Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Orthochromis stormsi - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Inne rejony Afryki, Madagaskar, Azja (https://cichlidae.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Orthochromis stormsi (/thread-754.html)

Strony: 1 2 3


RE: Orthochromis stormsi - Sendog - 22-01-2012

Inne gatunki są znacznie ładniejsze - obawiam się, że chyba kompletnie nieosiągalne.

Poniżej info z 2006 roku na temat dostępności w Europie Sad
Seegers zaprzecza że są żywe osobniki w Europie.

link

Szkoda bo ryby piękne np. O. uvinzae lub O. kasuluensis


RE: Orthochromis stormsi - piotrK - 22-01-2012

To kiedy lecimy? Ja piszę się na pomarańczowe O. luichiensis Big Grin

Krzysiek, jak jest z agresją u Twoich stormsi? Na CRC R. Morgenstern pisze, że agresja wewnątrzgatunkowa jest duża, ale to małe rybki, więc może nie jest tak źle.


RE: Orthochromis stormsi - Sendog - 23-01-2012

Piotrek Smile Tanzania? Oba jeziora - od Kigomy po Mwanzę w górę Malagarasi? Smile
Jestem za
Ryby są generalnie dość terytorialne. Stale się przeganiają. Samce gonią wszystkie inne ze swojego terytorium, zarówno inne samce jak i samice jeśli te nie są gotowe do tarła. Gonią tez inkubujące samice. Samice przed inkubacją także się przeganiają, natomiast w czasie inkubacji szukają ustronnych miejsc. Samica opiekująca się młodymi jest bardzo agresywna i silnie strzeże terytorium. Ryby te naprawdę da się lubić. Wszędzie ich pełno, bardzo ruchliwe, jedzą ile widzą i powiem szczerze, że zawsze coś ciekawego da się u nich zaobserwować. W pracy którą podałeś wszystkie Orthochormis wyglądają na piękne ryby.
Jeżeli ktoś lubi ryby nie tylko z racji kolorów to O.s. jest świetnym obiektem obserwacji


RE: Orthochromis stormsi - piotrK - 24-01-2012

(23-01-2012, 21:43 PM)Sendog napisał(a): Piotrek Smile Tanzania? Oba jeziora - od Kigomy po Mwanzę w górę Malagarasi? Smile
Jestem za
Tylko kto będzie nam taszczył te boksy z rybami?Huh

(23-01-2012, 21:43 PM)Sendog napisał(a): Ryby są generalnie dość terytorialne. Stale się przeganiają.
Podejrzewam, że podobnie jest u innych gatunków. Tak nawiasem, to O. stormsi wygląda na najmniej wyspecjalizowany gatunek w tym rodzaju. Wysokie "Haplochromisowe" ciało i stosunkowo wysoko położony pysk. Lamboj pisze o nich, że nie mają w zwyczaju przebywać w najsilniejszym nurcie rzeki.


RE: Orthochromis stormsi - Sendog - 24-01-2012

Cytat:Podejrzewam, że podobnie jest u innych gatunków. Tak nawiasem, to O. stormsi wygląda na najmniej wyspecjalizowany gatunek w tym rodzaju. Wysokie "Haplochromisowe" ciało i stosunkowo wysoko położony pysk. Lamboj pisze o nich, że nie mają w zwyczaju przebywać w najsilniejszym nurcie rzeki.

Masz rację -lubią nurt ale rzeczywiście taki o średnim natężeniu przepływu. Najlepiej czują się siedząc na porośniętych glonami kamieniach omywanych przez prąd wody.
Co do boksów z rybami to mam kontakt w Kenii na transport ryb do Europy ale to z Wiktorii - nie wiem czy Ci to pasuje Wink[/code]


RE: Orthochromis stormsi - Sendog - 24-01-2012

Maluchów jest dokładnie 13 sztuk. Mają plamki na całym ciele. Narazie pałaszują Hikari dla narybku. Jeśli będą mieć apetyt jak dorosłe to szybko podrosną.


RE: Orthochromis stormsi - piotrK - 24-01-2012

No to fotki prosimy, brawo!


RE: Orthochromis stormsi - Sendog - 30-01-2012

Druga samica puściła 12 młodych. Trzecia ze stada od wczoraj inkubuje. Ryby te są bardzo żywotne i bez problemów podchodzą do tarła. Samiec kopie płytkie dołki w piasku w których odbywa tarło z samicami (poligamia).


RE: Orthochromis stormsi - Sendog - 04-02-2012

Druga samica ostatecznie wypuściła 17 sztuk narybku. Oba mioty rosną doskonale.