Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Duże akwarium na piętrze - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Technika akwarystyczna (https://cichlidae.pl/forum-33.html)
+--- Wątek: Duże akwarium na piętrze (/thread-8815.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Duże akwarium na piętrze - Lech-u - 20-12-2017

(20-12-2017, 13:47 PM)Ruki napisał(a):
(20-12-2017, 13:40 PM)TomekN napisał(a):
(20-12-2017, 12:22 PM)Lech-u napisał(a): A co robiliście z tych betonów wodoszczelnych w firmie?
Baseny?
Zazwyczaj robi sie z nich piwnice - tak zwana biala wanna.

Ja zamawiam buty, dla niesfornych użytkowników. Big Grin

Zadbaj o dobre uszczelnienie takich bucików.

Czy są jakieś firmy, które zawodowo budują takie duże akwaria?
Przecież np. w zoo muszą jakoś sobie radzić.

Ja to chyba najbardziej jednak bym się skłaniał do szkła...
Ale może też się przekonam do innych rozwiązań.
Akryl...
Przecież wielkie oceanaria mają szyby nawet do 70 cm grubości.
Ile może kosztować takie akrylowe akwarium?


RE: Duże akwarium na piętrze - Morelia - 20-12-2017

Ma ktoś może wiedzę czy faktycznie tak ciężko będzie dostac szybę dłuższą niż 321cm? Obdzwoniłem już chyba wszystkie firmy i załamka Sad Bardzo bym nie chciał dzielonej szyby, ani zabudowywac boków akwarium żeby otwór centralny był na 320cm. Nawet nie wiem co gorsze Wink


RE: Duże akwarium na piętrze - dzikakuna - 20-12-2017

(20-12-2017, 14:24 PM)Morelia napisał(a): Ma ktoś może wiedzę czy faktycznie tak ciężko będzie dostac szybę dłuższą niż 321cm? Obdzwoniłem już chyba wszystkie firmy i załamka Sad Bardzo bym nie chciał dzielonej szyby, ani zabudowywac boków akwarium żeby otwór centralny był na 320cm. Nawet nie wiem co gorsze Wink
http://aadg.pl/
Są w stanie zrobić 4 a nawet 6m zbiorniki. Szkło "spawają" (?!)
Każdy dodatkowy cm który przekracza standardowe 320/80 jest nieproporcjonalnie drogi.


RE: Duże akwarium na piętrze - Morelia - 20-12-2017

Z tego co sie dowiedziałem to standard to jest 6m, ale tylko kilka firm ma takie stoły żeby to ciąc dlatego przyjęły się mniejsze tafle o wymiarach 3210x2xxx (dokładnego wymiaru nie zapamiętałem).


RE: Duże akwarium na piętrze - Lech-u - 20-12-2017

No to pozostaje znaleźć firmę, która to przytnie.

Ale fajny kolos się szykuje.
Sprawdziłem w międzyczasie u "mojego" szklarza. Nie robią większych tafli niż te 3 m, ale poradzili, żeby kontaktować się z takimi firmami, które robią witryny sklepowe w centrach handlowych.


Duże akwarium na piętrze - tuptuś - 20-12-2017

W Mikołowie nie robią z tafli jumbo?
W razie czego zawsze zostaje Przemek, powinien podołać wyzwaniu.
Chociaż takie akwarium to już klejenie na miejscu u klienta i koszt dźwigu bo takich tafli nikt nie będzie dźwigał zwłaszcza jak to będzie miało z 19mm Wink

PS
To sami fachowcy od klejenia setek i brania pieniędzy. Przychodzi cokolwiek większego to lewe ręce albo "Panie nie da się. .."
W Ostrowie Wielkopolskim jest firma co klei u klienta. Znajdziesz ich na olx


RE: Duże akwarium na piętrze - Morelia - 20-12-2017

Ja szukam kogoś na podkarpaciu, ale pojawiła się nadzieja. Jutro będę wiedział czy taką mi ściągną. Jeżeli będzie betonowe to sama tafla zmaleje do 360x70(może 80) więc myślę że 15mm wystarczy lub dwie po 8mm.


RE: Duże akwarium na piętrze - cichy24pl - 20-12-2017

Ja od niczego nie odwodzę. Zwracam uwagę na ważne szczegóły. No i trzymam kciuki.


RE: Duże akwarium na piętrze - filas - 20-12-2017

Podaj dokładne wymiary i grubości szyb - wszystkich potrzebnych do sklejenia akwarium!
I nie sugeruj się jakimiś ograniczeniami wymiarów. Podam Tobie wstępną wycenę szkła jakie chcesz a nie jakie mogą Tobie zaoferować szklarze Wink.


RE: Duże akwarium na piętrze - Morelia - 20-12-2017

Dzwoniłem dziś w sprawie szkła guardian lub float o grubości 15mm i wymiarach 360x70 ale to głównie po to żeby się zorientowac czy taka długośc będzie do osiągnięcia. Jak bym wiedział, że takie są to pytał bym też na pewno o opti i o jakąś klejoną np. hartowaną plus normalną 2x8.
Ta szyba tyczy się projektu akwarium betonowanego (strata ok 20 cm od dołu i boków na grubośc betonu. Gdybm decydował się na sklejkę to szyba by była conajmniej 390x80-90, a przy całym ze szkła pewnie 400x100 (wtedy też inne grubości) więc może żeby nie obciążac Cię za bardzo prosiłbym o wycenę tej 360x70 plus do tego może 360x70 z nieodbarwionego szkła żebym mógł oszacowac jak dużo wzrósł by koszt akwarium w całości szklanego.