Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.2] - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Cichlidae.pl (https://cichlidae.pl/forum-36.html)
+--- Dział: Miłośnicy pielęgnic - ujawnijcie się! :) (https://cichlidae.pl/forum-37.html)
+--- Wątek: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.2] (/thread-821.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.2] - dator - 26-04-2012

1. A propos ożywienia przy powitaniu kobiety, to nie ma się czemu dziwić. Po ostatnim Spotkaniu Tanganickim aż zapytałem Qbsztyka1, czy ta płeć - z drobnymi wyjątkami - w ogóle interesuje się akwarystyką. A może to hobby tylko dla mężczyzn?
Przydałyby się tutaj jakieś parytetyBig Grin.

2. W Azji, poza żółtaczkami indyjskimi, mają jeszcze inne pielęgnice. Ponieważ są endemitami m.in. w krajach niezbyt otwartych na świat, to "nie przepływają ich granic". W Teheranie, odwiedzając sklep akwarystyczny, byłem bardzo mile zaskoczony poziomem akwarystyki. Z tego co kojarzę, w Iranie żyją dwa gatunki Cichlidae, ale co z tego, jak miejscowi nie są zainteresowani odłowami, a cudzoziemiec nie otrzyma zgody.

3. Jest wiele pięknych pielęgnic w kolorze zbliżonym do turkusowego (exCichlasoma ornatum, niektórzy przedstawiciele rodziny Herichthys, a nawet altumy; hodowlane: dyskowce, ramirezy, czy EBJD), niestety, nie znam żadnej z Azji. Dla mnie Azja, to druga po pielęgnicowatych ulubiona rodzinka - łaźcowate (na czele z gurami mozaikowym).


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.2] - mady haze - 28-04-2012

Witam

po długich namowach Darka w końcu sie zarejestrowałemSmile. Mam na imię Piotrek.
Mam kilka baniaków i kilka rybek w nichSmile

Z ciekawostek mogę powiedzieć, że niedawno wróciłem z odłowów z Urugwaju i przywiozłem kilka gatunków ryb, które obecnie pływają w moich domowych zbiornikachSmile

pozdrawiam wszystkich i zycze udanego długiego weekendu


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.2] - piotrK - 28-04-2012

No wreszcie! Chętnie poczytamy o Twoich rybach bo jestem pewien, że jest o czym. Miłego pobytu na forum, rozsiądź się wygodnie.

P.S. Nanoluteusy mają się świetnie Smile


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.2] - Killifish - 28-04-2012

Mady haze, Piotrze, witam serdecznie. Jestem ciekaw opisow ryb, bo biotop ciekawy i malo znany.

Darku - namowa zakonczona sukcesem Smile


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.2] - mady haze - 28-04-2012

(28-04-2012, 11:53 AM)piotrK napisał(a): No wreszcie! Chętnie poczytamy o Twoich rybach bo jestem pewien, że jest o czym. Miłego pobytu na forum, rozsiądź się wygodnie.

P.S. Nanoluteusy mają się świetnie Smile

CzęśćSmile
Cieszę się że rybcie mają sie dobrze. Na dobry poczatek załaczam liste ryb, które posiadam tu i ówdzieWink

P.
.pdf   Cichlasoma list.pdf (Rozmiar: 48.59 KB / Pobrań: 34)





(28-04-2012, 12:30 PM)Killifish napisał(a): Mady haze, Piotrze, witam serdecznie. Jestem ciekaw opisow ryb, bo biotop ciekawy i malo znany.

Darku - namowa zakonczona sukcesem Smile

Witam,

niedługo taki temacik pojawi sie na forum, bo rzeczywiście jest o czym pisać, ale najpierw muszę uporać sie z wielkością zdjęć - niestety mają dużą rozdzielczość i nie mogę wsadzić do postaSad

P.


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.2] - piotrK - 28-04-2012

Do szybkiego zmniejszania zdjęć polecam Free Photo Converter, chyba, że masz inny program. http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=340 tutaj masz podane jak go używać, ale oczywiście prosimy o wklejanie zdjęć jako załączniki, nie przez zewnętrzny serwer.

Fajna list ryb, niektórych z Urugwaju nawet nie kojarzę jak wyglądają, zwłaszcza nie-pielęgnic.


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.2] - filas - 29-04-2012

jaką masz wersję windows? postaram się zrobić dla Ciebie foto instrukcję i na pewno sobie poradzisz

witaj na forum Smile


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.2] - dator - 29-04-2012

Piotrek, cóż mam napisać... wreszcie! Doszła jeszcze jedna płaszczyzna naszych kontaktówBig Grin.
Wczoraj wróciłem od Piotrka po północy. Przewoziliśmy regał z akwariami - kolejny w jego hodowli. Jak to wszystko odpali, to będzie wyżera dla miłośników CA i SAWink. Piotrek wyszukuje w Europie (i nie tylko) rzadkich lub nieznanych gatunków pielęgnic, stąd za jego sprawą trafiają na nasz rynek coraz ciekawsze pielęgnicowate.



RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.2] - mady haze - 29-04-2012

(29-04-2012, 00:13 AM)filas napisał(a): jaką masz wersję windows? postaram się zrobić dla Ciebie foto instrukcję i na pewno sobie poradzisz

witaj na forum Smile

Professional Home

P.


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.2] - filas - 29-04-2012

chodziło mi o numer - windows 7, xp ???

obecnie w domu mam wszystkie komputery na windowsie 7 i fotorelację mogę jedynie zrobić na paint'cie z tego windowsa, z tego co pamiętam to w poprzednich windows'ach paint nie co się różnił i będzie zgrzyt Sad

oczywiście można to zrobić na dodatkowych programach o których pisał piotrK ale jeżeli nie chcesz niczego dodatkowo instalować to w paint'cie również w prosty sposb zmienisz rozdzielczość zdjęć