Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Banalna obsada dla niebanalnej kobiety ;) - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Południowa (https://cichlidae.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: Banalna obsada dla niebanalnej kobiety ;) (/thread-9302.html)

Strony: 1 2 3


Banalna obsada dla niebanalnej kobiety ;) - MatiK - 02-07-2018

Witajcie, przychodzę do tego działu z kilkoma pytaniami. Otóż zgodnie z tytułem, po trochę egoistycznym etapie akwarystyki, chciałbym teraz stworzyć coś dla swojej narzeczonej Wink możecie się śmiać, marudzić i co tam jeszcze, ale najbardziej oczywiście podobają jej się popularne „Neonki” :p Chciałbym stworzyć akwarium biotopowe, w którym główne role przypadłyby właśnie dla Paracheirodon Axelrodi. Jako towarzystwo i urozmaicenie dla nich chciałbym żeby w zbiorniku pływały też Mikrogeophagus Ramirezi, Nannostomus Marginatus oraz Corydoras Aeneus. Zbiornik jakim będę dla nich dysponował to 300 litrów (120x50x50). Czy moglibyście podpowiedzieć w jakich ilościach kupić poszczególne gatunki i czy w ogóle takie połączenie ma rację bytu?

Z góry dzięki i pozdrawiam, Mateusz Smile


RE: Banalna obsada dla niebanalnej kobiety ;) - Ruki - 02-07-2018

Biotopu z tego nie będzie, bo każda ryba z innej parafii. Wink C. aeneus nadają się najmniej, z racji parametrów wody(pH, a zwłaszcza temperatura!).

Chcesz obsadę w oparciu o "nełonki" czy ramirezy?


RE: Banalna obsada dla niebanalnej kobiety ;) - MatiK - 05-07-2018

(02-07-2018, 22:10 PM)Ruki napisał(a): Biotopu z tego nie będzie, bo każda ryba z innej parafii.
Cholera, naprawdę?! :p to nie wiem jak szukałem, ale wydawało mi się, że wszystko pływa gdzieś w Kolumbii...

Opieramy raczej o neony. To co teraz? Smile


RE: Banalna obsada dla niebanalnej kobiety ;) - fazi_poz - 06-07-2018

Kolumbia to mimo wszystko dość duży kraj z kilkoma różnorodnymi systemami wodnymi. Akwarium obszarowe to może i z tego by było - biotopowe nie Wink 

Jak pod "nełonki" to rozumiem, że chcesz BW dla kobiety? Jest na to gotowa? Wink 

Apisto biotopowe na dno by się znalazło (elizki np.) i pewnie jakieś kiryski również.


RE: Banalna obsada dla niebanalnej kobiety ;) - MatiK - 06-07-2018

No tak, jasne. Moja wtopa... Wink na BW jest gotowa, bardzo jej się podobają takie klimaty Smile
Kurde, chciałbym biotopowo, a nie obszarowo, ale będę musiał jej w takim razie pokazać Apisto. Właściwie to nie musi być Kolumbia, byle były Neony i Kirysy (najlepiej Panda :p).


RE: Banalna obsada dla niebanalnej kobiety ;) - Ruki - 06-07-2018

Weź do neonów wpuść Dicrossus filamentosus, na dno Corydoras habrosus. Pewnie nie trafiłem z biotopem, ale będziesz miał fajną i dograną obsadę na początek. A narzeczonej dicro na pewno się spodobają. Smile

Dicrossus w układzie 3+4
P. axelrodi 20-25 sztuk
C. habrosus 20 sztuk

Z pandami to lepiej innesii, i przykładowo A. panduro- to jest Peru, więc chłodniejsza woda.


RE: Banalna obsada dla niebanalnej kobiety ;) - fazi_poz - 07-07-2018

Ruki - habrosusy to CW, nie BW. One z tych samych rejonów co ramki. 

Dicrossusy to rzeczywiście fajny pomysł. 

