Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Leśny strumień czyli Strzebla potokowa w akwarium - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Inne ryby i mieszkańcy naszych akwariów (https://cichlidae.pl/forum-45.html)
+--- Wątek: Leśny strumień czyli Strzebla potokowa w akwarium (/thread-943.html)

Strony: 1 2


Leśny strumień czyli Strzebla potokowa w akwarium - Asagoth - 08-02-2012

Witam
Myśle że mimo iż to nie pielęgnice zainteresuje to was, pierwsze w tym roku szkło zimne

a oto filmik



RE: Leśny strumień czyli Strzebla potokowa w akwarium - Ruki - 08-02-2012

Szkoda, że masz same samce. Gdybyś miał w stadzie samice to byś mógł liczyć na zaloty. Wtedy samce mają przepiękne kolory, których większość pielęgnic by się nie powstydziła.
[Obrazek: 4303926654_55d5535e4c.jpg]
źródło- Google.


RE: Leśny strumień czyli Strzebla potokowa w akwarium - Asagoth - 08-02-2012

Wiem wiem, choć samce i tak wybarwiają się powoli pod wpływem temperatury. Na samice zapoluję jak puszczą lody


RE: Leśny strumień czyli Strzebla potokowa w akwarium - piotrK - 08-02-2012

Super, jak będę miał (może kiedyś) więcej zbiorników dla pielęgnic, to przeznaczę dla nich (i może jakiegoś śliza?) 180L. Piękne ryby, a te barwy godowe fantastyczne. Smile


RE: Leśny strumień czyli Strzebla potokowa w akwarium - Asagoth - 08-02-2012

jak najbardziej polecam, bardzo wdzieczne ryby i chyba obok słonecznicy najbardziej "akwariowe" z naszych gatunków. Ja miałem je już wiele razy teraz trzymam je aby zrobić im zdjęcia do artykułu, mam cichą nadzieje że zima odpuści szybko i uda mi sie je wypuścić już na początku kwietnia.


RE: Leśny strumień czyli Strzebla potokowa w akwarium - Pley - 09-02-2012

Piękny zbiornik!
Ja planowałem kiedyś zbiornik z ciernikami, ale ostatecznie nie miałem gdzie takowego postawić.


RE: Leśny strumień czyli Strzebla potokowa w akwarium - dator - 09-02-2012

Faktycznie piękne ryby. Jako dzieciak przynosiłem z Odry cierniki i różanki, ale padały w wyniku za wysokiej temperatury. Nie wędkuję, więc słabo się znam na polskiej faunie podwodnej. Ale jak nurkowałem na Mazurach, to miałem przyjemność obserwować w sitowiach przyczajonego szczupaka. Najbardziej podobają mi się właśnie szczupaki i okonie. Muszą być spokrewnione z pielęgnicamiBig Grin.


RE: Leśny strumień czyli Strzebla potokowa w akwarium - Ruki - 09-02-2012

Darku, okonie to okoniokształtne, czyli ten sam rząd co pielęgnice. Smile Ale szczupaki są już dosyć daleko- szczupakokształtne bliżej są łososi i pstrągów. Smile


RE: Leśny strumień czyli Strzebla potokowa w akwarium - K-Pon - 09-02-2012

(08-02-2012, 20:44 PM)piotrK napisał(a): i może jakiegoś śliza?

(09-02-2012, 14:10 PM)dator napisał(a): Jako dzieciak przynosiłem z Odry cierniki i różanki, ale padały w wyniku za wysokiej temperatury.

Śliz, Strzelba potokowa i Różanka to gatunki chronione w Polsce :!:




RE: Leśny strumień czyli Strzebla potokowa w akwarium - dator - 09-02-2012

Cytat:
(09-02-2012, 14:24 PM)Ruki napisał(a): Darku, okonie to okoniokształtne, czyli ten sam rząd co pielęgnice. Smile Ale szczupaki są już dosyć daleko- szczupakokształtne bliżej są łososi i pstrągów. Smile

Coś tak czułemBig Grin.

Cytat:
(09-02-2012, 14:10 PM)dator napisał(a): Jako dzieciak przynosiłem z Odry cierniki i różanki, ale padały w wyniku za wysokiej temperatury.

Śliz, Strzelba potokowa i Różanka to gatunki chronione w Polsce :!:
[/quote]

To było ponad trzydzieści lat temu, więc liczę - Wysoki Sądzie - na przedawnienie zarzutuBig Grin.