Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Pelvicachromis subocellatus "Matadi" - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Inne rejony Afryki, Madagaskar, Azja (https://cichlidae.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Pelvicachromis subocellatus "Matadi" (/thread-9510.html)

Strony: 1 2


Pelvicachromis subocellatus "Matadi" - slawek - 11-10-2018

Witam. Założyłem nowy zbiorniczek 60x30x36 dla  Pelvicachromis subocellatus Matadi. Chcę aby był to zbiornik biotopowy. Jako towarzystwo postanowiłem kupić proporczykowce. Do was pytanie jakie gatunki wchodzą w grę. Podajcie propozycje z biotopu. Mogą być również inne gatunki ryb. Na razie wygląda to tak. Akwarium dojżewa i czeka na domowników...    


RE: Pelvicachromis subocellatus "Matadi" - cychlida - 11-10-2018

Mam obawy, czy w tym zbiorniku utrzymasz proporczykowce. Kiedyś ze zbiornika o wym. 80x35 przeniosłem do 60x30 parę P. pulcher. W zbiorniku było wcześniej 6 szt. A. australe. Po pierwszym tarle barwniaków, nie został ani jeden. Być może P. subocellatus mają inny temperament, ale zachowałbym czujność.


RE: Pelvicachromis subocellatus "Matadi" - Ruki - 12-10-2018

Subki są znacznie łagodniejsze od pulcherów.... Wink

Jak bardzo biotopowy baniak chcesz mieć? Proporce z Kongo czy dokładnie z regionu Matadi?


RE: Pelvicachromis subocellatus "Matadi" - slawek - 12-10-2018

Jeśli uda się z zakupem z regoionu matadi to jak najbardziej, nawet z jednej kałuży. Wszystko zależy od tego co będzie dostępne w holandii lub belgii bo tu mieszkam.


RE: Pelvicachromis subocellatus "Matadi" - slawek - 14-10-2018

Jak tam panie Ruki, jakieś propozycje?


RE: Pelvicachromis subocellatus "Matadi" - Ruki - 14-10-2018

Oj nie pomogę zbytnio zatem, bo nie jestem dobry w te układanki. Zapytaj Maciocha, on ma rozgryzione Kongo to może ma jakąś listę. Smile

Nie biotopowo to świetne do subków pasują szczupieńczyki karłowate czy proporce z rodzajów Chromaphyosemion czy Aphyosemion- pewnie któreś z nich występują w tym samym potoczku co subki. Wink


RE: Pelvicachromis subocellatus "Matadi" - novi - 14-10-2018

biotopowy? - a za dużo roślin, więcej korzeni i piasku. Dla pary nawet przyciasny. A towarzystwo, ze względu na wielkość akwa, tylko w górnym pułapie- szczupieńczyki.


RE: Pelvicachromis subocellatus "Matadi" - Papja - 14-10-2018

A czemu to niby za dużo roślin? Akwarium bardzo przyjemne, idealne dla barwniaków i proporców-będą miały wiele kryjówek w chwastach Wink.


RE: Pelvicachromis subocellatus "Matadi" - slawek - 14-10-2018

Stawiając ten zbiorniczek inspirowałem się jednym takim akwarium z top 3 BADC 2014. To tam zobaczyłem że afrykańskie akwaria mogą być zarośnięte roślinami. Krzeni to w tym akwaruim jest wiele i kryjówek między nimi i nawet pod nimi również. Rośliny zakrywają korzenie bo to głównie epifity. Myślę że para subków będzie się dobrze się miała. Do nich znalazłem Aphyosemion australe, są z kongo tylko nie wiem czy z rejonu matadi.


RE: Pelvicachromis subocellatus "Matadi" - Ruki - 14-10-2018

Typowo biotopowo z roślinami nie masz, bo widzę tam chyba paprotnicę po prawej stronie. Wink

A. australe w podobnym obszarze występują, więc może będzie biotopowo. Wink