Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Mój fishroom w pokoju - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Nasze fishroomy (https://cichlidae.pl/forum-80.html)
+--- Wątek: Mój fishroom w pokoju (/thread-8149.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Mój fishroom w pokoju - arsik - 05-01-2022

(21-10-2021, 20:46 PM)Ruki napisał(a):
(21-10-2021, 20:37 PM)macioch napisał(a): Możesz rozwinąć temat tych introdukcji bo nie znam?

Sprawa jest prosta, w jednym miejscu rodzima populacja wyginęła i wpuszczono tam formy z innych rzek.

Dodatkowo i w Afryce jest to samo co Ameryce Południowej- wpuszcza się pod domem to na co jest popyt, by nie jeździć dziesiątki kilometrów w poszukiwaniu ryb.

Albo płynie łodzią ileś tam km i sortuje ryby....to co nie pasuje za burtę....i tak populacje powiekszają zasięgi występowania Wink


RE: Mój fishroom w pokoju - piotrK - 05-01-2022

Wielkopłetwy przecudnej urody. Weno się postaraj i zrób zdjęcie jak się będą prężyć Okok


RE: Mój fishroom w pokoju - Papja - 08-01-2022

Tym razem ciut większy miot u sp. Paraconi Wink. Narybek jest z rodzicami w 400l, czyli z 3 miesiące i młode Paraconi będą gotowe wyruszyć do nowych domów Smile 

   
   
   
   


RE: Mój fishroom w pokoju - Papja - 10-01-2022

Straciły jaskrawe barwy godowe i przybrały ciemny broodcare dress, ale dalej mi się podobają Wink



No i sesja dwóch ostatnich rogatek do wzięcia Tongue

   
   


RE: Mój fishroom w pokoju - Papja - 16-01-2022

Znalazłem na dysku stare zdjęcia, niektóre to pewnie prawie 10 lat mają, swoich akwariów Big Grin

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

i jako bonus skrzydłokwiat z hydroponiki:
   


RE: Mój fishroom w pokoju - filas - 16-01-2022

Takie zdjęcia od razu przyjemniej się ogląda w dziale fishroomu Smile

Szkoda, że się zatraciłeś w tym trendzie na rzecz doniczek i "wyścigu" rozmnażania Sad


RE: Mój fishroom w pokoju - Papja - 16-01-2022

No jestem bardzo ciekawy jaką różnicę widzą ryby w wystroju naturalnym a takim złożonym z terakoty Wink. No i miałbyś trochę więcej doświadczenia z obsługą większej ilości akwariów to byś zrozumiał jak ważny jest bezproblemowy dostęp do ryb, zwłaszcza jak mamy jako jedyni w kraju dany gatunek i w razie czego trzeba sprawnie zareagować z odłowem samca przykładowo Wink.

Nie wiem też z kim miałbym się niby "ścigać" skoro chętnych w PL na utrzymanie rzadkich gatunków jest tak mało, że więcej rozmnożonych u mnie D-numerków trafiło do alkoholu, do badań, niż do chętnych akwarystów Wink


RE: Mój fishroom w pokoju - macioch - 16-01-2022

A czyli ty umiesz robić ładne baniaki Jezyk


RE: Mój fishroom w pokoju - Papja - 16-01-2022

Czy były wyjątkowo ładne to bym nie powiedział, w każdym razie potrafię zrobić ozdobne akwarium- inna sprawa że dla ryb to nie ma żadnego znaczenia, więc obecnie wystrój u mnie ma być użyteczny- jestem dosyć zapracowanym człowiekiem i nie mam czasu na tworzenie "ładnych" akwariów i późniejsze manipulacje przy pełnym wystroju Wink


RE: Mój fishroom w pokoju - Ruki - 16-01-2022

Znam Twój ból Papja, teraz potrzebuję odłowić młode benito z baniaka i to jest jakaś tragedia. Jak myślę, że znowu mam wyciągnąć te wszystkie korzenie i kamienie to człowieka ch... olera chce strzelić. Big Grin Albo rybki albo akwarium.