Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[65 l][SA CW][M. Ramirezi] - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje zbiorników (https://cichlidae.pl/forum-24.html)
+---- Dział: Akwaria z pielęgnicami (https://cichlidae.pl/forum-69.html)
+---- Wątek: [65 l][SA CW][M. Ramirezi] (/thread-7691.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: [65 l][SA CW][M. Ramirezi] - bpiotrow13 - 01-12-2016

(30-11-2016, 19:06 PM)12dot12 napisał(a): To już całkiem dobrze Smile
Śliczne te Twoje dzikusy. Wyjątkowo piękny mają odcień żółtego na pyszczkach i na boczkach (tylko widać, że jeszcze trochę zestrachane, ta czarna "kratka" na ciele to pokazuje). Coraz bardziej się zachęcam, żeby kiedyś też sobie kupić dziką parkę Wink
Powodzenia, trzymam kciuki i śledzę temat.

No ladne. Kratke maja caly czas, ale aktywnie plywaja i przesiewaja piasek. Jedna przegania troche druga. Dzisiaj juz przewodnosc 125 uS. Ph nie mierzylem.


RE: [65 l][SA CW][M. Ramirezi] - Ruki - 01-12-2016

Dzikie ramki mają to do siebie, że czarne pasy widoczne są przy różnych nastrojach, nie tylko kiedy są zestresowane. Smile


RE: [65 l][SA CW][M. Ramirezi] - locdog - 01-12-2016

Nie chcę mi się wierzyć, że na czystej RO pH w zbiorniku masz poniżej 7.
Jakimi testami badasz parametry?
Kilka miesięcy temu miałem dzikie ramirezy.
Niestety długo się nimi nie nacieszyłem.


RE: [65 l][SA CW][M. Ramirezi] - bpiotrow13 - 01-12-2016

(01-12-2016, 02:58 AM)locdog napisał(a): Nie chcę mi się wierzyć, że na czystej RO pH w zbiorniku masz poniżej 7.
Jakimi testami badasz parametry?
Kilka miesięcy temu miałem dzikie ramirezy.
Niestety długo się nimi nie nacieszyłem.
Dolewam czystej RO,, ale zbiornik byl odpalany czesciowo na starej wodzie. Do tego piasek, glina, albo kamienie lekko wode zatwardzaja. Ph bylo ostatnio 6,7 przy przewodnosci ok 150 uS. Przewodnosc spada p npodmianach na czysta RO. Ph mierze pehametrem Azoo, kalibrowalem go, wiec raczej jest wiarygodny. Moge jeszcze zbadac testami, ale to chyba mniej miarodajne.

Ph wyglada w tej sytuacji na normalne, co jest nie tak ze jest ponizej 7? Ph samej odstanej osmozy to chyba ok 6,2 - 6,3.

Co do Ramirez, to zobaczymy..


RE: [65 l][SA CW][M. Ramirezi] - Ramirez Dolores - 01-12-2016

Woda osmotyczna po jakimś czasie sama z siebie dąży do odczynu ok. 7 - obojętnego. Będziesz musiał niestety czymś ją zakwaszać - tylko ostrożnie, bo taka woda nie ma już bufora węglanowego. Najzdrowiej dla ryb jest torfem... tylko wtedy trzeba się pogodzić z żółtym zabarwieniem wody, co może być trudne, jeżeli lubisz krystaliczne wody. Albo kombinować Wink z innymi zakwaszaczami, z "kolorowaniem światłem", z rodzajami torfu/sphagnum do przesączania.


RE: [65 l][SA CW][M. Ramirezi] - Ruki - 01-12-2016

(01-12-2016, 08:15 AM)bpiotrow13 napisał(a):
(01-12-2016, 02:58 AM)locdog napisał(a): Nie chcę mi się wierzyć, że na czystej RO pH w zbiorniku masz poniżej 7.
Jakimi testami badasz parametry?
Kilka miesięcy temu miałem dzikie ramirezy.
Niestety długo się nimi nie nacieszyłem.
Dolewam czystej RO,, ale zbiornik byl odpalany czesciowo na starej wodzie. Do tego piasek, glina, albo kamienie lekko wode zatwardzaja. Ph bylo ostatnio 6,7 przy przewodnosci ok 150 uS. Przewodnosc spada p npodmianach na czysta RO. Ph mierze pehametrem Azoo, kalibrowalem go, wiec raczej jest wiarygodny. Moge jeszcze zbadac testami, ale to chyba mniej miarodajne.

Ph wyglada w tej sytuacji na normalne, co jest nie tak ze jest ponizej 7? Ph samej odstanej osmozy to chyba ok 6,2 - 6,3.

Co do Ramirez, to zobaczymy..

W baniaku gdzie nie ma zbytnich "zatwardzaczy" pH wody z RO zawsze będzie bliżej zakresu 6,0-6,5 niż 7,0. Wszystko zależy od ilości CO2 w powietrzu czy ilości ryb(metabolity ryb zakwaszają wodę).

Więc moim zdaniem wynik w akwarium bpiotrow13 jest całkiem prawidłowy.


RE: [65 l][SA CW][M. Ramirezi] - bpiotrow13 - 01-12-2016

Mam pod piaskiem troche torfu, wiec powinno troche zmiekczac. Zatwardzanie przez piasek lub cokolwiek to jest mam nadzieje przejdzie, bo akwarium przeciez ma nowe dekoracje. Wrzucilem dwa liscie magnolii. 

Bede badal ph w miare podmian wody. Co do zabarwienia, to mam na razie purigen w filtrze, wiec nie ma obaw.


RE: [65 l][SA CW][M. Ramirezi] - Greek - 01-12-2016

(01-12-2016, 02:58 AM)locdog napisał(a): Nie chcę mi się wierzyć, że na czystej RO pH w zbiorniku masz poniżej 7.

Oczywiście, że to normalne, rzecz jasna jeżeli membrana jest ok i z filtra mamy wodę niezbuforowaną. pH=7 to ma H2O czysta chemicznie, a przypominam że w kontakcie z atmosferą rozpuszczają się w niej gazy. Czystej H2O więc nie dostaniesz.


RE: [65 l][SA CW][M. Ramirezi] - Ramirez Dolores - 01-12-2016

Przy Purigenie uwaga na rośliny. Mogą cierpieć z braku NO3...
...i tak się kółko zamyka.
Sama z tym się borykam.


RE: [65 l][SA CW][M. Ramirezi] - Ruki - 01-12-2016

Dwa liście czy dwie garści? Smile Dwa liście nie będą miały nawet wpływu na wodę.