Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
576L_SA - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Południowa (https://cichlidae.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: 576L_SA (/thread-8121.html)

Strony: 1 2 3


RE: 576L_SA - galimedes - 24-03-2017

Witam ryby na banerze to Satanoperca sp. jurupari z rio Para

Nazwałem je swego czasu " amazonas red" bo bardzo przypominaja te opisane przez Newmana w jego artykule. No i mają mnóstwo czerwonego koloru ...

Dlaczego sp. jurupari  ( skoro ma cętki a w opisie naukowym tego gatunku jest wzmianka o ich braku ..)  dlatego ,że sposób jego rozmnażania jest podobny jak u S.jurupari  ( gębacz bezpośredni). Co odróżnia go od S.leucosticta który jest gębaczem larwofilnym czyli bierze do pyska dopiero larwy.
Ponieważ różny sposób rozrodu w pewniejszy sposób klasyfikuje  gatunki jako osobne niż np. różnice w ubarwieniu. Przyjąłem ten "parametr" jako decydujący. I pomimo tego że na pierwszy rzut oka te ryby bardziej przypominają S.leucosticta to jednak sa bliższe S.jurupari.

Co do ryb Slomy, to sa dla mnie zagadką .. Z pyska podobne do S.mapiritensis ( chciało by sie powiedzieć:  ..." z pyska podobne zupełnie do nikogo" ..Smile  ) ale kolory i ubarwienie płetw inne ( brak cętek których u moich S.mapiritensis było pełno ..) - np. na płetwie odbytowej .. 

Może jest to jakaś lokalna odmiana S. mapiritensis .. nie wiem ( szczególnie że nie mamy danych o ich pochodzeniu) Dlatego trzeba sprobowac je rozmnożyć aby przekonać się do czego im bliżej ..Smile

Pozdrawiam!


RE: 576L_SA - Zimna Zośka - 24-03-2017

Sloma dzięki, zapomniałem o tamtym temacie.
Galimedes dzięki za wytłumaczenie.


RE: 576L_SA - amen999 - 02-04-2017

Jak sytuacja wygląda w baniaku podczas tarła pawic ?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


RE: 576L_SA - Sloma - 05-04-2017

Tarła na razie brak, jakieś symulacje tylko.
W sumie to dawno nie byłem w moim fishroomie więc (wyjazd służbowy) więc nie wiem co tam się dzieje.
Update ewentualnie w weekendSmile


RE: 576L_SA - Sloma - 11-05-2017

A więc mam problem.
Samica pawiookiej stała się bardo agresywna w stosunku do samca jak i S. cf. Leucosticta.
Mam pytanie do bardziej doświadczonych, jak bardzo ta agresja może się zwiększyć i czy jest ryzyko że satanoperci ucierpią bardziej?
Na razie kończy się na gonitwach i jedna z satanek już trochę podrapana, zapewne o wzmocnienia podczas próby ucieczki.
Mogę zmienić obsady:
1. przenieść 6 osobników satanoperek do demonów (450L), wtedy pawice zostaną same
2. przenieść 6 osobników satanoperek do zbiornika 500L do parki G. altifrons, a 5 sztuk Uaru dać do Pawiookich. Pytanie czy będzie zgoda?
3. przenieść 6 osobników satanoperek do zbiornika 500L do Uaru a parkę G. altifrons przenieść do demonów (450L)


RE: 576L_SA - dzikakuna - 11-05-2017

a nie możesz przenieść pawic do 450L a demony dać do 576L?
EDIT:
Jesteś na 100% pewny, że to samica jest agresywna? Jesteś pewny płci obojga osobników?


RE: 576L_SA - Sloma - 11-05-2017

Nie chciałbym. Dedykowałem pawiookim 576L i też widzę że trochę mały dla nich.
Nie chciałbym też łączyć satanoperek.
W tym 450L nie mam filtracji pod pawiookie.
Co do płci to raczej jestem pewny ale jeszcze tarła nie było więc...?


RE: 576L_SA - amen999 - 27-05-2017

Jak sytuacja wygląda w zbiorniku? Pawice wciąż agresywne?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


RE: 576L_SA - Sloma - 27-05-2017

Satanoperki poszły do zbiornika 500L z Uaru. Teraz jest względny spokój ale tarta nie widać.


RE: 576L_SA - tuptuś - 27-05-2017

Możesz mieć dwie samice i też podejdą do tarła Wink