Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Mięso ryb l - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Żywienie pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-53.html)
+--- Wątek: Mięso ryb l (/thread-7865.html)

Strony: 1 2 3


Mięso ryb l - Zebra325 - 07-01-2017

Witam... Czy mięso ryb morskich mogą być jako mix dla pielęgnic za miast np serc wołpwych/indyczych ? Bo jak czytam o czerwonym mięsie to coraz bardzoej się zrażam do niego... Jeżeli by można prosić osoby, które takowy mix robią i podobały co dodają będę wdzięczny... pozdrawiam...


RE: Mięso ryb l - BlackWater - 07-01-2017

To zależy pewnie o jakich pielęgnicach mówimy. Moje S. aquafasciatusy nie podeszły ani razu do miksów z miesem ryb. Nawet krewetki szły słabo.


RE: Mięso ryb l - piotrK - 07-01-2017

Oczywiście mięso ryb morskich jest doskonałym pokarmem dla ryb, na forum znajdziesz przepisy ma shrimp-mix, zamiast krewetek możesz użyć ryb. Jedno co trzeba uważać to gatunek ryby - niektóre są bardzo tłuste (np. śledzie) i takie się nie nadają. Ale za to np. najzwyklejszy morszczuk/mintaj (mrożone) są ok.

No i tak jak pisze blackwater, ważny jest gatunek ryb, jakie chcesz tym karmić.


RE: Mięso ryb l - Ruki - 07-01-2017

(07-01-2017, 15:38 PM)Zebra325 napisał(a): Witam... Czy mięso ryb morskich mogą być jako mix dla pielęgnic za miast np serc wołpwych/indyczych ? Bo jak czytam o czerwonym mięsie to coraz bardzoej się zrażam do niego... Jeżeli by można prosić osoby, które takowy mix robią i podobały co dodają będę wdzięczny... pozdrawiam...
Nie ma co nawet porównywać mięsa ryb z mięsem zwierząt stałocieplnych. Przede wszystkim nie serwujemy rybom tłuszczów, które w temperaturze poniżej 30*C mają formę stałą. Dodatkowo fundujemy rybom takie składniki, które wykorzystają w pełni, a nie odłożą w postaci złogów tłuszczów(najgroźniejsze są te, które pojawiają się wokoło narządów).

Warto sięgnąć po mięso ryb słodkowodnych, które jest równie wartościowe.


RE: Mięso ryb l - piotrK - 07-01-2017

Ruki, kiedyś gdzieś doczytałem, że ryby morskie są bezpieczniejsze jako pokarm. Pewnie chodziło o możliwość przenoszenia chorób niebezpiecznych dla ryb akwariowych w mięsie ryb słodkowodnych. Jak myślisz, to tylko jedno z kolejnych niczym nie ugruntowanych "przypuszczeń" jakich pełno w akwarystyce, czy może w tym coś być?


Mięso ryb l - tuptuś - 07-01-2017

Zawsze starałem się karmić mięskiem z solanki bo jest wartosciowsze. Jeśli chcesz karmić mięsem ryb słodkowodnych to najpierw niech poleży 2tygodnie w zamrażarce. Pomoże to uśmiercić większość pasożytów i bakterii.
Najchętniej karmiłem szprotką mrożoną, krewetkami i krylem.

Talknięte z tapka.


RE: Mięso ryb l - Ruki - 07-01-2017

(07-01-2017, 22:24 PM)piotrK napisał(a): Ruki, kiedyś gdzieś doczytałem, że ryby morskie są bezpieczniejsze jako pokarm. Pewnie chodziło o możliwość przenoszenia chorób niebezpiecznych dla ryb akwariowych w mięsie ryb słodkowodnych. Jak myślisz, to tylko jedno z kolejnych niczym nie ugruntowanych "przypuszczeń" jakich pełno w akwarystyce, czy może w tym coś być?
Większość pasożytów i tak przeniesie się na ryby słodkowodne, dla nich to żadna różnica. Smile Z bakteriami jest trochę lepiej, ale te słone też bywają parszywe.


Tuptuś, pod względem wartości odżywczych łososiowate czy okoniokształtne przebijają sporo ryb morskich. Morskie mają przewagę w postaci ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Tylko trzeba pamiętać, ze ryby morskie mają trochę inny skład i zbyt duży ich udział w diecie ryb słodkowodnych może doprowadzić do niedoborów.


RE: Mięso ryb l - Zebra325 - 17-01-2017

A jakie mięso ryby byście polecili  ? I co byście do tego dodali? Mięso ryby (nie wiem jeszcze jakiej), krewetki, szpinak, trochę mięsa (serce wołowe), szpinak.


RE: Mięso ryb l - piotrK - 17-01-2017

Po co chcesz dać to serce wołowe? Z ryb możesz użyć np. pstrąga.


RE: Mięso ryb l - Zebra325 - 17-01-2017

Czy mięso ryb słodkowodnych nie jes bardziej podatne na przenoszenie różnych nie chcianych gości niż mięsko ryb słonowodnych ?