Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Paraneetroplus bulleri - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Centralna (https://cichlidae.pl/forum-13.html)
+--- Wątek: Paraneetroplus bulleri (/thread-9613.html)

Strony: 1 2


Paraneetroplus bulleri - Mario 81 - 24-11-2018

Jestem w posiadaniu tych rybek, niestety tylko trzech sztuk. Są to maluszki ok 3cm. Zauważyłem,że pomimo tak małych rozmiarów już są agresywne w stosunku do siebie. Dokładnie to podzieliły sobie akwarium na trzy części i tylko gdy któryś wpłynie na teren zajęty przez drugiego od razu jest przeganiany. Gdy nie chce ustąpić następuje starcie.
Miał ktoś może te rybki i mógłby mi powiedzieć o nich coś więcej?


RE: Paraneetroplus bulleri - piotrK - 24-11-2018

Niestety nigdy ich nie miałem, ale na pewno musisz uzbroić się w sporo cierpliwości. Ryby z wartkich wód są często bardzo agresywne wobec siebie. Ustaw im bardzo mocny prąd wody.

A, i woda może być chłodna, temp. pokojowa spokojnie wystarczy, ale nie poniżej 20 stopni.


RE: Paraneetroplus bulleri - Mario 81 - 24-11-2018

Dzięki Piotr za odpowiedź,po cichu liczyłem na Ciebie. Prąd wody mają naprawdę spory za cyrkulację oprócz pompy Grundfos alpha 25-60 która napędza filtr narurowy  odpowiada falownik o przemiale ok 9000L/H. Temperatura obecnie to 21,5 stopnia, w akwarium nie ma grzałki ale stoi w ciepłym pokoju,więc raczej poniżej tych 20 stopni nie spadnie.
A masz jeszcze jakieś rady,chętnie się dostosuję.


Paraneetroplus bulleri - Topielec - 24-11-2018

Na pewno wszyscy liczymy na fotki Smile


RE: Paraneetroplus bulleri - Mario 81 - 25-11-2018

Z fotkami chwilowo będzie ciężko. Są bardzo ruchliwe i by zrobić im jakiekolwiek zdjęcie(próbowałem) trzeba by spędzić naprawdę dużo czasu przed akwarium,a w okresie przedświątecznym niestety nie mam na to czasu. W przyszłości postaram się coś zamieścić w odpowiednim dziale.
Jedno mnie zastanawia,jeśli one już teraz tak się tłuką między sobą to może mam wyjątkowego pecha i wszystkie trzy ryby to samce...


RE: Paraneetroplus bulleri - sensej - 25-11-2018

może wrzuć im jakieś rozpraszacze?


RE: Paraneetroplus bulleri - dzikakuna - 25-11-2018

Dlaczego nabyłeś tylko 3?


RE: Paraneetroplus bulleri - Mario 81 - 25-11-2018

Rozpraszacze mają w postaci Poecilia mexicana. Oprócz nich w zbiorniku pływa 6szt M. argentea ok 6cm. Kupiłem 5szt.,ale w wyniku pomyłki dotarły do mnie 4. Jedną natomiast straciłem przez moje niedopatrzenie czyli źle zabezpieczony zasys filtraZawstydzony i tak oto zostałem z trzema.


RE: Paraneetroplus bulleri - piotrK - 26-11-2018

Tak jak pisałem reofile często są agresywne "od małego" i wcale nie oznacza to, że masz jedną płeć. Ale co masz to się jeszcze naczekasz. Jakbyś miał opcję to lepiej domów więcej.


RE: Paraneetroplus bulleri - Mario 81 - 27-11-2018

Domówiłem jeszcze 5 szt. Mam nadzieję,że w większej grupie będą spokojniejsze i będzie okazja na obserwowanie ciekawych zachowań.