Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Gymnogeophagus mekinos MALDONADO - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Ameryka Południowa (https://cichlidae.pl/forum-55.html)
+---- Wątek: Gymnogeophagus mekinos MALDONADO (/thread-8362.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Gymnogeophagus sp. - arsik - 09-08-2017

Ja, normalnie jestem w ogromnym szoku jak one porosły. Przecież już z ze 3-4 razy powiększyły swoją wielkość.


RE: Gymnogeophagus sp. - galimedes - 09-08-2017

Witam, na zdjęciu wypatrzony narybek Phyrrhulina ..Smile
Pełno takich maluchów smiga przy powierzchni ..piękny widok .Smile

   


RE: Gymnogeophagus sp. - arsik - 10-08-2017

To superowo. One w tej mieszance glonów itd maja pełno pierwotniaków itd więc nawet ich artemią nie muszisz dokarmiać Wink


RE: Gymnogeophagus sp. - galimedes - 12-08-2017

Witam, dzisiaj rano poszedłem podkarmić rybki przed wyjazdem a tu miła niespodzianka... Gymnogeophagusy złożyły ikrę ..Smile
Zrobiły to na liściu w tylnym rogu akwarium. Ikra przykryta jest cieniutką warstwą piasku ale jest widoczna. Na razie pilnuje jej samica a samiec pływa beztrosko po całym akwarium. Zobaczymy co się zmieni po kilku dniach gdy wylęgną się larwy.. Zdjęcia wrzucę po długim weekendzie ..Smile Pozdrawiam!


RE: Gymnogeophagus sp. - piotrK - 12-08-2017

U nich samce nie biorą udziału w opiece na żadnym etapie. Za to inkubująca samica potrafi być niezłym agresorem Wink


RE: Gymnogeophagus sp. - galimedes - 18-08-2017

Witam, czas na jakiś update ... Jak do tej pory samiec faktycznie nie bierze udziału opiece nad larwami - cały czas samica trzyma je w pysku. Nie jest jakaś szczególnie agresywna i cały czas się chowa.  Zresztą miał co innego na głowie i wytarł się z drugą samicą..Smile Ta z kolei podczas pilnowania gniazda jest szczegolnie agresywna i odgania wszystko co znajdzie się w jego pobliżu. Dzisiaj zauważyłem że wyczyściła ikrę, pewnie niedługo wylęgną się młode i będzie brała je do pyska. 

Pierwsza samica nie wypuściła jeszcze młodych a dzisiaj mija tydzień od tarła. Zobaczymy kiedy to zrobi. Ikry u drugiej samicy nie ma dużo ( ok. 10 ziaren) ale są jeszcze młodziutkie ( złowione jako 1-1.5 cm narybek w lutym tego roku..).

Zdjęcia poniżej..Pozdrawiam..!

Dodam tylko że wielkopłetwy wpuściłem do "tymczasowego" oczka wodnego, śmigają ładnie i do tego w oczku jest pełno dafni którą odławiam codziennie dla młodych Satanoperca acuticeps - brzuchy cały czas mają pełne ..Smile

Ostatnio złapałem przez przypadek w oczku traszkę  - piękna , cała czarna i tylko brzuch żółty w kropki ... Widziałem też kilka młodych traszek, tak więc zdecydowałem się nie osuszać oczka i nawet dopełniam wodą jak poziom jest za niski .. lubię zwierzęta i jak zobaczyłem ilu płazom i innym stworzeniom to oczko służy - to zostanie ..Smile
Pozdrawiam!

Największa samica z larwami w pysku
   

Druga samica nad gniazdem
   

Na pierwszym planie młoda samica  - widać gdzie złożyła ikrę
   

Młoda samica czyści ikrę
   
   

Samiec ...piękny ..
   
   

"Naturalne" oczko wodne bez folii Smile

   
   


RE: Gymnogeophagus sp. - dzikakuna - 18-08-2017

Sadzawka musi być "stara" skoro traszki do niej dotarły i się zadomowiły. No chyba, że masz w pobliżu więcej takich dzikich sadzawek...


RE: Gymnogeophagus sp. - galimedes - 18-08-2017

Witam, sadzawka powstała tej wiosny po przez zalanie ulewnymi deszczami przygotowanego przeze mnie dołu ( przeorałem poprzednie 2-letnie oczko wodne bo chciałem postawić betonowe "akwarium" letnie ) i tak zostało. Ale faktycznie w pobliżu jest staw na końcu pola i stamtąd mogły przywędrować.  Napisz mi proszę coś o tych twoich wielkopłetwach w kasarkach .. Ciekawy temat, karmiłeś je czymś, ile było młodych ,  ile par tam wpuszczałeś i przez jaki okres tam były ... wszystko co Tobie przyjdzie na myśl..Smile


RE: Gymnogeophagus sp. - piotrK - 18-08-2017

Hej, bo temat jest o gymno a tu zaraz przejdziemy do hodowli traszek i wielkopłetwów Big Grin Może warto byo założyć osobny temat (tematy)? Smile

Trzymam kciuki za udane tarło gymno. Myślę że na młode znajdą się chętni - co by mnie ucieszyło bo temat subtropikalnej SA jest u nas wciąż mało znany.


RE: Gymnogeophagus sp. - arsik - 21-08-2017

Gratuluję Marcin, ale od wczoraj o Gymnogeophagus z Urugwaju czyta się zupełnie inaczej...