Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Nowe akwarium po latach - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Różne akwarystyczne problemy (https://cichlidae.pl/forum-41.html)
+--- Wątek: Nowe akwarium po latach (/thread-9208.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


RE: Nowe akwarium po latach - schmeichel - 08-12-2019

Oprócz tego,że świetnie wygląda to moim zdaniem optycznie wydaje się być większy niż jest faktycznie:-)


Nowe akwarium po latach - Ghost - 17-12-2019

Dzięki za miłe słowa Smile
Agassizii regularnie podchodzą do tarła, ale dopóki nie postawię większego zbiornika, to nie pilnuję narybku.                


Nowe akwarium po latach - Ghost - 18-12-2022

Odświeżam stary wątek, jako że nadszedł czas na zmiany. W nowym miejscu zamieszkania stoi już stelaż stalowy ma akwarium o podstawie 140x60. Docelowo planuję akwarium 140x60x60 - oczywiście BW. Na razie (do czasu poprawienia stanu funduszy) stanie tu moje 120x50x50.

Równocześnie odświeżam stare 72l (80x30x30) i m ochotę wpuścić tutaj coś innego. Filtracja będzie wewnętrzna - zrobię hmf w kasecie. Pytanie zasadnicze - co z zachodniej Afryki można by tam wpuścić? Najlepiej coś w miarę łatwo dostępnego i nie obcoążającego nadmiernie portfela Smile

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka


RE: Nowe akwarium po latach - piotrK - 18-12-2022

Zdaje się, że @macioch rozdaje P. roloffi na kilogramy.


RE: Nowe akwarium po latach - Ruki - 19-12-2022

Tylko te kilogramy to samcokilogramy. Big Grin @Ghost , weź dziką linię pulcherów, które ma Papja.


RE: Nowe akwarium po latach - macioch - 20-12-2022

No ja na ten moment nie mam roloffów na wydanie ale ogólnie to są do dostania raczej bez problemu. Dzikie pulchery od Papji mam od niedawna i są super. Roloffów na pewno więcej wejdzie do baniaka i w takim 140 to już można niezła grupkę obserwować Poza tym jeśli nie musi być biotopowo to moim zdaniem można śmiało próbować łaczyć te gatunki.


RE: Nowe akwarium po latach - Papja - 20-12-2022

Roloffi są bardzo fajnym gatunkiem, ale raczej dla osoby która ma fishroom a nie dwa-trzy ozdobne akwaria. Do ozdobnego 140x60x60cm bym wpuścił z 15 P. pulcher coby rozłożyć agresję i do nich wszelaki mix bardziej wytrzymałych karpieńcokształtnych jakie nam się podobają- przykładowo mix A. striatum, C. volcanum/bitaeniatum i F. amieti, spokojnie łącznie z 30-40 sztuk. Jakby Ci brakowało typowych śmigaczy i musisz wpuścić coś z Afryki to możesz poszukać 'Barbus' fasciolatus, raczej tylko je znajdziesz w normalnych cenach, 12-20 sztuk i tyle. Na dno nic nie dodawaj- barwniaki niech mają miejsce dla siebie.


RE: Nowe akwarium po latach - Ruki - 20-12-2022

Fasciolatusy Papja? Gdzieś ty je widział? Big Grin Jedyne polskie źródełko wyschło...


RE: Nowe akwarium po latach - Papja - 20-12-2022

No bez przesady, czeskie są dostępne od czasu do czasu w lepszych zoologach bez większych problemów. Chociażby widziałem je jakoś na jesieni w poznańskim AQUAFIZZ, zdarzają się też na czwartkowej giełdzie w Łodzi.


RE: Nowe akwarium po latach - Ruki - 20-12-2022

Właśnie nawet z tymi czeskimi ostatnio jest problem, bo jeszcze rok temu były dostępne od ręki.

Ale zawsze można kupić titejki. Big Grin