Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[96L] Hemichromis lifalili "Moanda" - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje zbiorników (https://cichlidae.pl/forum-24.html)
+---- Dział: Akwaria z pielęgnicami (https://cichlidae.pl/forum-69.html)
+---- Wątek: [96L] Hemichromis lifalili "Moanda" (/thread-9212.html)

Strony: 1 2


[96L] Hemichromis lifalili "Moanda" - Katrin - 06-05-2018

Czesć jestem Kasia to mój pierwszy post i pierwsze założone samodzielnie przeze mnie akwarium. Proszę o ocenę i uwagi.  To akwarium to zbiornik tymczasowy dla dorastającej grupy czerwieniaków

Akwarium 96 litrów (80x30x40)
filtr wewnętrzny chińczyk  800l/h
grzałka Atman 150W

Rośliny: Vallisneria spiralis, Nymphea lotus, Ceratopteris thalictroides, Anubias barteri

Ryby: 7x Hemichromis lifalili "Moanda"


RE: [96L] Hemichromis lifalili "Moanda" - piotrK - 07-05-2018

Fajny baniak, tylko musi zarosnąć, zwłaszcza żeby zastawić ten cudnej urody filtr Smile Piszesz, że zbiornik tymczasowy dla grupki - jakaś parka tam zostanie?


RE: [96L] Hemichromis lifalili "Moanda" - Loobo - 08-05-2018

No ja też bym ten filtr na miesiąc przeniósł w inne miejsce akwarium, a w ten lewy róg wsadził hamburga


RE: [96L] Hemichromis lifalili "Moanda" - macioch - 19-09-2018

Pojawiły się centralne plamki




RE: [96L] Hemichromis lifalili "Moanda" - macioch - 05-02-2019

Pozmieniało się trochę. Jak już nietórzy wiedzą od pewnego czasu w akwa pływa tylko jeden samiec. Dobrała się para, pozostałę oddałem wraz z młodymi wspomnianej dobranej pary. Niestety musiałem na pare dni przełożyć parę do kostki 30x30 i wyjechać, po powrocie zastałem samice martwą. Było to niedługo po nieudanym tarle po którym relacje miedzy rybami nieco się pogorszyły. Przełożenie ich wtedy do tak małego akwa okazało sie być katastrofalne w skutkach. Na szczęście młode odchowują się u Sneipasa więc za niedługo będe miał nową samiczke. Na ten moment akwarium z samotnym samcem wygląda tak:


RE: [96L] Hemichromis lifalili "Moanda" - dzikakuna - 05-02-2019

Liście magnolii rozpadną się pewnie zanim doczekasz się odpowiednio dużej samicy gotowej do tarła.....


RE: [96L] Hemichromis lifalili "Moanda" - macioch - 30-12-2019

Ostatnia aktualizacja była niespełna rok temu w drugiej tymczasowej odsłonie na tymczasowym mieszkaniu jako jedyne akwarium które nam pozostało. Teraz na nowym mieszkaniu zaczynamy odbudowywać się akwarystycznie. Tym razem 96-stke urządziliśmy razem, na spokojnie. Do niedawna samiec pozostawał nadal w baniaku sam, ostatnio doszła samiczka. Traktowałem wpuszczenie maleńkiej samiczki jako dziki eksperyment ze znikomą szansą powodzenia. O dziwo jednak po paru dniach ganiania samiczki sytuacja się uspokoiła. Idealnie nie jest ale większość czasu jest spokój, zdarza się rybom pływać razem i spodziewam się że niebawem uda się doczekać tarła.

Tak poza tym to ten baniak z założenia miał być zbiornikiem tymczasowym, bo jak to 80x30 dla Hemichromis. To maleńka powierznia dna jeszcze mniejsza niż w standardowej 112. Teraz jednak uważam że 80x30 jest dla pary H. cf. lifalili 'Moanda' wystarczające na zbiornik docelowy (a to czyni z nich jeszcze fajniejszą "afrykańską pielęgniczkę").


RE: [96L] Hemichromis lifalili "Moanda" - dzikakuna - 04-01-2020

Rzeczywiście, powierzchnia dna bardzo mała. Trzymam kciuki za udane tarło, bo po nieudanym będziesz pewnie musiał ratować samicę...


RE: [96L] Hemichromis lifalili "Moanda" - Goran - 04-01-2020

Fajnie zagracony baniak. Moze też się przyzwyczję zamiast walczyć z tym co porasta korzenie i inne rzeczy Smile Trzymam kciuki za nowożeńców.  Sam wiem ile nerwów kosztuje szukanie nowej żony dla wdowca i życzę żeby finał był pomyślny jak z moimi P. teaniatus.


[96L] Hemichromis lifalili "Moanda" - mikonw - 05-01-2020

Zagracony fajnie, ale to co porasta to w dużej części sinice, co już jest mniej fajne w takiej ilości.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk