Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Mój fishroom w pokoju - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Nasze fishroomy (https://cichlidae.pl/forum-80.html)
+--- Wątek: Mój fishroom w pokoju (/thread-8149.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Mój fishroom w pokoju - galimedes - 14-10-2021

Boże ....Papja .. ile można mieć tych ryb... Smile I to jeszcze same ciekawostki ...
Weź się uspokój chłopie .. Smile Smile

Każdy z nas "normalnych" akwarystów ma te swoje kilka akwariów i dostaje wypieków na widok coraz to nowych gatunków w Twoich akwariach ....

A teraz poważnie ..... TEŻ TAK CHCĘ !!!

Pozdrawiam i daj mi jeszcze trochę czasu z tym projektem .. wiesz o co chodzi ..Smile Odezwę się !


RE: Mój fishroom w pokoju - dzikakuna - 14-10-2021

(14-10-2021, 13:09 PM)galimedes napisał(a): Boże ....Papja .. ile można mieć tych ryb... Smile I to jeszcze same ciekawostki ...
Weź się uspokój chłopie .. Smile Smile

Każdy z nas "normalnych" akwarystów ma te swoje kilka akwariów i dostaje wypieków na widok coraz to nowych gatunków w Twoich akwariach ....

A teraz poważnie ..... TEŻ TAK CHCĘ !!!

Pozdrawiam i daj mi jeszcze trochę czasu z tym projektem .. wiesz o co chodzi ..Smile Odezwę się !
Nie układaj dramatów tylko wstaw zdjęcia swoich ryb bo też masz nieprzeciętne. Zmniejszać fot już ich nie trzeba ;P
Obiecałeś....


RE: Mój fishroom w pokoju - jaca303 - 15-10-2021

(14-10-2021, 13:09 PM)galimedes napisał(a): Boże ....Papja .. ile można mieć tych ryb... Smile I to jeszcze same ciekawostki ...
Weź się uspokój chłopie .. Smile Smile

Może najbliższe podwyżki prądu Papję uspokoją [Obrazek: haha.gif] ........chociaż chyba nie  [Obrazek: rotfl.gif]


RE: Mój fishroom w pokoju - dzikakuna - 15-10-2021

(15-10-2021, 08:08 AM)jaca303 napisał(a):
(14-10-2021, 13:09 PM)galimedes napisał(a): Boże ....Papja .. ile można mieć tych ryb... Smile I to jeszcze same ciekawostki ...
Weź się uspokój chłopie .. Smile Smile

Może najbliższe podwyżki prądu Papję uspokoją [Obrazek: haha.gif] ........chociaż chyba nie  [Obrazek: rotfl.gif]
Trza iść w Urugwaj i pielęgnice z subtropików bez grzałki ;P


RE: Mój fishroom w pokoju - Papja - 15-10-2021

Ponieważ nie miałem gdzie przerzucić A. thomasi z larwami, a larwy praktycznie wchłonęły woreczek żółtkowy postanowiłem przeprowadzić adopcję narybku barwniaków przez Nannacara. Nannacara zgodnie z moim doświadczeniem to bardzo dobre matki, więc wszystko poszło tak jak planowałem Wink

Tym samym, ta samica Nannacara aureocephalus Rio Armontabo ma swój narybek, larwy drugiej samicy Rio Armontabo oraz narybek barwniaków Thomasa i wszystkimi zgodnie się opiekuje. 

   
   
   




Aha, wychodzi na to, że barwniakom Thomasa niezbyt podoba się wymyślanie kolejnych polskich nazw, które tylko wprowadzają zamęt, bo moje nazywane tak jak się już przyjęło do ostatniego dnia przed rozpłynięciem się larw ładnie opiekowały się młodymi w akwarium pełnym innych pielęgnic i ani myślały zjeść ikrę albo larwy Wink


RE: Mój fishroom w pokoju - Ruki - 15-10-2021

Mieszanie biotopów od maleńkiego! Przecież te młode będą miały problem nie tylko z identyfikacją gatunkową ale też i kontynentalną! Big Grin


RE: Mój fishroom w pokoju - Papja - 19-10-2021

Ta forma również pierwszy raz w PL, kto zgadnie co to Tongue?

   


RE: Mój fishroom w pokoju - macioch - 19-10-2021

Nie mam pojęcia co to ale chce zobaczyć więcej fotek tego. Ile na oko masz tych barwniak?


RE: Mój fishroom w pokoju - Papja - 20-10-2021

Więcej fotek będzie jak będą pozować odpowiednio, Epiplatys lubią się ustawiać pod takim kątem do przedniej szyby, że nie da się im zrobić dobrego zdjęcia Wink.
Thomasi jakies 50 sztuk jest +/- narybku.


RE: Mój fishroom w pokoju - Papja - 21-10-2021

Pierwszy raz mam samicę kribensis która robi się tak czarna!
   
   
   
   
   
   

Tarło lamottei
   
   

Lepsze foty cf. dageti
   
   
   

Ciekawostka, proporczykowiec na twardszą wodę Aphyosemion exigoideum BBW 00/02
   
   
   

Młodziutki samiec Laimosemion xiphidus FG-AHR 2012/4 “Crique Blanche”
   

Sokoły i Panamius