Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Pielegniczki - podloze - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Południowa - Pielęgniczki (https://cichlidae.pl/forum-67.html)
+--- Wątek: Pielegniczki - podloze (/thread-8116.html)

Strony: 1 2


Pielegniczki - podloze - Luq76 - 21-03-2017

Witam wszystkich

temat pewnie powiele - trudno ryzyk fizyk moze mnie  nie zbanują.

Zakladm akwa 200 i w planie sa pielegniczki jednego gatunku jakas para i male towarzystwo. Ale rzecz w tym ze zastanawiam sie dlugo nad podlozem czy wg was najlepszy jest wyłacznie piasek o granulacji do 2 czy tez 3 mm, czy moze mozna dolozyc piasek bazaltowy czarny posiadam granulacje 0,8 do 1.8 mm jedyny problem to ze nie ma zaograglonych ziaranek lecz bywaja ostre krawedzie. Ryba pewnie nie glupia i nie wezmie do paszcy aby sie pokaleczyc lecz skoro one maja w naturze czyscic sobie skrzela to pewnie tutaj nie pomoge im dajac bazalt.

Prosze o wyrozumialosc i rade i dzikeuje za wszelkie podpowiedzi.
Pozdrawiam


RE: Pielegniczki - podloze - em2 - 21-03-2017

Dla pielęgniczek wymagane jest podłoże które nie zatwardza wody o drobnej granulacji. Bez kombinowania najlepszy będzie sprawdzony piasek do piskownic z atestem firmy ZEW z OBI Smile


RE: Pielegniczki - podloze - Luq76 - 21-03-2017

(21-03-2017, 10:26 AM)em2 napisał(a): Dla pielęgniczek wymagane jest podłoże które nie zatwardza wody o drobnej granulacji. Bez kombinowania najlepszy będzie sprawdzony piasek do piskownic z atestem firmy ZEW z OBI Smile
dziekuje


RE: Pielegniczki - podloze - Pablito - 21-03-2017

(21-03-2017, 10:26 AM)em2 napisał(a): Dla pielęgniczek wymagane jest podłoże które nie zatwardza wody o drobnej granulacji. Bez kombinowania najlepszy będzie sprawdzony piasek do piskownic z atestem firmy ZEW z OBI Smile
a czy ten piasek w akwa, w lekkiej herbacie jest biały czy żółty?


Pielegniczki - podloze - mikonw - 21-03-2017

Żółty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Pielegniczki - podloze - Ramirez Dolores - 21-03-2017

Rybka może i nie głupia, ale ryzykować nie warto. Bazalt jest ostrokrawędzisty... dla przesiewaczy (i zbrojnikowatych) zbyt ryzykowny.
Pomijając już fakt, że może podnosić twardość wody.


RE: Pielegniczki - podloze - tuptuś - 21-03-2017

(21-03-2017, 14:04 PM)12dot12 napisał(a): Pomijając już fakt, że może podnosić twardość wody.
Rozwiń proszę ta myśl bo pierwsze słyszę taka nowinę.


Talknięte z tapka.


RE: Pielegniczki - podloze - Ramirez Dolores - 21-03-2017

Było tu na forum, chyba nawet w moim temacie, jak dobierałam podłoże dla neonów. Pamiętam też, że ludzie robili testy (samo RO w jednej szklance, RO z podłożem bazaltowym w drugiej) - też tu na forum. Więc to nie jest moja własna myśl, tylko to, co tu wyczytałam.


RE: Pielegniczki - podloze - Ruki - 21-03-2017

Tak, bazalt podwyższa i pH i twardość wody. Jest to skała magmowa o odczynie zasadowym!


RE: Pielegniczki - podloze - Papja - 21-03-2017

Jeżeli bardzo Cię mierzwi jasny piach, to najbezpieczniejszą opcją jest piach kwarcowy barwiony żywicą- ale ja ze swojej strony polecam piach kwarcowy zwykły+syfek na dnie Big Grin.