Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
500 Litrów - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Centralna (https://cichlidae.pl/forum-13.html)
+--- Wątek: 500 Litrów (/thread-9156.html)

Strony: 1 2


500 Litrów - Gnk1987 - 10-04-2018

Witam 

Po długim okresie uśpienia planuję wrócić do Akwarystyki. 
15 lat temu posiadałem akwarium z pielęgnicami ( wtedy podszedłem do tematu bardzo amatorsko ) Teraz zaczynam czytać i kształcić się Smile 

Zbiornik jaki chce założyć to 120x60x70 opti white+korona z oświetleniem 
Filtr+media dobiorę ( na tę chwilę waham się między dwoma filtrami Fluval FX6 lub Eheima 3 2080, 2x grzałka 300 w ) 

Podłoże piasek+drobny żwir 
Korzenie+kamienie 
ewentualnie rośliny. 

Chciałbym aby w zbiorniku zamieszkała para Niebieskołuskich 
Przy czym nie wiem co jeszcze mógłbym wpuścić do tego zbiornika, żeby nie zostało zjedzone....


Proszę o pomoc. 


 EE


RE: 500 Litrów - piotrK - 10-04-2018

Witamy na forum. Smile

Trochę ciężkie wymiary akwarium, żeby coś dodać, poza tym przy CA to loteria - możesz trafić na nad wyraz spokojną parę Rocio, ale istnieje też spora szansa że inne pielęgnice będą miały problem z zajęciem terytorium. Szczerze mówiąc poszedłbym w jakiś mniejszy gatunek i wpuścił tam grupę, nie usuwając już nic z obsady (np. 8 cryptoherosów/amatitlania). Taki zbiornik będzie bardziej "żywy", a przy crypto będziesz mógł dać coś do towarzystwa.


500 Litrów - Topielec - 10-04-2018

Hej,
Świadomy i dobrze zaplanowany powrót do akwarystyki to piękna sprawa Smile

Czym podyktowane takie wymiary zbiornika? Wysokość 70 nieco utrudnia prace przy akwarium.


RE: 500 Litrów - Gnk1987 - 10-04-2018

Dziękuję za szybką odpowiedź. Wielkość zbiornika podyktowana jest miejscem... robię go pod zamówienie. Rozumiem że sugerujecie szerszy i niższy zbiornik. Co do niebieskich jestem zdeterminowany i one tam muszą zamieszkać ?


RE: 500 Litrów - Loobo - 11-04-2018

No to jak mądrze ogarniesz wystrój, to może uda Ci się jeszcze inne jakieś wpuścić, ale takie które nie będą sobie dały w kaszę dmuchać i nie będą za małe. Zebry? Sajica? Meeki?
No i raczej niebieskołuskie wpuściłbym jak już któreś z wyżej wymienionych się zadomowią i troszkę podrosną.


RE: 500 Litrów - Gnk1987 - 11-04-2018

Zbiornik który jeszcze mogę wziąć pod uwagę to 130x60x50 

Myślicie że będzie lepszy ?


RE: 500 Litrów - piotrK - 11-04-2018

Jak 50 cm to wysokość to jest to zdecydowanie lepszy wybór.


RE: 500 Litrów - Gnk1987 - 11-04-2018

Tak 50 to wysokość. 

Czy w takim zbiorniku jesteśmy w stanie umieścić jakieś inne rybki, oczywiście oprócz glonków i jakichś sumów czyścicieli   ? 

czy raczej odpuścić ?


RE: 500 Litrów - piotrK - 11-04-2018

Generalnie to nie zmienia to wiele w twojej sytuacji (tj. przy zainteresowaniu niebieskołuskimi) ale ogólnie akwarium jest lepsze - 70 cm to trudna do zaaranżowania wysokość, przydatna jedynie jakbyś planował skalary.


RE: 500 Litrów - Gnk1987 - 12-04-2018

Dzięki za info 

Czyli para niebieskich 
Glonojady
sum/sumiki 

i wsio 

Pozdrawiam