Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Paretroplus damii - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Inne rejony Afryki, Madagaskar, Azja (https://cichlidae.pl/forum-61.html)
+---- Wątek: Paretroplus damii (/thread-8014.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 11-06-2016

Znaczy to tylko tyle ,że pochodzą z dobrego źródła. Bardzo chcę  aby z powodzeniem się zadomowiły. Za 10 dni będą  przeniesione do kolejnego akwarium a następnie do docelowego. Zależy mi na tym aby ,redukcja liczby P. menarambo przebiegła planowo ( po prostu warto aby te ryby znalazły właściwy dom). W ostateczności wyjadą z Polski ale  chcę aby zostały u ludzi w naszym kraju ,którzy poświecą im więcej uwagi.  Jeżeli ktoś z Forum chce dołączyć do mini grupy interesującej się tymi pielęgnicami ,to bardzo proszę o kontakt na moją prywatną pocztę.  Cena ryb do uzgodnienia.  Niestety mam pewne warunki.  Konieczne jest posiadanie akwarium powyżej 500 l i wcześniejsze doświadczenie w utrzymaniu większych pielęgnic.  Po drugie chcę sprzedać 14 sztuk (lub 2 grupy po 7 szt.).Mniejsze zakupy są niemożliwe.  Co dalej,to każdy ponosi odpowiedzialność za to co robi . Nadal te ryby zaskakują mnie swoimi zwyczajami i zachowaniem. Z każdym dniem jestem bardziej zadowolony z decyzji zainteresowania się pielęgnicami z Madagaskaru.

Znaczy to tylko tyle ,że pochodzą z dobrego źródła. Bardzo chcę  aby z powodzeniem się zadomowiły. Za 10 dni będą  przeniesione do kolejnego akwarium a następnie do docelowego. Zależy mi na tym aby ,redukcja liczby P. menarambo przebiegła planowo ( po prostu warto aby te ryby znalazły właściwy dom). W ostateczności wyjadą z Polski ale  chcę aby zostały u ludzi w naszym kraju ,którzy poświecą im więcej uwagi.  Jeżeli ktoś z Forum chce dołączyć do mini grupy interesującej się tymi pielęgnicami ,to bardzo proszę o kontakt na moją prywatną pocztę.  Cena ryb do uzgodnienia.  Niestety mam pewne warunki.  Konieczne jest posiadanie akwarium powyżej 500 l i wcześniejsze doświadczenie w utrzymaniu większych pielęgnic.  Po drugie chcę sprzedać 14 sztuk (lub 2 grupy po 7 szt.).Mniejsze zakupy są niemożliwe.  Co dalej,to każdy ponosi odpowiedzialność za to co robi . Nadal te ryby zaskakują mnie swoimi zwyczajami i zachowaniem. Z każdym dniem jestem bardziej zadowolony z decyzji zainteresowania się pielęgnicami z Madagaskaru.


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 22-06-2016



(22-06-2016, 08:24 AM)wet-aqua napisał(a):
Małe P.damii po połaczeniu z P.menarambo.Dzisiaj już jest spokojniej ,bez ciągłego "podskubywania". Apetyt bardzo dobry.


RE: Paretroplus menarambo - piotrK - 22-06-2016

Małe damii już mają pasy! Super, myślałem że widać je dopiero u dorosłych osobników.


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 23-06-2016

(22-06-2016, 23:28 PM)piotrK napisał(a): Małe damii już mają pasy! Super, myślałem że widać je dopiero u dorosłych osobników.
Też jestem trochę zaskoczony. Dodatkowo widać już w momentach podniecenia  ślad czerwonego ubarwienia w okolicy żuchwy i pokryw skrzelowych. Gdy są przestraszone przybierają jednolicie kremowe ubarwienia. Przez pierwsze dwa dni menarambo ostro im dokuczały (damii są dużo mniejsze i mają w tej chwili ok.6 cm oprócz 2 osobników zdecydowania mniejszych).Teraz na szczęście już zapanował spokój. Menarambo przebywają we wszystkich strefach zbiornika a damii wolą pływać w okolicy dna lub intensywanie "obskubywać" kamienie i korzenie.
Przy karmieniu nie mają jednak problemu by atakować jedzenie przy samej powierzchni. Co do roślin, muszę wycofać się ze swoich optymistycznych "teorii". Wszystkie (nurzaniec,"aponogetifolia",anubias
a nawet doniczkowe) mają powygryzane dziury i wszędzie są kawałki "zielonego".Chyba tylko "palstik" jak u Jima lub nic.


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 16-02-2017




RE: Paretroplus menarambo - dzikakuna - 16-02-2017

Niektóre mają bardzo ładne rumieńce Blush


RE: Paretroplus menarambo - -KUBA- - 16-02-2017

Jakie te ryby są piękne Big Grin


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 16-02-2017

Muszą jeszcze sporo podrosnąć ale robią się interesujące w porównaniu z szarymi maluchami jakimi były w momencie przyjazdu.


RE: Paretroplus menarambo - piotrK - 16-02-2017

Piękne, ciekaw jestem różnic w zachowaniu podczas tarła względem "rambo". Z tego co rozumiem to u nich możliwe jest odchowanie narybku przy rodzicach?


RE: Paretroplus menarambo - wet-aqua - 16-02-2017

(16-02-2017, 13:55 PM)piotrK napisał(a): Piękne, ciekaw jestem różnic w zachowaniu podczas tarła względem "rambo". Z tego co rozumiem to u nich możliwe jest odchowanie narybku przy rodzicach?
Opiekę widzieliśmy  na filmie od Michaela. Innych materiałów nie znalazłem. Jeżeli czas od złożenia ikry do wylęgu jest tak długi jak u menarambo (czego nie wiem) to może być bardzo trudno. Trzeba czekać i próbować różnych rzeczy jak zaczną przystępować do tarła. Cieszę się, że " podrostki" się podobają.