Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Przejście z roślinniaka na BW - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Południowa (https://cichlidae.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: Przejście z roślinniaka na BW (/thread-8877.html)

Strony: 1 2 3 4


Przejście z roślinniaka na BW - skrzatekMK - 06-01-2018

Cześć,

Jestem w trakcie zabierania się za przejście z roślinniaka na BW. Aktualne moje akwa jest już pokazane na tym forum.
Nowe BW planuję zrobić z biotopem rzeki Rio Negro gdyż obecna obsada pochodzi z nich, a są to Neony czerwone około 20szt. Oczywiście nowe BW stanie na bazie obecnego akwa. Z tym tylko, że z obecnego zostaną ryby, kubeł i woda. Z ryb dojdzie harem 1+2 A. elizabethae. Z roślin to może ze 4 sztuki żabienic: amazonicus x2, bleheri i parviflorus .

Korzenie już mam z lasu. Są dębowe i brzozowe. Są już wysuszone. Teraz muszę znaleźć jakiś pojemnik aby je namoczyć do utonięcia, a w bloku miejsce ograniczone na drugą wannę Sad

Na dnie będzie piach z Obi, liście dębu i szyszki olchy. I tu się zastanawiam, co dać pod piach. Liście dębu, czy może trochę żwiru z mojego akwa? Chciałbym przenieść trochę pożytecznych bakterii. Tylko czy takie przeniesienie żwiru i upchnięcie go pod piachem ma sens? Da to coś?

Pozdrawiam


RE: Przejście z roślinniaka na BW - silveroak - 06-01-2018

Ja swoje korzenie mocze na balkonie.


RE: Przejście z roślinniaka na BW - Ruki - 06-01-2018

Nie dawaj nic pod piach, nie ma potrzeby. Ewentualnie torf, ustabilizuje Ci pH na niskim poziomie.


RE: Przejście z roślinniaka na BW - skrzatekMK - 06-01-2018

(06-01-2018, 14:48 PM)silveroak napisał(a): Ja swoje korzenie mocze na balkonie.

No ale teraz to może woda zamarznąć.

(06-01-2018, 15:02 PM)Ruki napisał(a): Nie dawaj nic pod piach, nie ma potrzeby. Ewentualnie torf, ustabilizuje Ci pH na niskim poziomie.

Taki zwykły kwaśny ogrodniczy?


RE: Przejście z roślinniaka na BW - Ruki - 06-01-2018

Tak, kwaśny torf ogrodniczy.


RE: Przejście z roślinniaka na BW - skrzatekMK - 06-01-2018

Dobra to ile tego torfu? Planuję dać piasku tak aby z przodu było go 3cm, a z tyłu 5cm. To tego torfu dać 1cm? Czy dać więcej i wtedy też więcej piasku?


RE: Przejście z roślinniaka na BW - Ruki - 06-01-2018

Daj około 1 cm, więcej nie potrzeba.


RE: Przejście z roślinniaka na BW - skrzatekMK - 06-01-2018

A czy torf nie zaszkodzi żabienicom? Nie popali korzeni?


RE: Przejście z roślinniaka na BW - Ruki - 06-01-2018

A czemu miałby popalić korzenie? U mnie na takim miksie żabienice wręcz unosiły liśćmi pokrywę... Wink


RE: Przejście z roślinniaka na BW - cichy24pl - 07-01-2018

(06-01-2018, 14:09 PM)skrzatekMK napisał(a): Cześć,

Jestem w trakcie zabierania się za przejście z roślinniaka na BW. Aktualne moje akwa jest już pokazane na tym forum.
Nowe BW planuję zrobić z biotopem rzeki Rio Negro gdyż obecna obsada pochodzi z nich, a są to Neony czerwone około 20szt. Oczywiście nowe BW stanie na bazie obecnego akwa. Z tym tylko, że z obecnego zostaną ryby, kubeł i woda. Z ryb dojdzie harem 1+2 A. elizabethae. Z roślin to może ze 4 sztuki żabienic: amazonicus x2, bleheri i parviflorus .

Korzenie już mam z lasu. Są dębowe i brzozowe. Są już wysuszone. Teraz muszę znaleźć jakiś pojemnik aby je namoczyć do utonięcia, a w bloku miejsce ograniczone na drugą wannę Sad

Na dnie będzie piach z Obi, liście dębu i szyszki olchy. I tu się zastanawiam, co dać pod piach. Liście dębu, czy może trochę żwiru z mojego akwa? Chciałbym przenieść trochę pożytecznych bakterii. Tylko czy takie przeniesienie żwiru i upchnięcie go pod piachem ma sens? Da to coś?

Pozdrawiam
A nie lepiej do akwarium te korzenie i jakimś kamieniem przycisnąć na chwilę te korzenie