Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Zbiornik dla apistogrammoides pucallpaensis - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Południowa - Pielęgniczki (https://cichlidae.pl/forum-67.html)
+--- Wątek: Zbiornik dla apistogrammoides pucallpaensis (/thread-8157.html)



Zbiornik dla apistogrammoides pucallpaensis - rob - 31-03-2017

Witam.Jakiś czas temu przypadkiem na tym forum "odkryłem" tą pielęgniczkę i się prawie zakochałemBlush.Po rozmowie z żoną postanowione-będzie trzeci baniaczek.Obecnie jestem w trakcie rozglądania się za wykonawcą,z Mycioka mam już odpowiedź i chyba przy tym pozostanę.Zakładane wymiary to 100x40x35(lubię takie jamniki Big Grin  ) z czego ok 10-12cm zajmie sump boczny,czyli dla ryb powierzchni dna pozostanie około 90x40cm.Na dno oczywiście piasek,jakieś korzenie,lignit,trochę liści, kilka anubiasów i mocrosorium.Tak myślałem,dwa samce i cztery-pięć samiczek wpuścić..będzie ok ? I co na jakieś towarzystwo? W zbiorniczku z ramirezami mam 10 szt "poziomków",nawet młode udaje im się (ramirezom) odchować.Nadadzą się też dla apistogrammoidesów?


RE: Zbiornik dla apistogrammoides pucallpaensis - Draughtell - 31-03-2017

U mnie najlepiej sprawdza się układ 1+1 i jego wariacje.  
Na takie dno myślę ze 3+3 powinno byc ok.


RE: Zbiornik dla apistogrammoides pucallpaensis - Papja - 31-03-2017

5 samiczek nie da rady, moja samica właśnie prowadza młode i nie pozwala sobie w kaszę dmuchać- jak na tak małe pielęgniczki są waleczne Smile. To akwarium będzie dłuższe od 112 o zaledwie 10cm, ja bym poszedł tak jak pisze Draughtell-3+3. Do tego jakieś kiryski karłowate+drobnoustki/amandy Wink.


RE: Zbiornik dla apistogrammoides pucallpaensis - rob - 31-03-2017

Dzięki,wiec stanie na 3+3 i kilka/kilkanaście "poziomków".Kirysków raczej  bym się bał wpuszczać,niecały miesiąc temu ramirezka mi zatłukła jednego jak za bardzo się do młodych zbliżył a podobno te rybcie potrafią być bardziej agresywne.Jakie parametry wody będą optymalne?.Szukam po necie i dość różnie podają


RE: Zbiornik dla apistogrammoides pucallpaensis - Ruki - 31-03-2017

To są ryby z białych wód, zatem pH w okolicach 7,0 i twardość ogólna nawet do 4-6*n. Nie grzej im zbytnio wody, 23-25*C jest optymalne.

Fajnie, że te szkraby zdobywają znowu popularność!


RE: Zbiornik dla apistogrammoides pucallpaensis - rob - 31-03-2017

Ok,wielkie dzięki Oczko


RE: Zbiornik dla apistogrammoides pucallpaensis - rob - 08-04-2018

Temat nie umarł,po prostu na polskim rynku bardzo trudno o te rybcie.Jest jednak szansa i to spora że na koniec kwietnia/początek maja będą już u mnieZacieszacz .Zbiornik w międzyczasie się troszkę "zwiększył",stoi już 110x45x40,zalany w styczniu.Póki co mieszkają tam młode barwniaki.Gdyby ktoś z forumowiczów byl zainteresowany narybkiem Pelvicachromis pulcher to zapraszam,za darmo jak dal wasUsmiech z tym,że nie wysyłam więc oferta chyba tylko dla Bydgoszczy lub okolic.Rodzice nie są spokrewnieni .