Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Duże akwarium na piętrze - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Technika akwarystyczna (https://cichlidae.pl/forum-33.html)
+--- Wątek: Duże akwarium na piętrze (/thread-8815.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Duże akwarium na piętrze - Morelia - 22-12-2017

Po drodze będzie miała kratkę więc nie bardzo będzie miała wybór.


RE: Duże akwarium na piętrze - Lech-u - 22-12-2017

Czyli zakładasz, że jeśli (odpukać) dojdzie do nieszczelności to tylko z przodu.

Nie da się wpuścić kratki w strop jednak?


RE: Duże akwarium na piętrze - tuptuś - 22-12-2017

(22-12-2017, 13:29 PM)Morelia napisał(a): Po drodze będzie miała kratkę więc nie bardzo będzie miała wybór.
Woda i tak zrobi co zechce. Teoria sobie a praktyka sobie.


RE: Duże akwarium na piętrze - Morelia - 22-12-2017

Szczerze przyznam, że przy wersji betonowej takie mam założenie, ale pewnie macie racje...
Strop to teriva więc wkuwanie kratki by go zniszczyło, a wylewki naprawdę nie mogę dac większej bo pomieszczenie ma tylko 230cm wysokości.

Edit. W sumie coś podumam czy nie dało by się tej kratki dac pod akwarium między townikami. Wtedy by było zabezpieczenie przed przeciekami z każdej strony.


RE: Duże akwarium na piętrze - filas - 02-01-2018

Coś działamy w kwestii szkła?


RE: Duże akwarium na piętrze - Morelia - 03-01-2018

Przepraszam, wyskoczyło mi kilka różnych spraw na raz, ale będziemy działac, tylko potrzebuję jeszcze trochę czasu żeby podac ostateczne wymiary.


RE: Duże akwarium na piętrze - Lech-u - 03-01-2018

(22-12-2017, 14:23 PM)Morelia napisał(a): Strop to teriva więc wkuwanie kratki by go zniszczyło,

Wyobraź sobie, że na tym stropie stawiasz wannę. Dużą.
Jakoś trzeba zrobić odpływ. No i taki odpływ robi się właśnie w stropie.
Te pustaki (czy jak się nazywają te klocki pomiędzy belkami) mają puste przestrzenie. Między innymi do tego, żeby w nich poprowadzić instalację.


Duże akwarium na piętrze - fazi_poz - 03-01-2018

(03-01-2018, 18:33 PM)Lech-u napisał(a): Te pustaki (czy jak się nazywają te klocki pomiędzy belkami) mają puste przestrzenie. Między innymi do tego, żeby w nich poprowadzić instalację.

Pustaki nie są pełne by nie były zbyt ciężkie i by zwiększać ich izolacyjność cieplną. Instalacji się raczej w nich nie prowadzi - z bardzo prostych przyczyn - w przypadku awarii jak chciałbyś się dostać do wnętrza pustaka, by ją zlokalizować i naprawić? Instalacje prowadzi się albo pod stropem (przebija się strop w jednym miejscu - ale w budynkach mieszkalnych wygląda to fatalnie - vide bloki z lat 70 i te wspaniałe łazienki z rurami na ścianach, sufitach i gdzie tam się da jeszcze... trzeba przynajmniej stosować sufit podwieszany by je zamaskować), albo w warstwie nad konstrukcją stropu (czyli pod jastrychem).


RE: Duże akwarium na piętrze - Ruki - 03-01-2018

Co Ty wiesz o dawnych pionach! Ja mam w pawlaczu w małym pokoju rurę odpływową z kuchni sąsiada piętro wyżej! Big Grin


Duże akwarium na piętrze - fazi_poz - 03-01-2018

Najs! Big Grin takie „smaczki” lubię Wink


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk