4szt
             Apistogramma Cacatuoides - 4szt 1+3
             
Roślinność: Microsorium Narrow
                 Hydrocotyle tripartita
                 Sagittaria subulata
                 Echinodorus amazonicus 
                 Shinnersia Rivularis

Dekoracje: korzenie olchy, drobny piasek

Zbiornik funkcjonuje od ponad roku, ale dopiero od października 2018r. mieszkają w nim Guianacary. Początkowo wpuściłem razem z nimi stado 100szt Neonów Innesa, niestety wraz ze wzrostem gujanek, neony zaczęły znikać i musiałem je odsprzedać. Drugie w kolejności były Rodostomusy, z jakiegos powodu moje gujanki często je odganiały i z czasem przetrzebiły stado. Zdecydowałem się dodać na próbę Hyphessobrycony (stąd póki co taka mała ilość) i narazie jest spokój. Ryby są jeszcze nieduże i nie potrafię powiedzieć jaki jest układ płciowy. Liczę na to, że docelowo z całej grupy dobiorą się dwie pary, które zostaną w zbiorniku. Są to moje pierwsze Guianacary, więc bardzo liczę na to, że właśnie na tym forum uzyskam odpowiedź na związane z hodowlą tego gatunku pytania. Będę wdzięczny za wszystkie komentarze i podpowiedźi Smile Poniżej kilka zdjęć mojego zbiornika i ryb:


                               


RE: [375l][Ameryka] Guianacara Geayi - dzikakuna - 12-01-2019

Karm mniej. Są grube. To nie łatwe bo są bardzo żarłoczne Wink


RE: [375l][Ameryka] Guianacara Geayi - piotrK - 13-01-2019

Popieram Kunę, poza tym akwarium bardzo fajne - świetne drewno Smile


RE: [375l][Ameryka] Guianacara Geayi - Awokado - 13-01-2019

Dzięki, cały czas kombinuje nad ilością drewna w zbiorniku, mam jeszcze kilka korzeni i chyba trochę zagęszcze wnętrze z myślą o rybach. Ryby karmię bardzo regularnie, najczęściej dwa razy dziennie małymi porcjami. Rzeczywiście Guianacary są bardzo żarłoczne i nie jest łatwo nakarmić wszystkie ryby tak żeby gujanki się nie napchały. Staram się aby pokarm był jak najbardziej urozmaicony, głównie podaję rybom artemię, ochotkę żywą, żywy wodzień, surowe siekane krewetki, owoce i warzywa np. Świeży ananas, gruszkę, cukinię, ogórka, brokuł. Z pokarmów suchych głównie kryll, spirulinę. Zastosuję się do wskazówek i będę karmił mniej.

Proszę jeszcze o opinie o samych rybach, kupowałem je na Olx.pl mam nadzieje ze rzeczywiście są to Guianacara Geayi? Czy ryby wyglądają dobrze jeśli chodzi o budowę ciała?


RE: [375l][Ameryka] Guianacara Geayi - Papja - 13-01-2019

Tak, to są geayi Wink. Ryby pulchne, ale oprócz tego ładne Big Grin.


RE: [375l][Ameryka] Guianacara Geayi - kuba4410 - 13-01-2019

Piękny baniaczek Big Grin
Jak duże są Gujanki i jak tolerują resztę obsady? Zastanawiam się jakie towarzystwo dać do moich Mysl


RE: [375l][Ameryka] Guianacara Geayi - Awokado - 13-01-2019

(13-01-2019, 21:35 PM)kuba4410 napisał(a): Piękny baniaczek Big Grin
Jak duże są Gujanki i jak tolerują resztę obsady? Zastanawiam się jakie towarzystwo dać do moich Mysl

Powiem Ci, że z towarzystwem dla nich miałem duży problem. Tak jak pisałem w swoim pierwszym poście, zaczęło sie od stada 100szt. Neona Innesa, długo ryby żyły zgodnie, ale z czasem neonów zaczęło ubywać, od czasu do czasu widziałem, że gujanki podszczypują neony i zmuszony byłem je wyłowić. Drugi pomysł to Rodostomusu (widziałem takie połączenie u innych, nawet na tym forum) niestety bardzo szybko zaczęły znikać i te, ponowne odławianie. Na chwile obecną wpuściłem bystrzyki czerwone - Hyphessobrycon sweglesi i jest spokój, mam też bystrzyki czarne, ale to stado tych pierwszych będę powiększał w najbliższym czasie. Oprócz wymienionych ryb stadnych po głowie chodziły mi jeszcze: Błyszczyk Parański, Hokejówka Amazońska, Bystrzyk pięknopłetwy - Hyphessobrycon pulchripinnis. To jeżeli chodzi o ryby stadne, nie zauważyłem natomiast żadnej agresji w stosunku do zbrojników czy kirysów, zdarza się nawet, że jedna z dużo mniejszych od gujanek, samiczek Kakadu przegania mi je ze swojego rewiru. 


RE: [375l][Ameryka] Guianacara Geayi - dzikakuna - 14-01-2019

(13-01-2019, 23:11 PM)Awokado napisał(a):
(13-01-2019, 21:35 PM)kuba4410 napisał(a): Piękny baniaczek Big Grin
Jak duże są Gujanki i jak tolerują resztę obsady? Zastanawiam się jakie towarzystwo dać do moich Mysl

 zdarza się nawet, że jedna z dużo mniejszych od gujanek, samiczek Kakadu przegania mi je ze swojego rewiru. 

G. geayi to "ciapy" jak to Papja mówi Wink Ciekawe czy uda Ci się utrzymać przez dłuższy czas 7 szt na dnie 150/50.... Przy takim dnie u mnie G. sp. Jatapu mają ciasno :/


RE: [375l][Ameryka] Guianacara Geayi - Awokado - 14-01-2019

7 szt gujanek to tylko na początek, chyba ze ryby będą zgodnie żyły. Docelowo od początku planowałem zostawić tylko dwie pary. Niemniej jednak, szafka na której stoi akwarium ma 200cm długości i jest przygotowana na większe akwarium w przyszłości, wiec niewykluczone ze np. W przyszłym roku powiększę zbiornik, ciekawe tylko co na to małżonka...


RE: [375l][Ameryka] Guianacara Geayi - Awokado - 15-01-2019

Podpowiedzcie mi proszę, czy Guianacara Geayi rozmnaża się w wodzie o PH  7 i GH powyżej 10? Czy raczej będzie z tym ciężko i trzeba trochę to zmiękczyć i zakwasić?