Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Mój fishroom w pokoju - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Nasze fishroomy (https://cichlidae.pl/forum-80.html)
+--- Wątek: Mój fishroom w pokoju (/thread-8149.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Mój fishroom w pokoju - Papja - 29-10-2022

Ah, no i co do starych czasów. Udało mi się odkopać dwa stare filmy z moimi akwariami typu low-tech. Jeden z nich to był hardkorowy low-tech, bo nawet bez sztucznego światła. Obydwa akwaria były akwariami dla płazów- w przypadku tych dwóch gatunków tzn. traszek chińskich i karlików szponiastych warunki które możemy utrzymać w low-techu są optymalne więc nie ma żadnego problemu z utrzymywaniem ich długoterminowo w takich zbiornikach. 

Akwarium z 6 ściankami 51l dla karlików szponiastych- kształt niesamowity Big Grin 


Akwarium 90x30x30cm parapetowe dla traszek chińskich. Moje traszki chińskie były przestawione na wodny tryb życia- znacznie łatwiej jest je utrzymać w dobrostanie w taki sposób, głównie z powodu diety. W ogóle pod koniec filmu widać super patent na karmienie ciapowatych traszek- odgrodzona kawałkami cegieł plaża z piasku, coby nie nażarły się żwiru przy żerowaniu Big Grin



RE: Mój fishroom w pokoju - sensej - 30-10-2022

Rybki pryma sort. Jak zawsze. Ziemiojady robią wrażenie, ale najbardziej podobają mi się żyworódki Haha . Apisto tradycyjnie nie ruszają mnie wcale Rotfl


RE: Mój fishroom w pokoju - Papja - 30-10-2022

Xiphophorus coś w sobie mają, bardzo je lubię- są żwawe i różnorodne. No i w przypadku dzikich jajożyworódek to normalnie możemy poobserwować behawior a nie pływanie od lewego do prawego boku akwarium jak w przypadku sklepowych- zawsze coś się dzieje między samcami Big Grin


RE: Mój fishroom w pokoju - Papja - 01-11-2022

Pierwszy narybek Betta sp. "Montoi" w Polsce już wsuwa naupilusy artemii Smile
   

Kolejna ciekawostka której dochowałem się w swoim akwarium- wyjątkowo ubarwiony samiec Apistogramma erythrura, po samicy WF i samcu F1. Ten młody samiec ma górną połowę płetwy ogonowej jak u formy niebiesko-ogonowej, a dolną jak u formy czerwono-ogonowej. Niejednokrotnie widziałem u samców erythrura fenotypu z czerwonym ogonem, że w górnej części płetwy ogonowej czerwień jest mniej intensywna, ale nigdy nie widziałem tak idealnego odcięcia 50/50 jak u tego osobnika
   
   


RE: Mój fishroom w pokoju - sensej - 01-11-2022

A jak tam ksanotyczne herosy ?


RE: Mój fishroom w pokoju - Papja - 13-11-2022

@sensej  mam nadzieję, że dostanę lajka za to, że zrobiłem zdjęcie na prośbę, pozdrawiam  [Obrazek: rotfl.gif]
   

Antonowa linia dalej w PL Smile
   

Mnożą sie jak króliki nawet na twardej wodzie, bezproblemowe ryby generalnie- idealne dla początkujących osób dla których utrzymanie ramirezi w ozdobnym akwarium będzie problemem. Szkoda, że to szare myszki w sklepach zoo przez co ciężko o ich karierę akwarystyczną  [Obrazek: bezradny.gif]
   
   

Wiadomo co znaczą takie kolory u sp. "Manacapuru"
   


RE: Mój fishroom w pokoju - Ruki - 13-11-2022

Papja, a guntheri u Ciebie skutecznie same odchowują młode? Bo u mnie miały najlepsze efekty jak młode wessało do filtra, i tam podrastały. Big Grin


RE: Mój fishroom w pokoju - Papja - 13-11-2022

Tak, u mnie bezproblemowo potrafią (inne pary z tej linii też potrafiły) donosić narybek- inna sprawa, że nie ma co go odchowywać bo w Polsce chętnych na takie ryby nie ma. Takie ryby odchowuje się dla siebie, jak widzisz, że starzeje Ci się parka i potrzebujesz świeżego pokolenia.


RE: Mój fishroom w pokoju - el_polako - 14-11-2022

(13-11-2022, 19:47 PM)Papja napisał(a): Tak, u mnie bezproblemowo potrafią (inne pary z tej linii też potrafiły) donosić narybek- inna sprawa, że nie ma co go odchowywać bo w Polsce chętnych na takie ryby nie ma. Takie ryby odchowuje się dla siebie, jak widzisz, że starzeje Ci się parka i potrzebujesz świeżego pokolenia.

Ty ubolewasz nad brakiem zainteresowanych swoim przychówkiem, a są tacy co ubolewają, że nie mają więcej zbiorników aby skorzystać z tego, że ktoś fajny gatunek sprowadził. Nie wszyscy są na tyle zdeterminowani, aby mieć też dużą i częstą rotację w akwarium.
Mówiąc krótko jest tyle fajnych gatunków, a tak mało akwariów do dyspozycji.


RE: Mój fishroom w pokoju - Papja - 14-11-2022

Ja głównie to ubolewam nad stanem polskiej akwarystyki- i nie piszę w kontekście tego co dzieje się teraz przez kryzys, ale tego jak wygląda sytuacja od lat Wink

EDIT: @el_polako  Czy jest sens rozmnażać pielęgnice? (cichlidae.pl) żeby nie było, że to tylko moja opinia. Temat sprzed 10 lat, sytuacja się niewiele zmieniła. Niestety ludzie wolą się oburzać na prawdę, zamiast pomyśleć co można zrobić by dołożyć jakąś sensowną cegiełkę do rozwoju hobby w kraju.