Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Obsada do 500 - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Ogólnie o pielęgnicach (https://cichlidae.pl/forum-31.html)
+--- Wątek: Obsada do 500 (/thread-7791.html)

Strony: 1 2


Obsada do 500 - amen999 - 13-12-2016

U żony w gabinecie stoi zbiornik 200/50/50. Do tej pory są paletki , kiryski i parka ramirezy. Dyski idą na sprzedaż i chce coś wpuścić innego. Założenie odgórnie jest takie ze ma być kolorowo i ruchliwie a dyski wiadomo - majestat i spokój . Co by tam można wpuścić?


RE: Obsada do 500 - Bernard - 13-12-2016

Fajna żona Smile
Jak ma być kolorowo i ruchliwie, a do tego z pielęgnicami to Malawi, ewentualnie Tanganika (trofeusy) - ale to już nieco większe wyzwanie.


RE: Obsada do 500 - sensej - 13-12-2016

Ziemiojady ! Big Grin Stado mirków...


RE: Obsada do 500 - Bastet - 13-12-2016

Moja odpowiedź nie będzie pielęgnicowa, więc kto nie chce niech nie czyta :p

Jak kolorowo i ruchliwie, a do tego łatwo to mieczyki: w obrębie gatunku jest mnóstwo odmian barwnych. Trochę pierzastych roślin i bez problemu można dochować się własnych mixów Smile Bez odławiania młodych odchowa się maksymalnie kilka sztuk z miotu, więc przerybienie raczej nie grozi, a zawsze to jakaś rozrywka i dodatkowe źródło białka dla innych mieszkańców akwarium Wink


RE: Obsada do 500 - tatakuby - 13-12-2016

(13-12-2016, 15:39 PM)bernard napisał(a): Fajna żona Smile
Jak ma być kolorowo i ruchliwie, a do tego z pielęgnicami to Malawi, ewentualnie Tanganika (trofeusy) - ale to już nieco większe wyzwanie.

Miałem to samo napisać ale Mnie uprzedziłeś Smile
Zdecydowanie najlepsza opcja.


RE: Obsada do 500 - amen999 - 13-12-2016

Nigdy nie miałem tropheusow chociaż bardzo ładne ryby. Nie są za bardzo kłopotliwe i trudne w utrzymaniu? Ja to akwarium serwisuje raz na 2 tygodnie a tak to żona raz dziennie artemie daje[SMILING FACE WITH SMILING EYES] A nie macie pomysłów na cos z SA ? Bo duże akwarium mam też SA z demonami i płaszczką i w razie czego mogę ryby zamieniać lub podmieniać [SMILING FACE WITH SMILING EYES]


RE: Obsada do 500 - Bernard - 14-12-2016

Trofeusy są dość wrażliwymi rybami. Trzeba zachować przy nich pewną dyscyplinę (podmiany wody, odpowiednie żywienie i nadfiltracja). Podstawowy pokarm to płatki, ewentualnie namoczony granulat oparty na spirulinie.
Jeśli miałby zostać zachowany dotychczasowy schemat żywienia (raz dziennie artemia) to trofeusy odpadają.
Jeśli SA to może faktycznie ziemiojady (chociaż w tym przypadku słowo "kolorowe" jest dość względne).


RE: Obsada do 500 - Sloma - 14-12-2016

Proponuję G. owroewefi, małe stadko. Na pewno będzie ruchliwie i kolorowo :-)


RE: Obsada do 500 - amen999 - 14-12-2016

Te gujanki to faktycznie fajny pomysł. Dzięki Słoma! [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
Które z nich są najbardziej żółte? Do tego trochę smigaczy i będzie git. [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND TIGHTLY-CLOSED EYES]

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


RE: Obsada do 500 - Sloma - 16-12-2016

Cieszę się. Masz w mieście dobrego specjalistę od tego gatunku Smile. Moje są o niegoSmile
Bardziej żółte a raczej pomarańczowe to oczywiście owroewefi.