Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Parachromisy mały problem. - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Centralna (https://cichlidae.pl/forum-13.html)
+--- Wątek: Parachromisy mały problem. (/thread-8166.html)

Strony: 1 2 3 4


Parachromisy mały problem. - subek - 04-04-2017

Hej,

Jestem nowy na forum, niedawno wpuściłem do zbiornika dwie dorosłe parki Parachromisów, jedna Loisellei a druga Motaguensis. Problem jest taki, że samiec Motaguensis uparł się na obrobienie dwóch samiczek i skacze na zmianę raz do jednej raz do drugiej, samiec Loisellei jest zbyt łagodny żeby go przepędzić więc przy okazji zbiera baty, da się jakoś nakierować tego j****ę na samiczkę swojego gatunku? Może odseparować go na jakiś czas?  

Z góry dzięki za odpowiedzi.


RE: Parachromisy mały problem. - piotrK - 04-04-2017

A jakiej wielkości masz akwarium? Niestety to nie był dobry pomysł, obydwa gatunki mają zbliżone zadanie w naturze ale zamieszkują różne obszary, dlatego spokojniejszy loisellei zawsze będzie miał problem. Proponowałbym zdecydowanie się na jeden gatunek. Odseparowywanie może tylko pogorszyć sytuację.


RE: Parachromisy mały problem. - subek - 04-04-2017

Ponad 1100 litrów, problem z samcem jest taki, że operuje na prawie trzech metrach szerokości akwarium, jedna samica na jednym końcu, a druga na drugim i skaka do obydwóch na zmianę. Dzięki czemu samica Loisellei łapie stresa, a samica Motaguensis pewnie nie podejdzie do tarła i zaczyna mnie wkurzać ta sytuacja, wpuściłem mu na rozproszenie uwagi Green Terrora ale dali sobie parę razy po pysku i sytuacja wróciła do tego co było.


RE: Parachromisy mały problem. - piotrK - 04-04-2017

Jak widać w przypadku CA to i tysiak nie gwarantuje spokoju Smile


RE: Parachromisy mały problem. - subek - 04-04-2017

Spokój by z nim był tylko uparł się czubek żeby dwie samice obskakiwać na dwóch końcach akwarium, pierwszy raz coś takiego widzę, a pielęgnicę już od ośmiu lat trzymam Smile I jak myślicie jak go odseparuje na tydzień to zapomni o drugiej samicy? Czy raczej nic to nie da?


RE: Parachromisy mały problem. - tuptuś - 04-04-2017

Wredny basior Ci się trafił. Nie sądziłem że w takim szkle jeden samiec zdominuje całość.
A separacja samca motki na jakiś czas nie pomoże? Też pierwsze mi to przyszło na myśl.


RE: Parachromisy mały problem. - subek - 04-04-2017

No właśnie o tym myślę, tylko pytam czy jest sens spróbować czy może pokombinować coś innego.


RE: Parachromisy mały problem. - Ramirez Dolores - 04-04-2017

Możesz jeszcze spróbować przedzielić czymś akwarium (np. szybą z dziurkami na przepływ wody), żeby jedna parka miała swoją połowę, a druga swoją.
Oczywiście to kompromis z estetyką, ale niekoniecznie - zależy co się komu podoba.


RE: Parachromisy mały problem. - piotrK - 04-04-2017

Jaką masz temp. wody?


RE: Parachromisy mały problem. - subek - 04-04-2017

Ja wrócę do domu to sprawdzę dokładnie ale na teraz uznajmy, że pokojową. Dzielenie szybą odpada.