Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Kraterówki z Barombi Mbo - ściągać czy nie ściągać - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Ogólnie o pielęgnicach (https://cichlidae.pl/forum-31.html)
+--- Wątek: Kraterówki z Barombi Mbo - ściągać czy nie ściągać (/thread-970.html)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Kraterówki z Barombi Mbo - ściągać czy nie ściągać - catfish_dude - 17-02-2012

W książce Everta jest fota dwóch gatunków krewetek. Jak wszystkie jego foty podczas nurkowania a stwory są małe ale wyglądają jak red bee i black bee Smile, z tego co pamiętam to żyją bardzo głęboko i czyszczą ryby - tak jak te morskie czyszczące krewety.

Na krewetki jest szansa bliska zeru Smile. Po prostu są więc o nich wspomniałem ale zaznaczyłem żeby Cyrille tam nie łaził wśród tych kofanych ślimolów za długo.


RE: Kraterówki z Barombi Mbo - ściągać czy nie ściągać - Ruki - 17-02-2012

Daniel, ale w Tanganice masz Macrobrachium i Limnocaridiny, a nie Caridiny. Ktoś pewnie klepnął babola, który jest teraz wszędzie powtarzany. Wink To tak jak z rozrodem karpia w Polsce. Big Grin


RE: Kraterówki z Barombi Mbo - ściągać czy nie ściągać - polak.krk - 17-02-2012

Nie pisz ze szansa jest bliska zeru, napisz ze szansa to max. 10%, zawsze jest jakad nadzieja. Big Grin


RE: Kraterówki z Barombi Mbo - ściągać czy nie ściągać - catfish_dude - 17-02-2012

A nie wiem Smile, Evert też na nie mówił Caridina Big Grin.

Wiesz, uda się z tymi kraterówkami tylko dlatego, że w Kumba będą łapać parę tysięcy Procatopus similis a to już w miarę niedaleko. Nie widzieli nigdy tej krewetki, nie wiedzą jak wygląda - ja też, nawet jak widać nie wiem jak się nazywa Big Grin, do tego można złapać nieciekawe choróbsko - obiecał, że poszuka ale wiesz, mi by się nie chciało za długo Smile.

Ale! Jak wiesz jak można jak najbardziej skutecznie zapolować na krewetkę, która ponoć żyje na roślinach wodnych głównie - to wydatnie zwiększy się szansa. Ja mu napisałem żeby przeleciał parę razy siatką po chaszczach, nie ruszał ślimaków i wiał Smile.



RE: Kraterówki z Barombi Mbo - ściągać czy nie ściągać - patrykD - 17-02-2012

Faktycznie w kilku tekstach wspomina się o Caridina. Na ten rodzaj natknąłem się także przeglądając opisy diety niektórych Hemichromisów. Nigdy jednak nie wnikałem głębiej i może faktycznie to tylko wielokrotnie powielany błąd.


RE: Kraterówki z Barombi Mbo - ściągać czy nie ściągać - polak.krk - 17-02-2012

Ja bym szukal krewetek na podlozu/mule, przy brzegu chyba, miedzy galeziami/kawalkami drewna/liscmi. Cos w ten desen. Smile


RE: Kraterówki z Barombi Mbo - ściągać czy nie ściągać - catfish_dude - 17-02-2012

To co mi się udało wypyrać mówi, że żyją na roślinach wodnych określonego gatunku Smile. Pytanie jak je najskuteczniej złapać.




RE: Kraterówki z Barombi Mbo - ściągać czy nie ściągać - polak.krk - 17-02-2012

Moze wyciagnac razem z roslina w siatce?


RE: Kraterówki z Barombi Mbo - ściągać czy nie ściągać - catfish_dude - 17-02-2012

Pewnie, że może ale po co?

Każda wysyłka z Kamerunu na lotnisku jest bardzo dokładnie pyrana na lotnisku przez dzielnych wojaków. Nie wywiezie się nic poza tym na co ma się zezwolenie. Do tego stopnia, że jak dla siorki, która kocha sztukę i tym podobne pierdoły spakował mi do boxu drewnianą zebrę wielkości 10cm to mało nie cofnęli exportu - zebra nie przyleciała Smile. Żeby mógł exportować rośliny potrzebuje znowu osobnych licencji. A i ja by rośliny importować muszę mieć zezwolenie fitosanitarne Smile czyli w skrócie - no way.


RE: Kraterówki z Barombi Mbo - ściągać czy nie ściągać - Ruki - 17-02-2012

No i po co taka zabawa z pokarmem? :>