Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[2100] propozycje obsady - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Ogólnie o pielęgnicach (https://cichlidae.pl/forum-31.html)
+--- Wątek: [2100] propozycje obsady (/thread-852.html)

Strony: 1 2 3 4


[2100] propozycje obsady - mar_ch - 11-01-2012

witam
Właśnie kończę remont mojego akwarium, w którym do tej pory trzymałem Malawi. Prosiłbym Was o sugestie jaki inne ryby dobrze prezentowały by się w takim akwarium. Wymiary 350 x 80 x 75 automatyczna stała podmiana wody. Zauroczyły mnie ostatnio channy niestety nieopatrznie pokazałem ich zdjęcia żonie, która kategorycznie mów nie takim ohydnym (???!!!) rybom. Mam przy domu stawik, w którym ew mogę sie zaopatrywać w małe karasie. Powiem szczerze, że nie jestem zdecydowany czy wolę dużo mniejszych czy mniej dużych ryb w tym akwarium. Na pewno z racji litrażu nie będę sie bawił w zmiękczanie wody (głębinówka raczej twarda) jak również grzanie jej do 28 st. Czekam na Wasze propozycje sugestie.
pzdr marcin


RE: [2100] propozycje obsady - qbsztyk - 11-01-2012

No to pozostaje Ci CA Smile Tylko własnie kwestia, czy duże czy mniejsze ryby, bardziej agresywne, czy krówki, tu byś musiał się trochę zdecydować, co bardziej Ci się podoba, łatwiej będzie coś zaproponować Smile
PS. ładny litraż Wink


RE: [2100] propozycje obsady - mar_ch - 11-01-2012

chyba jednak duże, z mniejszych Malawi jest bardzo ciekawym biotopem i jesli nie znajdę nic ciekawszego to pewnie powrócę do niego, szkoda ze w nombuna kobiety sa takie nie tego, bo tam jest tez pare fajnych dużych ryb.



RE: [2100] propozycje obsady - Robert M. - 11-01-2012

(11-01-2012, 11:11 AM)mar_ch napisał(a): chyba jednak duże, z mniejszych Malawi jest bardzo ciekawym biotopem i jesli nie znajdę nic ciekawszego to pewnie powrócę do niego, szkoda ze w nombuna kobiety sa takie nie tego, bo tam jest tez pare fajnych dużych ryb.

A Tanganika? Jest mnóstwo gatunków, którymi możesz obsadzić taki zbiornik.

Tylko wybieraćSmile

Marta




RE: [2100] propozycje obsady - mar_ch - 11-01-2012


[/quote]

A Tanganika? Jest mnóstwo gatunków, którymi możesz obsadzić taki zbiornik.

Tylko wybieraćSmile

Marta


[/quote]

tangnika owszem fajna, ale
ryby dość wymagajace (w okresie letnim sporo mnie nie ma w domu - tak praca), podstawowe gatunki tez nie są jakies strasznie wielkie, a przy tm znacznie drozsze od pyszczaków z malawi (choć przyznaje że nie znam dokładnie tego biotopu). raczej skłanił bym sie w kierunku mniejszej ilości duzych ryb, może drapieżnych, tylko z kolei zeby sie nie skonczylo na tm ze zostanie mi jeden wspaniały kiler w calym akwarium Smile




RE: [2100] propozycje obsady - Robert M. - 11-01-2012

grupa Cyphotilapia
do tego np. jakiś lepidolamprologus, sumiki tanganickie, Mogą być także inne większe gatunki drapieżne. Drapieżniki można karmić znacznie rzadziej i wcale nie są wymagające. Odpowiednie parametry wody i właściwe żywienie to wszystko. Nie wyobrażam sobie kilera wśród CyphotilapiaSmile Grupa musi oczywiście zawierać odpowiedni układ samców do samic.

Duży zbiornik daje duże możliwości i Tobie i rybom.

Marta




RE: [2100] propozycje obsady - Zimna Zośka - 11-01-2012

To może Cyphotilapia frontosa, duża, ładna i z tanganiki.
I Marta mnie ubiegła


RE: [2100] propozycje obsady - Robert M. - 11-01-2012

(11-01-2012, 12:15 PM)Zimna Zośka napisał(a): To może Cyphotilapia frontosa, duża, ładna i z malawi.

Cyphotilapia to nie jest ryba z Malawi tylko TanganikiSmile

Marta




RE: [2100] propozycje obsady - Zimna Zośka - 11-01-2012

Właśnie skojarzylem że źle wpisałem już poprawiam Wink


RE: [2100] propozycje obsady - mar_ch - 11-01-2012

(11-01-2012, 12:11 PM)Robert M. napisał(a): grupa Cyphotilapia
Do rozważenia Smile Troszkę szare tylko Smile ile sztuk docelowo mogło by pływać, czy coś z frontosami ładnego dużego mogło by pływać z Tanganiki?