Co do kirysków jakie występują w tej zlewni co neon czerwony i dicrossusy to generalnie masz do wyboru takie gatunki bliskie do biotopowych (nie jest w 100% potwierdzone, że znajdziesz je dokładnie w tych samych miejscach, ale występują na tym samym obszarze, mogą zajmować nieco inne nisze środowiskowe - niemniej jednak dla mnie to już będzie biotopowo ok i dla wszystkich w Polsce zapewne też - oszołomy jakieś mogą się czepiać, tego się nigdy nie ominie Wink

Corydoras agassizii; ambiatus, arcuatus, elegans, fowleri, gomezi, leucomelas, napoensis, pastazensis, rabauti, semiaquilus, sodalis, trilineatus, zygatus. 

Czy coś z tego dostaniesz w PL to nie wiem, ale pewnie jakieś szanse na któryś z gatunków są.

Jak chcesz poczytać o tym co jeszcze występuje w tych rejonach to masz dwa liniacze:

1. Ryby ze zlewni Amazonki w Kolumbii 

http://repository.humboldt.org.co/bitstream/handle/20.500.11761/32774/166-165-1-PB.pdf?sequence=1&isAllowed=y 

2. Ryby z Rio Negro niedaleko Barcelos w Brazylii




RE: Banalna obsada dla niebanalnej kobiety ;) - Ruki - 07-07-2018

Nie bym był taki pewien czy tylko i wyłącznie CW, w Kolumbii zamieszkują zlewnie Rio Meta(dokładnie Rio Arauca i Casanare), i tam jest miks BW/CW/ kwaśnych CW.

Chociaż, habrosusom też się średnio może podobać optymalna dla dicro i n. czerwonych temperatura.


RE: Banalna obsada dla niebanalnej kobiety ;) - Zimna Zośka - 07-07-2018

(07-07-2018, 11:41 AM)fazi_poz napisał(a): Ruki - habrosusy to CW, nie BW. One z tych samych rejonów co ramki. 

Dicrossusy to rzeczywiście fajny pomysł. 

Co do kirysków jakie występują w tej zlewni co neon czerwony i dicrossusy to generalnie masz do wyboru takie gatunki bliskie do biotopowych (nie jest w 100% potwierdzone, że znajdziesz je dokładnie w tych samych miejscach, ale występują na tym samym obszarze, mogą zajmować nieco inne nisze środowiskowe - niemniej jednak dla mnie to już będzie biotopowo ok i dla wszystkich w Polsce zapewne też - oszołomy jakieś mogą się czepiać, tego się nigdy nie ominie Wink

Corydoras agassizii; ambiatus, arcuatus, elegans, fowleri, gomezi, leucomelas, napoensis, pastazensis, rabauti, semiaquilus, sodalis, trilineatus, zygatus. 

Czy coś z tego dostaniesz w PL to nie wiem, ale pewnie jakieś szanse na któryś z gatunków są.

Jak chcesz poczytać o tym co jeszcze występuje w tych rejonach to masz dwa liniacze:

1. Ryby ze zlewni Amazonki w Kolumbii 

http://repository.humboldt.org.co/bitstream/handle/20.500.11761/32774/166-165-1-PB.pdf?sequence=1&isAllowed=y 

2. Ryby z Rio Negro niedaleko Barcelos w Brazylii


Dostępność kirysków jest coraz większa, tu raczej chodzi o finanse. Tak na szybko widzę że co najmniej trzy są dostępne. Czasami trochę trzeba dać żeby mieć biotopowe ryby Wink


RE: Banalna obsada dla niebanalnej kobiety ;) - MatiK - 07-07-2018

Kurde, myślałem że będzie ciut łatwiej :p z tą biotopowością to takie zboczenie z malawki, ale zaczynam się łamać szczerze mówiąc... Generalnie polecenie jest takie, że neonów ma być "dużo", coś na dno i jakaś parka większych (od wymienionych wcześniej) dla urozmaicenia.

Dicrossusy faktycznie wydają się być ciekawe, podobnie jak A.Panduro... Wyznacznikiem jest jednak spokój w akwarium i kwestia zakupu. Planowałem zaopatrzyć się w warszawskim Diskusie, ale coś mi się wydaje, że poza neonami to tam nic z tych ryb, o których piszecie nie ma Big Grin