Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Paretroplus nourissati - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Inne rejony Afryki, Madagaskar, Azja (https://cichlidae.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Paretroplus nourissati (/thread-8493.html)

Strony: 1 2 3 4 5


Paretroplus nourissati - wet-aqua - 04-08-2017

W niedzielę 13.08. jadę do Foresta ( Damian) odebrać 7 szt. P. nourissati. Tym sposobem zamykam listę czterech  gatunków z rodzaju Paretroplus jakie chciałem utrzymywać w swoich akwariach. Ryby pochodzą od Jima Cumminga. Jeszcze raz gorące podziękowania dla Jima za trud poniesiony w przygotowaniu wysyłki , dla Krzysztofa Małańczaka za organizacje importu i oczywiście dla Foresta ( Damian) za wszystko co zrobił aby ta wysyłka doszła do skutku i za przetrzymanie moich ryb u siebie. W marcu zeszłego roku , gdy kupiłem pierwsze swoje P. menarambo , nie przypuszczałem , że wszystko się tak ułoży. Dzisiaj mamy w Polsce już kilka gatunków ryb z rodzaju Paretroplus :menarambo, maculatus,damii, nourissati i dambabe . Mam nadzieje , że madagaskarskie pielęgnice będą powoli zyskiwać sympatie polskich akwarystów. A lista interesujących gatunków nie kończy się na rodzaju Paretroplus.


RE: Paretroplus nourissati - piotrK - 04-08-2017

Czekamy na filmy/fotki/relacje Smile


RE: Paretroplus nourissati - sensej - 14-08-2017

Czekamy....i czekamy.... :-P


RE: Paretroplus nourissati - aquafan - 14-08-2017

Ja już widziałem u Damiana i nourissati i dambabe. Na razie trochę malutkie ale już kolorków dostają. Jak podrosną i się wybarwią to pewnie będą piękne.


RE: Paretroplus nourissati - wet-aqua - 15-08-2017

Nie mogłem pojechać w niedzielę , najprawdopodobniej ryby dotrą do Warszawy dzisiaj.


RE: Paretroplus nourissati - wet-aqua - 15-08-2017

Dzisiaj ryby szczęśliwie dojechały do Warszawy. Doskonale czują się w nowym miejscu , są bardzo aktywne i zdrowo wyglądają .Po paru minutach od wpuszczenia odzyskały ubarwienie ( ślady czerwieni na pyszczkach i głowie). Chętnie przyjmują pokarm.


RE: Paretroplus nourissati - aquafan - 15-08-2017

Fajnie ,że dotarły. Razem z Damianem wsadzałem je do intercity w Katowicach. Teraz tylko wrzucaj fotorelację na forum,żeby inni też mogli nacieszyć oko.  W końcu ryby trafiły do Polski, mam nadzieję że szybko się rozmnożą i trafią do szerszej grupy miłośników pielęgnic. Życzę udanej hodowli.
Pozdrawiam


RE: Paretroplus nourissati - wet-aqua - 15-08-2017

(15-08-2017, 20:23 PM)aquafan napisał(a): Fajnie ,że dotarły. Razem z Damianem wsadzałem je do intercity w Katowicach. Teraz tylko wrzucaj fotorelację na forum,żeby inni też mogli nacieszyć oko.  W końcu ryby trafiły do Polski, mam nadzieję że szybko się rozmnożą i trafią do szerszej grupy miłośników pielęgnic. Życzę udanej hodowli.
Pozdrawiam
Damian zrobił kawał dobrej roboty. Dojechały świetnie w czystej wodzie.Sporo podrosły od od czasu importu . Są tak szybkie , że muszę znaleźć dobry moment aby zrobić w miarę ostry filmik. Trzeba poświęcić im dużo uwagi aby wyrosły.


RE: Paretroplus nourissati - wet-aqua - 17-08-2017




RE: Paretroplus nourissati - duchu - 17-08-2017

Mam wrażenie że te ryby się chcą opierać o przedmioty