Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.2] - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Cichlidae.pl (https://cichlidae.pl/forum-36.html)
+--- Dział: Miłośnicy pielęgnic - ujawnijcie się! :) (https://cichlidae.pl/forum-37.html)
+--- Wątek: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.2] (/thread-821.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.2] - alano - 19-05-2012

Hi all !
Jestem Alan, liczę sobie 20 wiosenek. Mieszkam w małym miasteczku nieopodal Lublina. Akwarystyką nieprzerwanie zajmuję się od około 10 lat. Na to specyficzne forum trafiłem w dość mało tematyczny dla niego sposób Shy mianowicie szukał info o Trawiance - Perccottus gleni i google pokazał mi wątek Asagoth-a o tej ciekawej rybce. Rozejrzałem się po forum, poczytałem i odkryłem że panuje tu dość rzadka do spotkania na większości for, bardzo miła atmosfera. Ponadto ujrzałem tutaj gatunki ryb o których nigdy wcześniej nawet mi się nie śniło. No i jestem Wink
Jeszcze parę słów o mnie. W ciągu mojej akwarystycznej przygody miałem kilka akwariów. Jeżeli chodzi o pielęgnice to oczywiście były skalary, p. zebry, ramirezki... No i buszując po tym forum znowu napadła mnie niesamowita chęć na jakieś Cichlidae. Na początek rozejrzę się za jakimiś karłowatymi z SA do mojej 63 l-ki z kiryskami i trzema zbrojnikami pamiętającymi jeszcze lata pierwszych baniaków Big Grin Jednak marzy mi się również coś większego i tak myślę że może wrócić do zebr po postawieniu nowego, większego baniaka którego inauguracje przewiduję za +/- 2 msc.
Na pewno będę potrzebował sporo porad. Ale patrząc na poziom wiedzy i doświadczenie forumowiczów myślę że wspólnymi siłami odpalimy fajny, bogaty w sprzyjający rybom otoczenie zbiornik.
Pozdrawiam, alano


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.2] - piotrK - 19-05-2012

(19-05-2012, 10:23 AM)mady haze napisał(a): najważaniejsze, że kotów nie maWink - reszta przyjdzie z czasemSmile
HA HA HA HA to będzie nowe motto Cichlidae.pl - mistrz! xD


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.2] - RafalMMA - 19-05-2012

Ale jaja. Ryszard. witam moja żona przyniosła 2 koty dopiero jak sprzedałem piranie czerwone.
Szlag mnie trafiał jak mi kot skakał na i po akwa i codziennie mycie szyby.A pecjalnie zrobiłem szwkę 90 cm żeby córcia nie sięgała do szyby to koty przyszły.Najważniejsze, że Warszawa rośnie w siłe cichlidaemaniaków!!
Alano również witam serdecznie.Cytając twojego posta odnoszę wrażenie,"pozytywne" że dasz sobie radę i bez pomocy.
Ale do pisania jak najbardziej zapraszamy.


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.2] - alano - 19-05-2012

No wiesz Rafał, jeżeli chodzi o jako takie zakładanie akva i jego pielęgnację to jest OK, ale chciałbym spróbować odwzorcować jakiś konkretny fragment natury, odtworzyć biotop. A taki zbiornik różni się sporo od przysłowiowej "zupy rybnej" z przedstawicielami trzech kontynentów Tongue. I dlatego będę potrzebował wiedzy na temat chemii wody, wystroju zbiornika, obsady a ponadto wszelkich uwag co do gatunków i ich zachowań. Chociaż przeglądając tematy mam już dość sprecyzowaną wizję, gdyż każdy prezentowany tu zbiornik stara się mocno nadążyć za naturą Wink


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.2] - RafalMMA - 19-05-2012

Mówiłem! Umiesz szukac, a to już dużo.


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.2] - Killifish - 20-05-2012

Alanie witamy na pokladzie. Czytaj, rozmyslaj, pytaj a uzyskasz odpowiedzi na ewentualne watpliwosci. Faktycznie, bije dojrzalosc z postow Twoich, co uspokaja serce moje Wink


Najwazniejsze, ze kotow nie ma - reszta przyjdzie z czasem.

Big Grin Piotr - zmieniaj avatara Wink


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.2] - mady haze - 20-05-2012

(20-05-2012, 06:44 AM)Killifish napisał(a): Alanie witamy na pokladzie. Czytaj, rozmyslaj, pytaj a uzyskasz odpowiedzi na ewentualne watpliwosci. Faktycznie, bije dojrzalosc z postow Twoich, co uspokaja serce moje Wink


Najwazniejsze, ze kotow nie ma - reszta przyjdzie z czasem.

Big Grin Piotr - zmieniaj avatara Wink

Pomyśle, poszukam(albo odwrotnie) - może cos wpadnieWinkBig Grin

Witam Alan - damy rade, bo kto jak nie My(miałem na mysli forum)Wink



RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.2] - alano - 20-05-2012

(20-05-2012, 09:44 AM)mady haze napisał(a):
(20-05-2012, 06:44 AM)Killifish napisał(a): Alanie witamy na pokladzie. Czytaj, rozmyslaj, pytaj a uzyskasz odpowiedzi na ewentualne watpliwosci. Faktycznie, bije dojrzalosc z postow Twoich, co uspokaja serce moje Wink


Najwazniejsze, ze kotow nie ma - reszta przyjdzie z czasem.

Big Grin Piotr - zmieniaj avatara Wink

Pomyśle, poszukam(albo odwrotnie) - może cos wpadnieWinkBig Grin

Witam Alan - damy rade, bo kto jak nie My(miałem na mysli forum)Wink


Ha, panowie wiedziałem że odnajdę na tym forum wspólny język Big Grin
No i najważniejsze, kotów też nie mam Tongue


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.2] - qbsztyk - 20-05-2012

Ja mam tylko jednego kota, ale to tak jak zapewne każdy z nas Big Grin. Witaj Alanie.


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.2] - piotrK - 20-05-2012

(20-05-2012, 06:44 AM)Killifish napisał(a): Big Grin Piotr - zmieniaj avatara Wink
Fuck... tycznie. PomyślimyWink