Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[64L][Azja] Od kuchni. - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje zbiorników (https://cichlidae.pl/forum-24.html)
+---- Dział: Inne akwaria (https://cichlidae.pl/forum-70.html)
+---- Wątek: [64L][Azja] Od kuchni. (/thread-914.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


[64L][Azja] Od kuchni. - Pley - 31-01-2012

Będzie to temat przedstawiający powstawanie zbiornika "od kuchni". Dziś zacznę od prezentacji świeżo (24h temu) sklejonego akwarium o wymiarach 80x40x20h = 64L

Zbiornik powstał z zamysłem posiadania dennych ryb. Po konsultacji z Catfishem obieram Ameryke południową.

Jeżeli chodzi o obsadę, to nie zdradzę Wam co planuje, ale mam nadzieje, że się nie zawiedziecie.

Akwarium:
80x40x20cm, szyba 6mm

Filtracja:
Aquael fan 1 plus

Podłoże:
Piach made in budowa - sprawdzany

Oświetlenie:
15 W T8/ 2x 70cm listwy LED

Akwarium kleiłem wczoraj. Jest to moje pierwsze DIY.
Dziś sprawdzałem czy wszystko ładnie się trzyma - trzyma. Jest parę pęcherzyków powietrza, ale jezeli się powiększą, to akwarium rozkleje i skleje na nowo.

[Obrazek: zdjcie0528.jpg]

[Obrazek: zdjcie0530u.jpg]

[Obrazek: zdjcie0542.jpg]

[Obrazek: zdjcie0541l.jpg]





RE: [64L] Od kuchni. - filas - 31-01-2012

no to będziemy dopingować,
lubię takie tematy a jeszcze bardziej lubię sam je tworzyć, tym razem wczuję się w rolę i będę się przyglądał

nie przejmuj się tymi pęcherzykami, jak byś zobaczył moje akwarium o wysokości prawie 60 cm i jakie mój "fachowiec" porobił bąble - miejscami pęcherz jest szerszy w spoinie niż silikon, oczywiście zdaje sobie sprawę z zagrożenia ale przy słupie wody wysokości 20cm to możesz spać spokojnie

piach made in budowa - też mam taki, wymiata Smile


RE: [64L] Od kuchni. - Pley - 01-02-2012

Dzięki wielkie.

Akwarium okazało się... Szczelne!


[Obrazek: zdjcie0550.jpg]

[Obrazek: zdjcie0546d.jpg]

Już woda się filtruje.

Następna aktualizacja pojawi się, gdy będzie oświetlenie (mam parę pomysłów) i powstanie jakiś aranż


RE: [64L] Od kuchni. - Topielec - 01-02-2012

Gratulacje, dobra robota!
No to czekamy na kolejne odsłony Smile


RE: [64L] Od kuchni. - Ruki - 01-02-2012

Zazdroszczę Twojej dziewczynie jeśli umiesz cokolwiek w baniakach zrobić przy tak małej wolnej przestrzeni nad baniakiem. Big Grin


RE: [64L] Od kuchni. - qbsztyk - 01-02-2012

(01-02-2012, 22:36 PM)Ruki napisał(a): Zazdroszczę Twojej dziewczynie jeśli umiesz cokolwiek w baniakach zrobić przy tak małej wolnej przestrzeni nad baniakiem. Big Grin

Chłopak uzdolniony manualnie Smile Ale czego zazdrościsz to nie wiem, musisz opowiedzieć Big Grin


RE: [64L] Od kuchni. - dator - 02-02-2012

Cytat:Piach made in budowa

Nie wiem, jakie rybska wpuścisz na to podłoże, więc maleńka uwaga. Piasek używany na budowach może być kopalniany lub rzeczny. Na oko - przy zbliżonej frakcji - mogą wyglądać podobnie. Niemniej, przy zastosowaniu akwarystycznym jego pochodzenie jest istotne. Piach rzeczny - w wyniku stałego kontaktu z wodą - będzie miał ziarna zaokrąglone, pozbawione krawędzi. Stąd lepiej będzie się nadawał do zbiornika z rybami przesiewającymi go przez blaszki skrzelowe. Kopalniany może je ranić.


RE: [64L] Od kuchni. - Pley - 02-02-2012

Dator. Piach po zamoczeniu ma fakture jak najzwyklejszy kwarcowy z zoologika - apisto na nim przesiewały i wszystko było oki.

Fakt, mam mało miejsca do "grzebania", ale powiem Wam, że mimo tego, że mam stosunkowo duże ręce to daje radę Big Grin




RE: [64L] Od kuchni. - Pley - 01-03-2012

Pokrywa już jest od dawna, a problem miałem z oświetleniem. 15W świetlówki nie chciałem dawać, bo nie dość, że nie miałem gdzie ulokować statecznika, to nie chciało mi się zamawiać oprawek, uchwytów i świetlówek...

Spróbowałem z 9W oświetleniem na gwint E14. Zamontowałem to dosłownie na środku, a akwarium jest pięknie mocno oświetlone!

Aranż na razie zrobiony tak, żeby był. Aktualnie moczy się w akwarium piękny korzeń przycięty dokładnie na 20cm wysokości i pare "miotełek".

[Obrazek: pb260080.jpg]

Ostatnio mam problemy z wybraniem obsady, bo po konsultacji z Catfishem dowiedziałem się, że gatunki, które mnie interesują są niedostępne. Bede czekać.


RE: [64L] Od kuchni. - pawel060 - 01-03-2012

A jakie gatunki byś chciał?