Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
240l dylematy z obsadą - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Południowa - Pielęgniczki (https://cichlidae.pl/forum-67.html)
+--- Wątek: 240l dylematy z obsadą (/thread-8034.html)

Strony: 1 2 3


240l dylematy z obsadą - mariusz-75 - 23-02-2017

Po długim namyśle odpuściłem sobie ziemiojady i jednak postawiłem na pielęgniczki. Marzy mi się Crenicichla regani + jakis gatunek pielęgniczki, jeszcze nie wiem jaki. Zbiornik to standardowe 240l. Chciał bym też zasięgnąć porady co do ryb towarzyszących. Na pewno będą otoski, a właściwie już są, 9 szt. bo jedna niestety odeszła. Do tego kiryski z tych małych, tylko nie bardzo wiem na które się zdecydować, może ktoś wie jakie są różnice miedzy nimi (oczywiście pomijając wygląd i wymagania, bardziej mi chodzi o różnice w zachowaniu itp.). U mnie akurat są dostępne Corydoras Pygmaeus, przynajmniej tak napisali w sklepie. Myślę też o stadku pstrążenic oraz grupie jeszcze jakiś ławicowych, coś może w stylu neonów drobnoustków itp. Jak by ktoś miał uwagi czy rady to z chęcią wysłucham.


RE: 240l dylematy z obsadą - Papja - 24-02-2017

Drogą karmę zaserwujesz tym regani Tongue.


RE: 240l dylematy z obsadą - mariusz-75 - 24-02-2017

(24-02-2017, 00:01 AM)Papja napisał(a): Drogą karmę zaserwujesz tym regani Tongue.
Jeszcze ich nie mam Smile a jak będę miał to pewnie jako ostatnie w kolejce. Otoski i te małe kiryski trzymałem z crenicichla compressiceps w 200l szkle i nic im nie robiły, co prawda nie doszło do tarła, ale tak to nie zwracały na siebie uwagi


RE: 240l dylematy z obsadą - Papja - 24-02-2017

Mariusz, regani przy compressicepsach to tak jakby porównywać indiańskie czółno z ubootem Big Grin. O ile duże Apistogramma rzeczywiście nie zostaną zeżarte, to mini kiryskom(które nawet większe apisto mogą wziąć do pyska i przerzuć Tongue) i neonkom nie życzę szczęścia. Większe pstrążenice, większe smuklenie, arnoldi wyrośnięte nawet, czy duże bystrzyki- to w nie bym szedł z rozpraszaczy.


RE: 240l dylematy z obsadą - mariusz-75 - 24-02-2017

A ja cały czas myślałem że to compressicepsy są bardziej agresywne Smile gdzieś nawet na tym forum ktoś o tym wspominał


RE: 240l dylematy z obsadą - Papja - 24-02-2017

Bo są bardziej agresywne, ale wielkościowo to można powiedzieć, że regani są prawie 2x dłuższe i 2x masywniejsze Wink.


RE: 240l dylematy z obsadą - mariusz-75 - 24-02-2017

Ok, to może załóżmy że zamiast regani jakieś da gatunki pielęgniczek będą, bo jakoś mam słabość do małych rybek, szczególnie tych kirysków.


RE: 240l dylematy z obsadą - tuptuś - 24-02-2017

To może zrób kiryskarium ze stadkami kirysków. Obsadę uzupełnij o pasującą Ci drobnicę a z pielęgniczek 2+3 borelek albo ramirezki Wink


RE: 240l dylematy z obsadą - mariusz-75 - 24-02-2017

Kusząca propozycja tylko jednak dwa gatunki pielęgniczek bym chciał. A co do kirysków to które z tych małych polecacie

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


RE: 240l dylematy z obsadą - kuba4410 - 24-02-2017

W tak niewielkim akwarium dwa gatunki pielęgniczek nie będą wyglądać dobrze.  Przy większej grupce jednego gatunku będziesz mógł zaobserwować ciekawsze zachowania wg mnie Wink