Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Akwarium 300l BW - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Południowa (https://cichlidae.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: Akwarium 300l BW (/thread-9569.html)

Strony: 1 2 3


Akwarium 300l BW - Zabaaa - 09-11-2018

Witajcie, mam zamiar założyć akwarium 300l Black Water a tak dokładniej dopływ Rio Negro. Chciałem się podpytać o kilka rzeczy Wink

Mam zamiar zakupić:
Filtry: 2x HW302 + 2x HW603a i jeszcze RO 
Grzałka: Jakiś chiniol 
Oświetlenie to będą pewnie 2 naswietlacze led 10w 6500k
Podłoże no to piach Big Grin
Do tego korzenie i liście dębu. Wymiary akwarium to będą dokładniej 120x50x50, a obsadę napiszę zaraz.

I teraz mam pytanka Tongue 
1. Czy armatka torfowa jest potrzebna? Wiem że się przydaje, ale nie wystarczą szyszki liście korzenie i RO? 
2. Jaki filtr RO kupić?
3. Czy taka filtracja będzie odpowiednia?
4. W jaki sposób ogarnąć sobie korzenie bez moczenia ich 3 lub więcej miesięcy? Sad 
5. Czy taka obsada będzie odpowiednia do owego akwarium?

x Ziemiojad Guinacara
10x Corydoras adolfoi
1+2 L201
x Bystrzyków (jakich? Tongue)


generalnie takie rzeczy doradzono mi na innym forum, i tylko chcę się upewnić o to czy tak zrobione akwarium będzie ok. Z góry dzięki Rotfl


RE: Akwarium 300l BW - Ruki - 09-11-2018

1. To zależy jak nisko z pH chcesz zejść. Zawsze można też pończochę z torfem włożyć do akwarium.
2. Najzwyklejszy 100GPD
3. Filtracji nigdy dość. Wink
4. Kupić już tonące....
5. Które gujanki? Jest ich kilka gatunków. Wink


RE: Akwarium 300l BW - Zabaaa - 09-11-2018

Stergiosi, bo tylko takie na allegro znalazłem Big Grin  (bo u mnie nigdzie nie ma ni to na olx ni to w zoologach Sad
z pH chcę zejść nisko... Tongue 
Co do filtru RO to rozumiem że go się podłącza tylko na podmiany i uzupelnianie akwarium, tak?


RE: Akwarium 300l BW - Ruki - 09-11-2018

Filtr RO podłączasz albo do sieci na stałe(na takim zaworze jak pralkę/zmywarkę)) albo tymczasowo(do prysznica).

Stergiosi nie wymagają jakoś mega dużego kwasu, uważaj żebyś nie przegiął. Przeczytaj sobie o nich artykuł w naszym e-zinie: https://issuu.com/cichlidae.pl/docs/magazyn_cichlidae_01


RE: Akwarium 300l BW - Zabaaa - 09-11-2018

to podłącze tymczasowo Tongue 
dobra przeczytałem. Ile sztuk do 300l mogę dać?


RE: Akwarium 300l BW - Zimna Zośka - 09-11-2018

Ad 1 Armatka nie jest koniecznością
Ad 2 zależy ile chcesz kasy wydać. Na jedno akwarium starczy taki najtańszy.
Ad 3 wydaje mi się że trochę za dużo fitrów jak na to akwarium. Daj jeden kubeł z prefiltrem.
Ad 4 Może znajdziesz namoczone, albo może ktoś takie sprzeda. Ewentualnie kamienie i obciążenie korzeni.
Ad 5 Nie wiem czy dążysz do obsady z dopływu Rio Negro, jeśli tak to ryby trzeba dobrać z tego rejonu. Guianacara tam nie występuje, ale rozmiar akwarium będzie Ok. No i większość Guianacara nie żyje w bw.


RE: Akwarium 300l BW - Zabaaa - 09-11-2018

(09-11-2018, 12:25 PM)Zimna Zośka napisał(a): Ad 1 Armatka nie jest koniecznością
Ad 2 zależy ile chcesz kasy wydać. Na jedno akwarium starczy taki najtańszy.
Ad 3 wydaje mi się że trochę za dużo fitrów jak na to akwarium. Daj jeden kubeł z prefiltrem.
Ad 4 Może znajdziesz namoczone, albo może ktoś takie sprzeda. Ewentualnie kamienie i obciążenie korzeni.
Ad 5 Nie wiem czy dążysz do obsady z dopływu Rio Negro, jeśli tak to ryby trzeba dobrać z tego rejonu. Guianacara tam nie występuje, ale rozmiar akwarium będzie Ok. No i większość Guianacara nie żyje w bw.
Już sobie jednak odpuściłem Rio Negro, po prostu bw SA sobie zrobię Rotfl

Jak ja tam czytałem z linku który podał kolega było napisane że stergiosi jest w bw.


RE: Akwarium 300l BW - Ruki - 09-11-2018

ZZ, te kubły nie mają super wydajności, taki jeden dajesz na 100 litrów. Dwa HW302 będą optymalne, zwłaszcza, że będą dodatkowo tłumione przez te prefiltry.


RE: Akwarium 300l BW - schmeichel - 09-11-2018

Zawsze można dać kubełek plus wewnętrzny mechanik. Zbigniew z forum ma na sprzedaż guianacara geayi.


RE: Akwarium 300l BW - Papja - 09-11-2018

Ja mam G. sp. Jatapu- im bardziej kwas pasuje Big Grin. A i ładniejsze są Wink.