Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Macropodus erythropterus - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Inne ryby i mieszkańcy naszych akwariów (https://cichlidae.pl/forum-45.html)
+--- Wątek: Macropodus erythropterus (/thread-7608.html)

Strony: 1 2


Macropodus erythropterus - galimedes - 28-10-2016

Witam, poniżej zdjęcie mojego nowego nabytku.. Macropodus erythropterus. Piękne rybki z azji.. Niestety po tym jak kupiłem 4 szt ( dwie pary) musiałem tymczasowo umiescić je w 30L wiadrze napełnionym do połowy wysokości. Umiesciłem też dużo roslin pływających i filtr gąbkowy. Po trzech dniach wszystko było jeszcze ok .. po czwartym dwie ryby wyskoczyły.... Znowu ten sam dramat jak w przypadku sumatrzaków które takrze przetrzymywałem w pojemniku tymczasowym i tez wyskoczyły.. Tym razem wyskoczyły ( musiały pokonać 30 cm wysokości wiadra ..! dwie samice ..Sad tak więc po umieszczeniu dwóch pozostałych samców w dedykowanym dla nich 90L akwarium musiałem je rozdzielić plexą ponieważ jeden zabiłby drugiego najpewniej w przeciągu nocy .. Ich agresja do siebie jest niesamowita... Ale nic straconego.. widziałem na stockliscie że są dostępne w Aqua-global - dorwe jeszcze te samice . Są to naprawdę piękne ryby a jeszcze nie są w pełni wybarwione .. 
   

Pozdrawiam!


RE: Macropodus erythropterus - Papja - 28-10-2016

Wow, jeden z wielkopłetwów które zawsze chciałem mieć Big Grin. Trzymam kciuki, żeby udało Ci się zdobyć samice i za późniejsze rozmnożenie Smile.


RE: Macropodus erythropterus - sbc - 28-10-2016

Piękne ryby, życzę powodzenia z uzupełnieniem pogłowia. Zawsze gul mi chodzi przy labiryntowcach. Jedyne słuszne ryby obok pielęgnic Big Grin


RE: Macropodus erythropterus - bpiotrow13 - 28-10-2016

(28-10-2016, 22:00 PM)sbc napisał(a): Piękne ryby, życzę powodzenia z uzupełnieniem pogłowia. Zawsze gul mi chodzi przy labiryntowcach. Jedyne słuszne ryby obok pielęgnic Big Grin

Tez tak uwazamSmile obok pielegnic mam gurami czekoladowe i poluje na paroski.


RE: Macropodus erythropterus - galimedes - 29-10-2016

Witam, zapomniałem wspomnieć o warunkach w jakich je trzymam .. 

Akwarium o wymiarach : 100 x 30 x30 (90L )
Woda - kranówka pH 7.5
Przewodność  - ok. 420 us
Temp. - 26 C ( bez grzałki, taką mam w fishroom'e)
Klika zwartek  i innych roślin , podłoże glina z mojego ogródka + piasek - jest jeszcze za cieńka warstwa ale nie miałem więcej piasku. Wkrótce planuję zmianę - dodam jakieć 10 cm gliny i piasku ( coś na kształt który opisuje Diana Walstad w swojej ksiażce ..).

Rybki jak, już wspomniałem są waleczne i większy samiec przeganiał mniejszego az ten nie był schowany za rurką od fitra .. Więc przedzieliłem je szybką z plexy. Zobaczymy co się będzie działo jak dodam samicę. Jak ją też będzie ganiał zrobię im osobny baniak i taki gąszcz roślin że nic nie będzie widział w promieniu 5cm od siebie . jak w naturze zresztą..Smile Smile

Kilka zdjęć dla poglądu sytuacji ..Smile

   
   
   

Pozdrawiam!


RE: Macropodus erythropterus - piotrK - 30-10-2016

Z małymi rybami taki baniak wygląda na zdjęciu jak co najmniej dwumetrowy Smile Moc "jamników".

Ryby mi się podobają, mają subtelne, eleganckie ubarwienie. Widzę, że labiryntowa pasja nie ustaje.


RE: Macropodus erythropterus - galimedes - 30-10-2016

Witam, nie ustaje ... Polowałem na dzikie Trichopodus trichopterus ( Gurami dwuplame) ale nie było ... A wielkopłetwy wybrałem jeszcze z innego powodu ... jedna para trafi na lato do mojego oczka w ogrodzie..Smile Lub co najmniej do akwarium na tarasie ..Smile

Do labiryntowych zawszę będę miał słabość, zresztą sumatrzaki są ze mną cały czas...Smile

Pozdrawiam!


RE: Macropodus erythropterus - dzikakuna - 30-10-2016

(30-10-2016, 14:27 PM)galimedes napisał(a): Witam, nie ustaje ... Polowałem na dzikie Trichopodus trichopterus ( Gurami dwuplame) ale nie było ... A wielkopłetwy wybrałem jeszcze z innego powodu ... jedna para trafi na lato do mojego oczka w ogrodzie..Smile Lub co najmniej do akwarium na tarasie ..Smile

Do labiryntowych zawszę będę miał słabość, zresztą sumatrzaki są ze mną cały czas...Smile

Pozdrawiam!

Z oczka ciężko będzie wyłapać młode na jesień... no chyba że nie jest zbyt duże.


RE: Macropodus erythropterus - Ruki - 30-10-2016

Coś te labirynty w sobie mają, że pielegnicomaniaków przyciągają. Ja, jak będę miał za dużo akwariów, to sobie dwa dla bojków przeznaczę. Smile Jedno dla macrostoma, a drugie dla channoidesów. Big Grin


RE: Macropodus erythropterus - Pigul71 - 30-10-2016

(30-10-2016, 22:33 PM)Ruki napisał(a): Coś te labirynty w sobie mają, że pielegnicomaniaków przyciągają. Ja, jak będę miał za dużo akwariów, to sobie dwa dla bojków przeznaczę. Smile Jedno dla macrostoma, a drugie dla channoidesów. Big Grin
Jakie tam coś. Przeca to wszystko jeden ciort. Znaczy jeden okoń jest. Znaczy jedna rodzina...
W zasadzie do jeden rząd: okoniokształtne.
Pewnie dlatego do Chanek tez mięte czują :-)
Do innych babek zresztą też :-)
pzd
p