Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[240l][Ameryka Południowa] Żaglowce - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje zbiorników (https://cichlidae.pl/forum-24.html)
+---- Dział: Akwaria z pielęgnicami (https://cichlidae.pl/forum-69.html)
+---- Wątek: [240l][Ameryka Południowa] Żaglowce (/thread-905.html)

Strony: 1 2


[240l][Ameryka Południowa] Żaglowce - RafaHell - 27-01-2012

Baniak
120x40x50

Sprzęt
Filtry:
Tetratec Ex 700 + deszczownia
Hailea BT 700 (jako mechaniczny) + deszczownia
Grzałka - Atman 240 w, Aquael Neoheater 200 w - przepalona ale nowa na mnie w sklepie czeka,
Oświetlenie - listwy led coś koło 90 diód, barwa biała ciepła i zimna
świetlówka energooszczędna aquaela (sunny) - 11 wat


Dekoracje
Podłoże - piasek, żwir
Gałęzie



Fauna
Żaglowiec skalar - Pterophyllum scalare - 4
Zbrojnik niebieski - Ancistrus dolichopterus - 1+1
Kiryśnik czarnoplamy - Hoplosternum thoracatum - 2

Flora
Echinodorus amazonicus

Parametry
PH ~7,2

Foto:

[Obrazek: 1007527a.jpg]

jest to przearanżowana moja poprzedna bańka tj.:

http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=78

na chwilę obecną mam parę zbrojników, prawdopodobnie 2 samice kiryśnika no i obstawiam na 1 samca i 3 samice żagli ale czas pokaże. W baniaku pojawiły się również nowe badyle - to wierzba docelowo będzie przesunięta ku tyłowi zbrojnika tfu zbiornika i przesunięta w pionie tak aby badyle sięgały podłoża jednocześnie robiąc więcej miejsca z przodu bańki... - póki co muszą namoknąć.

Dodatkiem, które imho mocno uatrakcyjnia bańkę jest tło skrzynkowe (zrobię krótką fotorelację) w skrócie czas pracy ok. 4 h koszt niecałe 20 zł. Efekt live zajebisty choć na zdjęciach nie widać całego uroku.

Wracając do żagli, są 4 szt. z różnych źródeł dołożę jeszcze dwie i zobaczę co się będzie działo. Wszystkie są tożsame z tzw. formą wyjściową - 4 pasy, jeden przez oko, dwa przez tułów i jeden u nasady płetwy ogonowej - żadne hodowlane wariacje kompletnie mnie nie kręcą, choćby pokryte były szczerym złotem czy z marmuru Wink Swoją drogą trochę musiałem się nakombinować aby dobrać wedle powyższego...

Być może powinien kontynuować baniak w poprzednim wątku jednak nie zauważyłem aby założenie nowego nie było zgodne z regulaminem - uznałem takie rozwiązanie za lepsze. W razie gdybym "połamał" regulamin to proszę moda o usunięcie tego wątku a ja wrzucę wszystko do wątku poprzedniego.

pzdr


RE: [240l][Ameryka Południowa] Żaglowce - Zimna Zośka - 29-01-2012

Już mi się podoba, czekam na fotki z namoknięcia gałęzi, przypuszczam, że efekt bedzie jeszcze lepszy. Jedynie to ja bym dodał liści, żeby cos tam się walało po dnie Wink a co do skalarów też nie uznaje form hodowlanych w kolorze Smile


RE: [240l][Ameryka Południowa] Żaglowce - Pley - 29-01-2012

Ciekawie to wygląda, ale brakuje mi czegoś na dnie (poza liścmi).

Wierzba płacząca? Z korą ? Sucha rzecz jasna ?


Docelowa obsada zapewne bedzie inna? Planujesz jakieś stadko ?


RE: [240l][Ameryka Południowa] Żaglowce - RafaHell - 29-01-2012

wierzba wysuszona na wiór, przezimowana na dworze, w większości z korą.

myślę, że dodam jednego żagla i to wszystko - zobaczę jak będą relację. Stadek raczej nie planuje chyba, że coś ciekawego się trafi... może jakieś sugestie?

kilka liści pewnie wrzucę być może na jakiejś gałązce, zobaczymy.


RE: [240l][Ameryka Południowa] Żaglowce - piotrK - 29-01-2012

Liści nie dawaj, bo przy zbrojnikach długo się nimi nie nacieszysz. Ale faktycznie, kilka dodatkowych patyków na dnie by nie zaszkodziło.


RE: [240l][Ameryka Południowa] Żaglowce - tuptuś - 29-01-2012

A ja na Twoim miejscu pokombinowałbym aby gałęzie zostały w takiej pozycji jak są teraz.
Sam myślę nad właśnie takimi wiszącymi gałęziami a nie wszystko leżące na dnie.
Tylko to dwukolorowe oświetlenie dziwnie wygląda.
Ogólnie zbiorniczek robi bardzo dobre wrażenie Shy



RE: [240l][Ameryka Południowa] Żaglowce - filas - 29-01-2012

ja za to wiele bym nie zmieniał na dnie, wyszło bardzo naturalnie, ta mieszanka piachu i żwiru jest idealna - no może jeszcze kilka sztuk małych otoczaków tu i ówdzie dopełniło by efektu

Twoja konstrukcja tła daje duże możliwości, można tam wiele dokładać i to w tracie funkcjonowania akwarium, takie tła były swego czasu we wszystkich akwariach w Poznańskim ZOO, wyglądały super. Ja jednak mam obsesję maksymalnego wykorzystania miejsca w którym stoi akwarium i jeżeli okazało by się, że mam miejsce na takie tło to na pewno wolałbym powiększyć akwarium o tę przestrzeń


RE: [240l][Ameryka Południowa] Żaglowce - piotrK - 29-01-2012

No oczywiście zgadzam sie z przedmówcami, korzenie powinny zostać wiszące - bo to bardzo ładnie wygląda.


RE: [240l][Ameryka Południowa] Żaglowce - Pley - 29-01-2012

(29-01-2012, 16:18 PM)piotrK napisał(a): Liści nie dawaj, bo przy zbrojnikach długo się nimi nie nacieszysz. Ale faktycznie, kilka dodatkowych patyków na dnie by nie zaszkodziło.

Ja mam liście przy platydorasach, agamyxisach i ancistrusach sp. Wszystko jest oki.

Jeżeli chodzi o dodanie stadka, to ja proponuje standardowe neonki/ zwinniki jerzeńce.


RE: [240l][Ameryka Południowa] Żaglowce - RafaHell - 29-01-2012

tuptuś - masz dobre oko, lewa strona jest po prostu słabiej oświetlona a na czas zdjęcia została bardziej doświetlona, aparat na lewej połowie bańki nie wyłapuje nic poza badylami i dnem a zależało mi aby pokazać zbiornik.

filas no na chwilę obecną też bym tam wstawił większą bańkę...

tło zewnętrzne ma ten zajebisty plus, iż nie zabiera rybom miejsca w bańce, a możliwości "konfiguracji" jest nieskończenie wiele.

wracając do meritum to co myślicie o docelowej obsadzie 4-5 szt. żagli w takiej bańce? Mam na to konkretny pogląd ale ciekaw jestem waszego zdania.