Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Paretroplus maculatus - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Inne rejony Afryki, Madagaskar, Azja (https://cichlidae.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Paretroplus maculatus (/thread-8016.html)

Strony: 1 2


Paretroplus maculatus - wet-aqua - 19-02-2017



Ryby trochę przestraszone z powodu silniejszego światła do filmu( normalnie mają dużo ciemniej ). Zdecydowanie podrosły.


RE: Paretroplus maculatus - filas - 19-02-2017

Przesympatyczna jest ta plama na ich boku ciała, takie niby nic a jednak Wink


RE: Paretroplus maculatus - piotrK - 19-02-2017

Pod każdym względem ten gatunek podoba mi się bardziej od menarambo. Są piękne, nawet zestresowane. Z "płaskich" Paretroplusów ładniejsze są od nich chyba tylko gatunki wymarłe w akwariach, jak P. maromandia.


RE: Paretroplus maculatus - Qbek - 19-02-2017

Piotrze (wet-aqua) skoro admin podzielil tematy o paretroplusach czy mozesz dopisac podstawowe informacje o nich tzn ile sztuk, jaka pojemnosc akwa, pochodzenie itp bo moze przydac sie to dla potomnych i nie bedacych na bieżąco w temacie Smile


RE: Paretroplus maculatus - wet-aqua - 20-02-2017

Po lekkim ogarnięciu sprawy P. menarambo , zacząłem szukać możliwości zakupu innych gatunków. Poprzez kontakt z Michaelem Negrinim znalałem trzy dostępne gatunki w Pisciculture Estalanes ( hurtownia i hodowla) z Nogaro we Francji. Dnia  08/06/2016 dotarło do mojej przychodni 10 szt. Paretroplus maculatus i P.damii Sambirano.Ryby dojechały szczęśliwie po ponad 24 godzinnym transporcie ( wszystkie zapakowane pojedynczo w profesjonalnym boksie z wkładami termicznymi) . Dobrze się zaaklimatyzowały . Obecnie są już całkiem sporymi rybami i zaczynają się wybarwiać (domieszka czerwieni, koloru żółtego oraz pięknej kontrastowej czerni w momentach podniecenia) - niestety na filmie nie jest to zbyt widoczne. Żywienie: pokarmy płatkowe i granulaty różnych firm, mrożonki: artemia, szklarka, lasonogi, kryl. Nie chcą przyjmować pokarmów zielonych ( zjadają codziennie trochę płatków spiruliny i jak są bardzo głodne nieco mrożonego szpinaku). Akwarium w którym obecnie przebywają to średniej wielkości 600 litrowy zbiornik .Woda 720-740 mS , temp. 27-29 C., pH ok 7,4-7,5 ( tak naprawdę to moja odstała kranówka).Podmiana 15-25% wody tygodniowo. Oczekują na akwarium 840 l i długości 2 metrów.


RE: Paretroplus maculatus - RafalMMA - 07-05-2017

I jak tam rybki?


Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka


RE: Paretroplus maculatus - wet-aqua - 08-05-2017

(07-05-2017, 22:54 PM)RafalMMA napisał(a): I jak tam rybki?
 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
Mają się dobrze , rosną , przekroczyły pierwszy rok życia .




RE: Paretroplus maculatus - RafalMMA - 08-05-2017

Są ekstra. Jak bardzo urosły w ciągu roku?

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka


RE: Paretroplus maculatus - wet-aqua - 09-05-2017

Ostatnio ich nie przeławiałem i nie mierzyłem . Mają ok.14- 15 cm długości. Teraz rosną już zdecydowanie wolniej ale stają się bardziej kolorowe ( szczególnie w momentach podniecenia), co słabo widać na filmie.


RE: Paretroplus maculatus - wet-aqua - 17-12-2017