Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Wyrównanie rachunków :D - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Inne ryby i mieszkańcy naszych akwariów (https://cichlidae.pl/forum-45.html)
+--- Wątek: Wyrównanie rachunków :D (/thread-799.html)

Strony: 1 2 3 4


RE: Wyrównanie rachunków :D - zmirek - 20-09-2013

Cześć
(06-03-2013, 20:46 PM)Ruki napisał(a): Po tygodniu przerwy dziś zebrałem około 100 kolejnych jaj. Big Grin Chyba pora przestać zbierać tą ikrę i odchować +- 150 sztuk z pierwszego tygodnia "zbiorów". Wink
Jak tam Łukasz ile udało Ci sie odchować młodych smukleni? Mi za 1. podejściem (łącznie 3 albo 4 tarła) wogóle sie nie udało ale tym razem jestem na dobrej drodze.
Łącznie było chyba 5 tareł (w odstępach kilkudniowych) ale niestety część ikry uległa wyschnięciu bo samce przestawały ja pryskać na 2 dzień. Jeżeli tylko byłem w domu to robiłem to za nich strzykawką ale i tak część ikry nie rozwinęła się. Pozostałe zebrałem jak tylko zaczynały machać ogonami w środku.
Wobec tego że przez pierwsze 2 tygodnie praktycznie nie było mnie w tygodniu w domu jedynym ich pokarmem było to co się trafiło na mchu wyciągniętym z ogólnego zbiornika oraz zmielony na pył granulat Tetry.
W rezultacie mam teraz ok 50 szt. narybku wielkości od ok 3 mm (larwy) do ok. 6-7mm (największe sztuki z 1. tarła). Te największe powinny wkrótce nadawać się do karmienia larwami solowca.
Mimo niezbyt dużej (biorąc pod uwagę liczbę tareł) ilości narybku uważam utrzymanie tych nano-rybek przy życiu jako sukces.

W przyszłości spróbuję jaki efekt da karmienie wrotkami. Polecane karmienie pierwotniakami nie dało przy 1. podejściu większych rezultatów. Samej metody nie skreślam i na pewno jeszcze jej spróbuję, bo ciekaw jestem co poszło nie tak.

Pozdrawiam


RE: Wyrównanie rachunków :D - Ruki - 20-09-2013

Ja straciłem wszystkie młode przez stułbie, a potem przez własne niedopatrzenie straciłem samca smukleni. Na chwilę obecną nie mam jak odchować kolejnej partii. Wink


RE: Wyrównanie rachunków :D - zmirek - 16-10-2013

Mała aktualka z mojej strony.

Największe z moich „nano-rybek” pożerają już larwy solowca co skutkuje, że mają już ok. 1,5 cm długości i wyglądają ja miniaturki dorosłych samic.
W jednym akwa ciągle są ryby z kilku tareł co objawia się rybami o różnych rozmiarach, więc muszę jeszcze podawać to co maluchy mogą „pożreć”. Jeżeli sprawy dalej będą się rozwijać w podobnym tempie to niedługo wszystkie przejda na dietę solowcową

W akwa z dorosłymi smukleniami profilaktycznie podniosłem poziom wody, żeby przestały skakać prokreacyjnie. Przynajmniej tak często jak im się to zdarzało w ostatnich tygodniach.

Przy okazji mam pytanie o dlugość życia tych ryb? Ostatnio padł mi jeden z samców i wyglądało to jak odejście ze starości. Co mnie trochę zdziwiło bo mam te ryby ok. 10 miesięcy. Dostałem je jako młode dorosłe, więc teraz mają jakieś 1,5 roku.

Pozdrawiam


RE: Wyrównanie rachunków :D - Ruki - 16-10-2013

Smuklenie żyją do kilku lat- minimum 3-4.


RE: Wyrównanie rachunków :D - zmirek - 16-10-2013

Dzięki Łukasz. W takim razie zobaczę jak długo pociągnie pozostała "9". No i będę kontynuował długoterminowy test na odchowanych przeze mnie rybach ;-)

Pytanie OT przy okazji. Czy świeżo wykluty narybek drobnioustków jest podobnej wielkości jak "świeżo spadnięte" smuklenie?

Pozdrawiam


RE: Wyrównanie rachunków :D - Ruki - 16-10-2013

Drobnoustki są większe- przynajmniej N. marginatus. Smile Są około 2x większe od małych smukleni.