Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Thorichthys socolofi 'Rio Bascan' - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Ameryka Centralna (https://cichlidae.pl/forum-54.html)
+---- Wątek: Thorichthys socolofi 'Rio Bascan' (/thread-9105.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


Thorichthys socolofi 'Rio Bascan' - piotrK - 21-03-2018

W ostatni weekend spełniło się moje Centralsowe marzenie - dzięki inicjatywie Sendoga i pomocy dwóch maniaków z Francji - Jerome S. i Rodrigue A. wpadło w moje ręce stadko 8 sztuk Thorichthys socolofi, odmiana z Rio Bascan w Meksyku. Ryby pochodzą z hurtowni Iktus Aqua we Francji i najpewniej jest to pokolenie F1 (jeszcze tego nie potwierdziłem).

To jedne z najmniejszych, o ile nie najmniejsze pielęgnice z Meksyku i tym samym CA (samce nie powinny przekraczać 12 cm), co w połączeniu z relatywnie niskim poziomem agresji można uznać za prawdziwego przedstawiciela "pielęgniczek" Smile W naturze są endemitami dla rzeki Tulija (która z kolei wpada do wielkiej Usumacinty). Obok nich endemitami są tam też Rheoheros coeruleus oraz Paraneetroplus omonti.

Na razie niektóre są trochę przestraszone, ale już jedzą i z tego co widzę nie ma problemów z trawieniem. Mniejsze osobniki są ciekawskie. Mam nadzieję, ze gatunek ten uda się rozpowszechnić w Polsce tak jak to udało się z nanoluteusami. Ale do tego jeszcze daleka droga - trzymajcie kciuki Smile

Poniżej filmik z karmienia shrimp mixem. Szyb nie czyściłem bo nie chcę ich stresować na początku pobytu w akwarium. Przypuszczam że Filas będzie miał coś lepszego do pokazania Smile




RE: Thorichthys socolofi 'Rio Bascan' - Adrian - 21-03-2018

Ryby piękne, ale ten glon to żeś niezły wyhodował Wink
Może jakaś aktualizacja baniaków ?


RE: Thorichthys socolofi 'Rio Bascan' - Zimna Zośka - 21-03-2018

W Twoich rękach nie ma co się bać o ten gatunek w Polsce. Trzymam kciuki żebyś miał co najmniej cztery pary Wink


Thorichthys socolofi 'Rio Bascan' - TomaszBlackWater - 21-03-2018

Fajne rybska, coraz bardziej się utwierdzam że nie mogę mieć jednego baniaka Big Grin

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka


RE: Thorichthys socolofi 'Rio Bascan' - piotrK - 21-03-2018

@Adrian jak wszystko się "uleży" to coś pomyślimy.

@Zośka Mam taką nadzieję Smile

@TomaszSchwarzwasser No się wie Big Grin


RE: Thorichthys socolofi 'Rio Bascan' - jaca303 - 21-03-2018

Już zacieram ręce Cwaniak


RE: Thorichthys socolofi 'Rio Bascan' - filas - 22-03-2018

A miało nie być ryb przez jakiś czas Tongue a tu masz!

Małe sokoły w liczbie 7 sztuk przyjechały i pływają sobie w 3 metrowym akwarium - chyba im się podoba Wink Po redukcji planuję zostawić 2 parki i takie akwarium mi w zupełności odpowiada i mam nadzieję, że taki zestaw nie będzie zbytnio wymagający w obsłudze ponieważ nie mam na to obecnie czasu.

Ryby w doskonałej formie, przyjmują każdy z pokarmów suchych jaki mi został i nie wybrzydzają, nawet podpływają do powierzchni co nie zawsze się udawało większości centralsów w drugi dzień pobytu w nowym akwarium.

Niestety nie udaje mi się zrobić fajnych fotek ale dla zainteresowanych tematem i gatunkiem będę co jakiś czas coś wstawiał aby można było obserwować ich rozwój.

   
   

W weekend śmigam po mrożonki i żywca dla nich - będą zadowolone Smile


RE: Thorichthys socolofi 'Rio Bascan' - piotrK - 22-03-2018

Dałeś im GPSa do takiego wielkiego akwarium?

U mnie z karmieniem też nie ma problemu, choć zastanawiam się czy mieczyki trochę ich nie przytłaczają. Może będę musiał zredukować liczbę tych ostatnich.


RE: Thorichthys socolofi 'Rio Bascan' - filas - 22-03-2018

U mnie pływają z amekami bo nic ciekawego nie ma w pobliżu, ale docelowo nie pasują mi do tych ryb i pewnie będę szukał czegoś fajniejszego, delikatniejszego.
Początkowo jak patrzyłem na młode sokoły to miałem wrażenie, że mają nieproporcjonalnie duże oczy a to zazwyczaj źle rokuje, jednak jak obejrzałem zdjęcia na CRC to ten gatunek tak ma Smile


RE: Thorichthys socolofi 'Rio Bascan' - tatakuby - 23-03-2018

Mam nadzieję że łone znowu przywrócą chęci do robienia aktualek co miesiąc Smile bardzo jestem ciekawy jak bedą wygladały w rozmiarach przybliżonych do dorosłych.