Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Towarzystwo dla barwniaków szmaragdowych - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Inne rejony Afryki, Madagaskar, Azja (https://cichlidae.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Towarzystwo dla barwniaków szmaragdowych (/thread-7589.html)

Strony: 1 2


RE: Towarzystwo dla barwniaków szmaragdowych - novi - 02-12-2016

jak nie akwa >150cm to faktycznie świeciki odpadają, proporce mogą być jak i krewetki amano jako czyściciele


RE: Towarzystwo dla barwniaków szmaragdowych - dzikakuna - 02-12-2016

Krewetki zostaną pożarte przez barwniaki.


RE: Towarzystwo dla barwniaków szmaragdowych - novi - 02-12-2016

(02-12-2016, 20:59 PM)dzikakuna napisał(a): Krewetki zostaną pożarte przez barwniaki.

po 20 latach obecności krewetek amano i różnych barwniaków-nawet rubro kilkunastosentymetrowych (obecnie) piszę- ze piszesz bzdury.


RE: Towarzystwo dla barwniaków szmaragdowych - Ruki - 02-12-2016

(02-12-2016, 22:13 PM)novi napisał(a):
(02-12-2016, 20:59 PM)dzikakuna napisał(a): Krewetki zostaną pożarte przez barwniaki.

po 20 latach obecności krewetek amano i różnych barwniaków-nawet rubro kilkunastosentymetrowych (obecnie) piszę- ze piszesz bzdury.
Nawet Apisto są w stanie zrobić krzywdę k. amano.


RE: Towarzystwo dla barwniaków szmaragdowych - novi - 02-12-2016

No to nie wiem jakie macie amano- ja mam takie stare, żywotne, pewnie juz z 20letnie-z 6cm długości i nikt im krzywdy nie robi.


RE: Towarzystwo dla barwniaków szmaragdowych - Tymek - 21-10-2017

Co do tych proporcy to nie wyjedzą narybku? Ostatnio wrzuciłem 1+3 Kap Lopez do parki szmaragdów no i nie ukrywam, że narybku nie ma :3


RE: Towarzystwo dla barwniaków szmaragdowych - Ruki - 21-10-2017

Jeśli proporce są w stanie podkraść narybek to rodzice barwniaki-ciamajdy. Smile


RE: Towarzystwo dla barwniaków szmaragdowych - Tymek - 21-10-2017

Młoda para 3 tarło dopiero Wink nauczą się zapewne jeszcze. Zawsze (od 10 lat) trzymałem Barwniaki bez towarzystwa teraz mnie tak wzięło by im dodać proporce Big Grin No i jeszcze miałem mówić, że moje proporce wręcz ciągle przy dnie pływają a nie przy powierzchni Haha


RE: Towarzystwo dla barwniaków szmaragdowych - Kris1984L - 22-10-2017

(21-10-2017, 19:28 PM)Tymek napisał(a): Młoda para 3 tarło dopiero Wink nauczą się zapewne jeszcze. Zawsze (od 10 lat) trzymałem Barwniaki bez towarzystwa teraz mnie tak wzięło by im dodać proporce Big Grin No i jeszcze miałem mówić, że moje proporce wręcz ciągle przy dnie pływają a nie przy powierzchni Haha
Przy powierzchni będą się trzymać jakieś chromki a są piękne, albo szczupieńczyki Dageta. Bo karłowaty chyba za mały do BarwniakówSmile


RE: Towarzystwo dla barwniaków szmaragdowych - Tymek - 22-10-2017

Szczerze mówiąc to zależy od Barwniaków, niektóre nie zwracały uwagi nawet na małe gupiki, które pewnego czasu dawałem jako karmówkę zaś inne zjadłyby karłowate albo chociaż mocno poturbowały.