Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Fishnica - piwnica z afrykańskimi pielęgnicami - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Nasze fishroomy (https://cichlidae.pl/forum-80.html)
+--- Wątek: Fishnica - piwnica z afrykańskimi pielęgnicami (/thread-8676.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Fishnica - piwnica z afrykańskimi pielęgnicami - arsik - 02-11-2017

Gratuluję pomysłu i powodzenia Wink

Małe pytanko czy te szyny nad drzwiami wstawaiałeś sam czy to jeszcze made in Germany?


RE: Fishnica - piwnica z afrykańskimi pielęgnicami - Sendog - 02-11-2017

Szyny są "oryginalne" czyli wstawiane około 60 lat temu w czasie budowy. Bardzo mi się tam podobają i nadają dodatkowego charakteru.
Przy okazji dodam (taki mały OT), że w połowie schodów prowadzących do piwnicy jest w ścianie zrobiony przez dziadka (mojej żony Eweliny) schowek na żywność na czas wojny. Dziadek został pojmany do niewoli na Helu we wrześniu 1939r. i spędził blisko 5 lat w obozie pracy w Niemczech. Nigdy go nie poznałem, ale podobno zawsze powtarzał, że trzeba być przygotowanym również na takie zdarzenia jak wojna.


RE: Fishnica - piwnica z afrykańskimi pielęgnicami - Ramirez Dolores - 11-11-2017

Mam takie pytanko w temacie regałów na akwaria.
Jaką najniższą wysokość od podłogi na postawienie baniaka byście zalecali? - miałam przez chwilę mały baniak postawiony roboczo na dywanie, ciężko było odsysać odmulaczem wodę do podmianki (już o obserwacji "zawartości" baniaka nie wspominając). Pytam, bo będę tworzyć coś na kształt miniregału na kilka kostek i zanim coś zamówię, wolę wiedzieć co zamówić u spawacza.


RE: Fishnica - piwnica z afrykańskimi pielęgnicami - Sendog - 11-11-2017

U mnie akwaria najniżej są 60 cm nad ziemią. Zauważyłem, że zbyt nisko postawione akwarium powoduje, że moje ryby stają się płochliwe.

P.S. Kucie tynków w trakcie. Muszę kogoś znaleźć kto mnie trochę odciąży Smile Anybody?


RE: Fishnica - piwnica z afrykańskimi pielęgnicami - mimo12 - 11-11-2017

Jeżeli chodzi o akwaria nisko, to nie jest to kwestia tego, że człowiek rzadziej tam kuknie i zaczynają się bać zbliżającej się twarzy? U mnie tak się zaczęły bać brzanki wielkołuskie, ale to dlatego, że szyby były niemyte( tak wiem, wybitne lenistwo), a po umyciu od razu panika jest, jak ktoś się zbliży.

Mam też problem ze strachliwymi Rasbora dorsiocellata. W sierpniu bodajże je kupiłem, to trafiły do zbiornika na wysokości 15cm od podłogi. Już od miesiąca akwarium jest wyżej, ale dalej często zdarza im się uciekać przed człowiekiem.


RE: Fishnica - piwnica z afrykańskimi pielęgnicami - Zimna Zośka - 11-11-2017

(11-11-2017, 19:50 PM)Sendog napisał(a): P.S. Kucie tynków w trakcie. Muszę kogoś znaleźć kto mnie trochę odciąży Smile Anybody?

Mogem pomóc Smile


RE: Fishnica - piwnica z afrykańskimi pielęgnicami - Ruki - 11-11-2017

Niżej niż 15-20 cm nad ziemią to utrudnianie sobie życia. Zawsze przeklinam spuszczanie wody z baniaków które mam 5 cm nad ziemią....


RE: Fishnica - piwnica z afrykańskimi pielęgnicami - mimo12 - 11-11-2017

(11-11-2017, 22:03 PM)Ruki napisał(a): Zawsze przeklinam spuszczanie wody z baniaków które mam 5 cm nad ziemią....

Ja też, ale to tylko chwilkę dłużej zajmuje... Dodgy


RE: Fishnica - piwnica z afrykańskimi pielęgnicami - Ramirez Dolores - 11-11-2017

Czyli 15-20 cm nad podłogą to takie w miarę dobre minimum... ok, dzięki.


RE: Fishnica - piwnica z afrykańskimi pielęgnicami - mimo12 - 11-11-2017

Dałbym wyżej, w szczególności, jak to ma być niski baniak. Będzie wygodniej i chętniej tam zajrzysz, bo nie trzeba się będzie kłaść na podłogę...